bugün

istediği yaşta takar. isterse hiç takmaz isterse takar zaten.
15 16 olmali

daha küçüğü akıl hastalığı olur...
70 yaş iyidir.
18'den sonra ne pok yiyosa yesin.
türban takmanın yaşı yoktur. ne zaman kendini hazır hissederse o zaman kullanmalı. aile zoruyla ve küçük yaşta takıldığın da çocuk ondan sıkılır bunalır tesettürün hakkını vererek takmaz. şuan günümüzde ki modern tesettürlü dedikleri hali alır.
Yanıtı “Hiçbir zaman takmamalı” olan soru.

Çöl sıçanı araplar’ın uydurma inancına kanıp da kendini bedevi sanan karaktersizlerin kadını tahakküm altına almak için tapındıkları kara bir kumaş parçasıdır türban.
acaba benim velilerim mi başlık açmış?

4.sınıf okutuyorum ve öğrencilerimin hepsi kapalı.
Akıl baliğ olduğunda farzıyet başlar. Her erkek kendi ailesinin reisidir. Her çoban sürüsünden mes'ul dür.

--spoiler--

Abdullah b. Ömer (ra)'in naklettiği bir hadiste Allah Rasûlu şöyle buyurdular: "Hepiniz çobansınız ve hepiniz elinizin altındakilerden sorumlusunuz. Yönetici bir çobandır. Erkek, aile halkının çobanıdır. Kadın, kocasının evi ve çocukları için çobandır. Hepiniz çobansınız ve hepiniz çobanlık yaptıklarınızdan sorumlusunuz." (Buharî, Nikah, 91)

Çoban - sürü istiâre (benzetme)siyle sorumluluk bilincinin önemine vurgu yapılan bu hadiste, bir yandan akıllı ve ergen bütün bireylerin sorumluluğuna atıfta bulunulurken, diğer yandan idarecilik ve aile yönetimi gibi başkalarına karşı yükümlülük içeren görevleri üstlenenlerin daha ağır bir mesuliyet taşıdıklarına işaret edilmektedir.

--spoiler--
konya'da kırkı çıkmadan.
kiz cocugu, adi uzerinde. cocuk dediginin hic bir dini sorumlulugu yoktur. (aslen buyugunun de basortu icin yok da)

zihniyeti bozuk, baskasinin kiz "cocugunu" gorunce hallenen babalar bir an once kapatmaya calisirlar cocuklarini.
Kendisi karar verebilecek bilince eriştiğinde.
Gogusleri tomurcuklanmadan takmali. Ortalik musluman kayniyor.
Arabistan çölü mü burası?
Eksilemede 30 saniye kuralı kaldırılsın. Yetişemiyorum.