bugün

gitar.
ateş.
bira.
hayatınızı değiştirebilir.
Eskiden müzik yapılırdı o aletle.
(bkz: hey gidi günler hey)
+haydi gel içelim çalsana
-onu bilmiyorum akorları lazım
+istanbulda sonbahar?
-onu da bilmiyorum
+(çalamıyor)

alzapua'sından rasgueado'suna kadar bin türlü flamenko tekniğini bilip, dinleyicileri endülüs'ün kıskanç romantik semalarında alev alev dolaştıran insanlar olarak bu ortamlar için fazla şerefliyiz.
lemmy kilmister'ın deyişiyle "pussy magnet". ben de çalıyorum ama başlama amacım kız düşürmek falan değildi. ama kız düşürme amacıyla gitara başlayan kişi sayısı da gayet fazla. büyük bir kısmı da ya çalmayı beceremediğinden ya da beklediği gibi kızları üstüne çekemediğinden kısa süre içerisinde hevesini alıp bırakıyor zaten.
* her ortama gitarını götür, klasik ya da akustik gitarın yoksa kesinlikle edinmelisin…
* akdeniz akşamlarıdır, haluk levent’ idir, ne bileyim; la minör, do major, mi minör kombinasyonunu iyi bileceksin.
* bluesıdır, countrysidir, clasiğidir… bunlardan uzak duracaksın.
* kısacası sanatsal bi’ şeyler çalmayacaksın, ortamı coşturmaya çalışcaksın.
* kızların ilgilendikleri bu tarz şeyler. sevdikleri şarkıları, türküleri çalarsan ne ala, kralsın! sevmedikleri, bilmedikleri tarzları çalarsan, yüzlerindeki ekşi ifade…
modası geçmiştir. hala gitara veren kız varsa ucuza gidiyordur.
dün bir atık kağıt toplayıcının ve oğlunun çöpten sapasağlam olarak aldığını gördüm; çöpe atıldıysa demek ki artık işe yaramıyor.
kadın tavlama aracı olan kontrbas 'ın yanında lafı bile olmayandır.
80 lerde değiliz millet kendinizi kandırmayın. Gitar - ateş - kız üçlemesi geçmişte kaldı. Yeni nesil kızlar bi gitarla tavlanamayacak kadar akıl ne yazık ki.
Erkek müsveddesi zibidi ibnelerin başvurduğu bir metoddur.

Amacı gitar çalmak ise, birşey demem.
15 yaşında lisede müzik dersinde şarkı söyleyen bir ergenseniz gitarın kız tavlamak için çalındığını düşünmeniz gayet normal.

Ama aaağ bu çocuk gitar çalıyo hemen onunla sevgili olmalıyım çok karizma abii diyen kızlar yok beyler kandırmayın kendinizi.
yüzyılların değişmez numarasıdır. ilginç bir şekilde düşmesine sebep olur. (kızın)
ben kaçardım, halen de kaçarım. gitar sevmediğimdem değil ama bu amaç kaçırır, elde tespih de kaçırır.