bugün

erkeklerin kendi aralarında yaptıklarından daha geniş tabana yayılmış ve daha kötü olanıdır.
merak ettiğim konudur.

ne konusuyo olm bu kızlar.
-senin bacaklarının ne kadar kaslı olduklarını.
lan bunlarda bizim gibiymiş o zaman.
- (bkz: lan bi iktirgit)
erkekler karı-kız-futbol-siyaset ,zorlarsak bilgisayar oyunu konuşurlar. kızlar ise her kişinin dedikodusunu, eleştirmenliğini vs. yaparlar.
eğlencelidir.insanları çekiştirmek güzeldir.* ama sadece dedikodudan oluşmaz kız muhabbetleri aile sorunlarından, maddi sorunlardan bahsederek üzüntülerini hafifletirler.erkekler de böyle bir şey söz konusu değildir çoğu zaman.
bir kez kulak misafiri olduğum da dünya ekonomi gündemi ve küresel ısınmayla ile ilgili konuları tartıştıklarına şahit olduğum kendimi davosta hissetmeme neden olan sohbet. (bkz: daha da gelmem)
fena kafa siker.
bütün mesai saati boyunca bir ofiste iki bayanla kalan bir erkek olarak söyleyebilirim ki, berbat! dizi oyuncusuna aşık olmak mı ararsınız, elbise fiyatının ve yapılan alışverişlerin bir saatten uzun süre konuşulmasını mı ararsınız, ilgili gün için ne giymeleri gerektiğine nasıl karar verdiklerini mi anlatmazlar, bir müzik hakkında sanki bir bok varmış gibi saatlerce yorum yapmalarını mı ararsınız, onu bunu çekiştirmelerini mi ararsınız. hani kız milleti bizden akıllıydı? zannediyorum erkeğin penis başı kadar beyin yok içeride, lan konuşacağınıza biraz çalışın lan. hayattan soğuttunuz yemin ediyorum bırakacağım işi falan.

edit: ve gerçekten de işi bırakmama sebep olmuştur.
1 kelimeyi dolaylayarak 10 kelime olarak anlatırlar. ort. günde 24000 kelime konuşurlar
yurtta hergün dibine vurdugumuz olaydır. kız arkadaşla muhabbet candır.
Dilini anlıyamadığım muhabbet çeşidi.
başkaları üzerinedir.

o nasıl giymiş bu nasıl giymiş kim kimle nereye gitmiş...

çekilmiyor.
toplanın kızlar dedikodu var. *
iğrenç bir muhabbettir.
şöyle bir şey sanırım.

http://img.pandawhale.com...-Tyson-I-like-it-Mtsj.gif
Genellikle analizden ibarettir. Kişi analizi, olay analizi vs vs. Ama siz dedikodu da diyebilirsiniz yani...
Eğer çok yakın kız arkadaşlar bir araya gelip iki lafın belini kiralim diyorlarsa, konu yelpazesi A dan z ye kadar gidebilir. Yanınızda mutlaka içecek bulundurmalisiniz zira laf lafı açacak stres atmanın rahatlığıyla daha da çok konuşacaksiniz, muhtemelen de anca uyku bastırınca muhabbeti bitireceksiniz. Spontane yapılanı daha bir tatlı, hayatta en sevdiğim şeylerden. Dost biriktirmek ne güzel şey.
Kanka fotoğrafları at hemen paylaşalım çatlasınlar, gıybet var yüzyüze konuşmamız lazım hemen. Senin su yeşili ojeni bana getirsene. Abur cubur aldım size geliyorum seninkiyle nolduğunu anlatacaksın.
genel anlamıyla beni çok sıkan muhabbet.meslekten dolayı kız sayısı daha çok olan ortamlarda bulunuyorum.genel anlamda beni darlayan muhabbetler dönüyor.
kız olmayanların bilemeyeceği bilenlerinde cinsiyetlerinden şüphe edilebilecek olan olay..
Ben de anlamıyorum. Her şeyden saatlerce bahsedebilir bir bahsettiğimizin üzerinden yeniden geçerek yorumlayabiliriz. Yapıyoruz yani böyle şeyler, nedendir bilmem.