bugün

sadece kız öğrencilerin okuduğu okul tipi. sayıları azalmaktadır...
önünde bekleyen erkeklerin kuyruk olduğu ve soğuktan donduğu lise tipidir bunlar.

(bkz: kız meslek lisesi)

ayrıca (bkz: bursa kız lisesi)
kapısının önünde erkeklerin gezdiği lise.
(bkz: tımarhane)...bizzat idrak ettim.
erkeksiz yani dertsiz tasasız muhteşem ortam. kaşlar alınır, ojeler sürülür, gönül rahatlığıyla koşulur ve oturulur etek açılsa da önemli değildir. okula son derece dekolte gelinir. erkeklerin kızların sesini bastırması gibi bir sorun yoktur. uzun eşeği de kızlar oynar futbolu da. kız kavgaları da yapılır çığlık çığlığa. kısacası doğalın da ötesinde, süper eğlenceli okuldur..
her erkeğin ilk tercihine yazmak istediği ama eğitim sisteminin izin vermediği lisedir
kız lisesinde okuyan erkekler bir kız liseli olarak size sesleniyorum: okulunuzu soran insanların aldığı cevap sonrasında yüzüne taktıkları o alaycı tipe aldırmayın. onlar neyi kaçırdıklarını bilmiyorlar. içinizden gülüp geçin.
erkekler için (bkz: cennet)
okulda hiç erkek olmayan, adı genellikle kız meslek liselerinde olan lisedir.
hepsi olmasa da bazı genç kızlarımız kız kıza olmanın verdiği rahatlığı o kadar abartırlar ki erkek hocalara sapıklıklar, camlardan yola doğru bağırmalar, oralarını buralarını açıp saçma sapan videolar çekmeler... vs eylemlerde bulunurlar. erkekler yapmıyor mu bu tür gerzeklikleri? yapıyor tabi ki. hatta çok daha fazlasını yapıyor. ancak bu iğrençlikler o yaşta kimseye yakışmamakla beraber kız kardeşlerimizde görmek daha bir üzüyor insanı.

edit: ben bunu kiz lisesi başlığına yazdım ama böyle bir başlık açıldı anlamadım. aramaya inanıyorum yani yanlış olmasın.*
bursa anadolu kız lisesi dir. evet 2 sene önce lys ye girmiştim. am kokuyordu sınıflar.
güncel Önemli Başlıklar