bugün

tarihi efsanelerle dolu olan şanlı istanbul şehrinin en güzel yerinde bulunan, yaz günlerinde sevgililerin uğrak yeri olan kule.
Galata kulesi'ne kavuşamayan masum aşık.
bir rivayete göre beraber çıktığınız insanla evleneceğiniz söylenir.
bir gerçeğe göre beraber çıktığınız insanın sizi bırakıp başkasıyla evleneceği söylenir.
her gün görüyorum,bi sik yok.
Karşıya geçişi 20 lira maşallah.
öğrenciye de 10.
Dünyada en çok fotoğrafı çekilen 5.yer.
muazzam bir yapı. yılların eskitemediği duru güzellik.
Düğünüm orda mı olsa diye çok düşündüm, çok da ucuzmuş sadece 50.000 tl yeter dediler.
görsel
görsel
simdilerde şunu yapan cesur bir kadın çıksa; yemeyeceği laf, uğramayacağı taciz kalmaz.

görsel
kız kulesi. 1960 lar. ne kadar da hoş bir fotoğraf. yaşam alanımızı çalmışlar.
görsel
filmlerin arka planinda olan kule.
Üsküdar'ı üsküdar yapan tek detay.
görsel
karşısındaki kayalıklara çökülür, çekirdek, kola, sigara üçlüsü alınır, kulakta elif türküsü çalınarak akşam geçirilir.
Mükemmel yapıt.

Bulunduğum şehre uzaktır. Şimdi kim kalkıp ta urfaya gidecek amk.
Yarın öbür gün akpli Üsküdar Belediyesi burayı biz yaptik diye açılış yapsa binlerce kisi açılışa katılır.
hatta kurdale falan kesilir.

akpli Üsküdar Belediyesi yapmış aslında.
Öğrenci olarak benim giremeyeceğim mekan. Tabi lan manyak mısınız bir çay beş lira. Pacayi kurtaramam valla.
akşam yemeği bir başka güzel olan yerdir.
istanbul simgelerinden bir eser. Tarihe şahit olmuş uzun ömürlü bir yapı. Birçok şiire ve kitaba konu olmuştur.
çatısından kafamı çıkarıp manzara seyrettiğim yer. yiyip içtiklerim de beleşti. mahzen zuper yalnız söyleyeyim.

birgün yanılıp evlenmeye karar verirsem teklifi burada yapacağım.
şu an karşısındaki kayalıklarda elimde bir bardak çay ile elif dedim türküsü dinlemek istediğim yer.

insanın bazen içi gidiyor.
an itibariyle;

görsel
1800 lü yıllarda cüzzam hastalarının hapsedildiği rivayet edilir.
o zamanlar şimdinini romantik mekanı, cüzzamhaneymiş.