bugün

özel hayata saygısı olmayan psikopat abi modeli... (bkz: sıdıka)... (bkz: samim)
bu insanların bazıları erkekle konuşmuşsa kızkardeşinin üzerinden traktörle geçebilir...
(bkz: yaptım ama bir sor bakalım niye yaptım)
"mööö"lemeyi bilmeyen bir öküz olma olasılığı çok fazladır.
zamanla evrim geçirmesi dilenir ama bu hiçbirzaman gerçekleşmez...
ot gelip .ok gitmeye adaydır.

yaklaşık 3 sene sonra gelen edit:

oylamalara bakarak anladığım birşey; sözlük ahalisi içinde yukarıdaki tanımlamaya uyan sayısı oldukça fazla.
bir soruyu merak ettiğinde aramaya inanmak zorunda değilsindir çünkü abin bütün geçmişi ezberlemiştir.
(bkz: iyi yönden bakmak)*
tamam kabul etmek gerekir ki kötü ve çağdışı gözükür ama bişeyden eminim ki abi kardeşini korumak ve kollamak istediği için bu işe girişmiştir
msn geçmişini silmeyi akıl edemeyen kız kardeşe sahip abi modeli.
bırak bu işleri dedigim abi modelidir.
korumak, şantaj yapmak ya da merakını gidermek isteyen abidir.
teftiş niteliginde kardeşinin hayatında neler olup bittigini sanalda olsa bilmek isteyen abi modeli...
kardeşini koruyan, kollayan, ne özel hayatı lan diyebilen insandır. bu zamanda neler oluyor ki kız kardeş yanlışa düşebilir ve bu iletilerden bu yanlış anlaşılırsa geri dönmesi kolaylaşır.

ayrıca kız kardeşin korkacak ya da okutmayacak ne gibi bir iletisi vardır ki olay olsun. eğer olay oluyorsa demek ki abi haklıdır.
+ kızzzzz!
- efendim abi?
+ kimlerle yazışıyon kız sen, ha? ergenekon kim ulan? veli küçük felan? hı? yoksa sana mı asılıyo o deyyus?
- abi derin çete o, veli küçük de başındaki adam.
+ ha? ne? hö? saygılar bacım icabında, bi emrin var mı?
- yok.
kız kardeşine güveni olmayan abidir. güveni sağlayamayan kardeşte ya da her erkeği kendi gibi abaza sayan abide bir problem olabilir.
eger kardesinin yamugunu yakaladiysa annemlere söylerim diyerekten kiz kardese istedigini yaptirir.
birde kiz kardesinin günlügünün anahtarinin kopyasini yaptirip okuyup üstüne üstlük icine ahahah okudum günlügünü diyen abi modelide vardir, allah kimsenin basina vermesin.*
standart abi modelidir. ayrıca bu abi modeli kız kardesinin mezuniyet toreninden tutun da zorla koparılan gece izninde dahi hep yan masada oturan kişi olacaktır. bu onun kendine biçtiği tarihsel gorevidir. kız kardes evlenip baska bir erkegin koruması altına bırakılana kadar o abi ve altında calısan arkadasları kızı surekli takip edecek, kız hangi sokaktan gectiyse bilinecektir. ancak kardese belli edilmeyecektir ki koruma gorevi aynı zamanda kardesler arası duygusal bir baga donussun.

(bkz: abla olmanın dayanılmaz rahatlıgı)
kardeşin göremiyeceği tehlikeleri önceden görerek kardeşini korumaya çalışan abidir. kız kardeş abinin yaşına gelince veya o yaştakilerin zeka seviyesine gelince durumu anlıyacak, abiye hak verecektir.
Kiz kardesi sokak sokak takibe gerek yoktur, hangi sokakta nasil ve ne zaman gezecegini ogretmek abinin isini kolaylastiracaktir.
Ben kardesimi kritik yaslarinda arkadaslarimin yanina uygun oldugu zamanlarda getirmekten cekinmedim, meyhaneden, klasik erkek muhabbeti ettigimiz cogu yere soktum. Boylece genelde diger kizlarin hayat sandiklari iluzyonu gercek sanmadi. "Yemek ,icmek,uyumak kadar dogal" , " modern kadin " , " Sex and the city " yalanlarina hic kanmadi cunku o tur hatunlarla gonul eglendiren 10-15 farkli erkegin o kadinlar icin gercekten ne dusunduklerine yalansiz tum acikligiyla sahit oldu. Arkadaslarini gordugumde " bunla sakin dolasma " demek yerine kendi kendine anlamasini saglayacak ortami yarattim.

Kiritik yaslari atlattik kazasiz belasiz. Simdi 23 yasinda, kendine guveni tam egitimli bir hatun oldu. Beni her zaman yaninda hissettigi icin, diger erkeklere karsi hicbir zaman zayif olmadi.

Ha ozel hayat mi, kardesler arasinda ozel hayat mi olur ? Ust komsu mu bu ?
kızın yaşına göre yaptığının doğruluğu tartışılacak abidir. eğer 10-20 yaş arasındaysa söyleyecek çok bir şeyimiz olamaz, ama üstü yaşlardaki kız kardeşin msn geçmişini okumak güvensizliğin göstergesi olmasının yanı sıra saygısızlıktır.
kız kardeşinin geçmişine okuyacak abidir.
(bkz: abby fine reader)*

akabinde "canına fine reader".
(bkz: burnuma kötü kokular geliyor şef)
bekarete önem veren insanlar derneği üyesi olması muhtemel insandır.
abla versiyonu da vardır.

o versiyonda geçen abla da benim. evet başkalarına ait şeyleri okumak büyük saygısızlıktır, yapmamak gerekir. hatta yaparken vicdanınız sızlar, kendinizi iğrenç hissedersiniz. ama bazı duygular daha üste çıkar böyle durumlarda.
o an kendinizi nasıl hissettiğinizin önemi yoktur. kendine ait şeyleri tüm arkadaşça tutumunuza rağmen sizinle paylaşmaktan çekinen kardeşi bi şekilde takip etmek ve korumak istersiniz. özellikle farklı şehirlerdeyseniz ensişeleriniz hat safhadadır.
ben birkaç yanlış şeyden çevirdim kardeşimi bu şekilde, dolaylı yollardan yaptım okuduğumu belli etmeyip. ama sonra dayanamadım söyledim okuduğumu, artık konuşmalarını kaydetmiyor. ya da konuşmaları bittikten sonra siliyor.
ama abla kişisi zekidir bunu bilmiyor.
neden mi?
sildikten sonra geridönüşüm kutusunu boşaltmayı unutuyor.
*
tahta mi? sorusuna verilen cevaptir.
abidir.