bugün

"kız kardeşin bakire olmadığını söylemesi" kız kardeşin evlenecek yaşa geldiyse evleneceği kişiyi bulduysa normal karşılanabilir. anlık duygularına yenik düşmüşlerdir. bazen ise doğru kişinin olmadığı geçte olsa anlaşılır. ancak yaş küçüktür, daha hayat tam olarak başlamamıştır ve bekaret gitmiştir. bunda kız kardeşin suçu yoktur. abinin annenin babanın ablanın kendileri suçludur efendim. doğru birşey değildir böyle olması.sen kardeşini koruyacaksın bir yaşa kadar. sonra o anladığında kendisi ona göre davranıcaktır.
- abi ben bakire değilim.
- e artık notmal necla, beşinci kocayı da öldürdün.
-abi ben bakire değilim
-82. yaş gününde anlamıştım zaten hınzır.
söylenilen kişinin babası olduğu yerde namus meselesidir efendim.. kan çıkar ve namus temizlenir.. kaldı ki;

(bkz: bakire değilse çıkmıştır zaten)
bu geniş mezhepli olmanın varacağı son noktadır. ülkemiz için bu bence fazlasıyla ütopik bir olaydır, mide bulandırıcıdır; zira böyle kalmasının daha hayırlı olacağını düşünmekteyim.
konuyu medeniyet'e getirenlerin kafasını, kılıcımla kesmek istediğim konudur. size kim cinselliği yaşamak medeniliktir dedi? dünya'nın geri kalanının cinselliği rahatça yaşadığı için mi medeni olduğunu sanıyorsunuz? medeniyet, burada gelip, ben olsam öldürürdüm, dememektir. medeniyet senin sahip olduğun özgürlüklere başkalarının da sahip olması demektir.

- alo anne, ben sevgilimle sevişiyorumda, namusgül evde mi?
- evde yavrum hiç bırakır mıyız ?!
- aman aman, yani biliyorsunuz, geniş mezhepli değiliz biz.
- herhalde, anadolu ailesiyiz biz. beline kuvvet yavrum...

bu ne lan!? böyle gelenek mi olur lan? kültür, örf, adet midir bütün bu yaşananlar? eğer benim hayatım geniş mezhepli olmak üzerine kuruluysa, sizler mezhebinizi dar tutun. mazbut bir yaşam sürün. şehirin genelev haritası cebinde gezerken, ben erkeğimm, anadolumm, mezhebimm şovenizmi yapmayın, efendi olun !
yaşadığımız toplumun örf ve adetlerine baktığımız zaman bekaretin namus cinayetleri haline getirildiği bir zihniyete sahibiz. ama aynı zamanda erkeklerin çoğu evlenmeden önce kız arkadaşlarına belki baskı ile belki sevgi sözcükleri ile yada kızın kendisinin istemesi ile bekaretlerini kaybetmelerine sebep oluyor, bunu yaparken de gelişmişlikten, modernlikten bahsedip aslında kendi içlerinde kabul etmedikleri bir durumu sırf kendi tatminlerini sağlayabilmek için doğalmış gibi gösteriyorlar. bunu da her yerde övüne övüne anlatıyorlar. burada kıstas olan kızın bakire olmaması mıdır yoksa bunu abisine ya da kardeşine anlatması mıdır? madem çok moderniz çok gelişmişiz bunun anlatılmasında ne sakınca var ya da biz namus timsali gibi görünerek ailemizi kandırmaya çalıştığımızda aslında kendimizi kandırmıyor muyuz. farklı bir açıdan bakıldığında ise aile içinde anlatılan çok özel bir durumun herkesin okuduğu bir yerde yazılması doğru mudur? bizim karşı olduğumuz hangisidir? fikir beyan edip ahkam kesen bir çok kişinin kendileri gerçekte kimse ile sevişmiyor mu. bu iki yüzlülüktür başka hiç bir şey değil. işimize geldiği zaman bekaretin ne önemi var kendi ailemizden biri yaptığı zaman ise namus cinayeti sebebi. ya bunun arkasında durup kendi yaptığımız şeyi kötülemeyeceğiz ya da bu kadar kötü bir şey ise kendimiz yapmayacağız sonra da dürüstlükten dem vurmayacağız...
12-13 yaşından itibaren erkekleri sürekli mastürbasyon yaparak cinsel tatmine istediği gibi ulaşan bir toplumda, söz konusu abinin tepkisi gerçekten üzerinde durulması gereken bir tepki olacaktır.

yok biz istediğimiz gibi orgazm oluyoruz ama kızların günahı nedir?

beyler, evlendiğimiz gece yatakta el değmemiş bakire kız istiyoruz. aynını o kızın da istemeye hakkı var mıdır, elbette vardır.

peki hangimizi o zamana kadar kendisini hiç tatmin etmemiştir?

bekaret sadece sexle değil mastürbasyonla da bozulabilir, ayrıca bozulmak kelimesi çok çirkin bir ifade, hiçbir şeyin bozulduğu yok.

o nedenle bana bunu söyleyen kardeşe keyfine bak demekten başka bir çarem yoktur. biz erkekler öyle yapıyoruz çünkü.

kadınlara kıymayın efendiler.
kızkardeşe göre de değişebilen durumdur. eğer kızkardeş gerzeğin tekiyse, her ''sen güzelsin'' diyene atlıyorsa kabulü biraz daha zordur ama ayakları yere sağlam basan bir kardeşiniz varsa mutlaka geleceği hesaplamıştır.
ama bizde abi olmak da zordur öyle değil mi? abi dediğin ağır olur, kafa göz kırar değil mi?! bırakın allah aşkına var mı böyle birşey? o insan kendi hayatını yaşayacak... ceremesini kendi çekecek eğer yanlışı varsa. ayrıca bu kadar baskı neden? her sevgilim versin karım bakire olsun hesabı yapılmıyormu o zaman?
burada çıkıp da godoş, midesi geniş falan demek kolay. başımıza gelse döveriz söveriz ama yine de kardeştir, candır o. nasılsa barışılır birgün. en iyisi baştan olayı sakin karşılamak değil midir?
hele de kızkardeşin abiye miden geniş, mezhebin geniş vs. dediği replikler çok gülünç. kızkardeş zaten olayı başlatan.

(bkz: biraz mantık)
abinin vereceği tepkinin bunca tartışılmasındaki bütün sebep 'bekaret' diye bir kavramın söz konusu olması. bütün meseleyi bakire olmak yada olmamak, zarı olmak yada olmamak şeklinde algılıyoruz.
kız kardeş çok sevdiği biriyle bir kere birlikte olmuş yada hiç sevmediği elli kişiyle birlikte olmuş hiç önemi yok.
asıl bu düşünce ile kız kardeşlerimize ne kadar zarar verdiğimizden hiç haberimiz yok. sadece abiler olarak değil, çoğu zaman ablalar, anneler, babalar olarak da böyle düşünüyoruz.
bu düşünce neye yol açıyor peki? kız kardeş o veya bu şekilde erkek arkadaşıyla birlikte oldu. sonra, kız kardeş şimdi ben bir kere seviştim o zaman bu adamla evlenmek zorundayım yoksa ailem beni keser diye düşünüyor. Yada o yaşa kadar kendisine öğretilenlerin etkisiyle erkek arkadaşımla evlenmek zorundayım artık, yoksa namussuz olurum diye düşünüyor. yaşı evlilik için çok küçük olsa bile on sene belki onbeş sene beklemeyi göze alıyor. ne oluyor peki? kız kardeşin bu anlayış ve tavrı, kız kardeşin erkek arkadaşına o andan itibaren kız kardeşe istediğini yapabilme gücü veriyor. o dakikadan sonra ister döver söver, ister aldatır, ister aşağılar, ister artık nasıl olsa benimsin deyip tecavüz eder... ne yaparsa yapsın kız kardeşiniz namussuz olmamak adına ondan ayrılamayacak ve hatta erkek arkadaşı onu hiç terketmesin diye yıllarca onun bir dediğini iki etmeyecektir. kız kardeşiniz eğer duyarlı bir erkek arkadaşa sahipse, erkek arkadaşı onun bu zaafını kullanmayacak, kız kardeşinizi el üstünde tutmaya devam edecek, ilişkileri kız kardeşiniz ayrılmak isteyene kadar sürecek yada evlenecekler ve sonsuza dek sürecek. peki duyarlı bir erkek arkadaşa sahip değilse? kız kardeşiniz yaşadığı beş dakikalık ilişki yüzünden, yıllarca bir canavarın kölesi bile olabilir.
peki siz anlayışsız bir abi olarak ne yapmış oldunuz? kız kardeşinizin hayatını tanımadığınız birinin insafına terketmiş oldunuz. büyük ihtimalle bunları size ömür boyu anlatamayacak, hatta ya bir gün öğrenirseniz diye ödü kopacak ve hiç bilmeyeceksiniz. kendinizle gurur duymalısınız.
peki eğer anlayışlı bir abi ve hatta anlayışlı bir aile olsaydınız ne olacaktı? kız kardeşiniz bilecekti ki siz her zaman onun yanındasınız. erkek arkadaşının kabul edemeyeceği bir yanlışını gördüğü anda gururlu bir kız gibi ardına bile bakmadan terkedebilecekti. bilecekti ki bakire olup olmamak değil, gururlu olup olmamak onu daha değerli yada daha değersiz kılar. böylece daha sağlıklı ilişkiler yaşayacak ve yine bir gün sağlıklı bir evlilik yapacaktı. sağlıklı çocuklar bile yetiştirebilecekti.
anlatılan hikayede abi, çoğu türk ailesi gibi ataerkil bir ailede yetişmesine rağmen doğru bir tepki verebiliyor.
sozlukte paylasilmasi gereken oldukca onemli bir hadisedir.

yeter lan, yeter olm, yeterin lan.

yerli yersiz, samimiyetsiz sallamalara gecit yok.

(bkz: fifa 2009 pizza ve kahvaltı)
(bkz: kız kardeş in bakire olduğunu söylemesi)
(bkz: erkek kardeş in bakir olmadığını söylemesi)
(bkz: kız kardeş in anahtarını kaybettiğini söylemesi)
(bkz: salak)
anlayışlı olmanın şart olduğu hadise. büyük tepki vermeniz durumunda kız hamile olmadığı müddetçe hiçbirşey öğrenmeniz kabil değildir. sakince davranılmalı, öncelikle olan olmuştur zaten. sonra ilgili şahıs tespit edilip gereken yapılmalıdır.

çok mu çağdışı? ağabey olmak koruma güdüsüyle ilgilidir. normatif bir durumdan söz ediyorum. zaten bu durumda kızın sağlığı önemli. korkutmamalı, üzmemeli.
ister çağdaş diye nitelendirin kendinizi ister muhafazakar yapacak hiç bir şeyinizin olmadığı andır . vururum ederim mantığı kimseyi hiç bir yere götüremeyeceği açıktır . ben vururum 30 sene içeride yatarım insan öldürdüğüm için cayır cayır yanarım diyorsanız orası sizin insiyatifinizdedir . yapılacak tek şey bence makul düşünüp usturuplu davranmaktır . elden başka birşey de gelmez zaten .
(bkz: banane)
evet, gösterilmesi gereken tavır budur. size ne monakoyim?
kiz kardesin yetistigi bölgeye göre tepkileri degisecek olan bir söylemdir.

-) türk töresi söyledir böyledir, yanlistir dogrudur, ama kadinin bakiresinin, erkegin de düzüseninin makul görüldügü türden törelerde bir anormallik olsa gerektir. kadin aldatirsa "orospu" erkek aldatirsa "erkek" olur. bizim kiz kardesimiz yoktur, olsa bize de böyle birsey söylese, ben tahminen o kizin girtlagini sikmazdim.

-)buraya bir sürü seyler yazmislar. abisi n´apsaydi kiza, mutfaktan bicagi alip kizin güzel bir filetosunu cikartip, hürriyet´in 3.sayfa haberlerindeki gibi bavulla cöpe mi atsaydi? kendisini katil, kizi da maktul mü yapsaydi? neyi savunuyor bu insanlar?

-) cinsel özgürlügün nerede bittigi gercekten bir sorunsaldir. üc cocugun ücünün de babalarinin baska adamlar olmasi herhalde ki iyi birsey degildir. ama n´apalim, agzinla söylersin, uygulamazsa n´apacaksin, namus falan diye dan dan dan seklinde beynine mi saydirmali? yapiyorsa yapar, sen kizarsin söylersin ama o da baska bir sahistir, kendisi yaptiklarindan sorumludur. kardesindir diye senin malin falan degildir. gazete´de yaziyordu gecen gün- abisi- "cok seviyormus" ve "cok sevdigi icin vurmus" kizi. bu mudur yani dogru olan?

neyse derdimiz ayar vermek falan da degildir. ama bu namus denilen sey, yetimin hakkini calip yemekten gecmelidir. yollarda "serit ihlali" yüzünden insanlar ölüyor, adamin seridini ihlal ediyorlar adam direksiyon kirip sarampole yuvarlaniyor, herkes ölüyor, serit ihlali yapan adam da namussuz olmuyor. ama kizlik zari yirtilan bir kiz namussuz oluyor ve ölüm cezasini hakediyor. bu iste bir yanlislik olsa gerektir.

-) almanya´da paranin damina koyan yegane doktorluk sektörü jinekolojidir. adamlarin parayi vurduklari alansa "kizlik zari dikmektir." bu sahislarin bastan sona tüm müsterileri de türk kizlari, kadinlaridir. bu is normalde 200 euro falanmis, herifler, gecenlerde tv de cikti, 2bin 3 bin euro fiyat cekerlermis. kadinlar da n´apsinlar isin ucunda can meselesi var, verirlermis parayi. tv´ciler doktorlara " utanmiyor musnuz?" diyorlar da adam gayet piskin bir sekilde "ne utanmasi?" diyor, "50bin euro para istesem gene verecekler, biz gene hipokrat yeminine sadik kalmaya calisiyoruz."

bu isleri takkeyi önümüze koyup söyle bastan sona iyiden iyiye bir düsünmeli.
türkiye toplumunda çokta kolay sindirilemeyecek olaydır. olmaması gereken bir durum gibi gelebilir ama bu başlık altında ona karşı tavır alanların acaba hergün hangi karıyı sikmeyi arzuladıkları da merak konusudur. eğer sen bir kızı sikmek istiyorsan onun da abisi var olabilir. sen onu siktiğin zaman kızlığı ya bozulmuştur ya da bozulacaktır o zamanda sen bu kadar namus dersi verebilecek misin? sen başkasının kız kardeşini sikersen biri de gelir senin kız kardeşini siker ve adalet öyle sağlanmış olur. lütfen kimse kimseyi kandırmasın çıkın sokağa demiyorum şu sözlükte bile eli iki dakka sikinden uzak durduran var mıdır? eli sikindeyken kimi arzular? ha diyeceksin ki ben oruspuyu arzuluyorum peki oruspu olmayan insanı da arzulamadın mı hiç hayatında?. namus kavramımız bir tek kendimize mi işliyor yoksa başkasına karşıda namuslu muyuz? eğer ikisi arasında çelişki varsa toplumsal namus anlayışımızda feci derece çelişki yaşanıyor.
(bkz: insanca pek insanca)
uzun uzun yazdım anlaşılamadığımdan ötürü ...
tabuları yıkmak, kamyonu devirmektir.

ayh şekerim bunlar hala konuşulamıyor mu, ne kadar da banalsiniz.
kız kardeşlerinizin rengarenk cinsel yaşamlarına destek verebilir, sevişme özgürlüklerini sonuna kadar savunabilirsiniz.
mallık, veren kardeşime destek çıkıyorum, bunu bilin siz de bana destek çıkın deme saçmalığıdır.

kadının verme meşruluğunun olup olmamasında değildir mesele, bunu uluorta konuşmasındadır.
sevişmesini ballandıra ballandıra anlatan erkeği de ballandırayım ayrıca.

evli bir çiftin bütün yatak odası maceraları meşrudur. bu toplumda kimse bunu yadırgamaz.
ama mesela kız kardeşimiz doğurduğunda, yeğenim oldur deriz, eniştem kız kardeşimi şeyapmış demeyiz.

bu ince ayrımın farkına varabildin mi?
varınca beni çaldır.
'o nasıl kız kardeş lan' diye duraksatan bi başlık..
olaya gelince; velev ki oldu öle bişey, %90 ihtimalle kan çıkar. abi yok bişe demezse, kız iice afedersniz orspuya bağlayabilir. lan nerdeyse her kız namusluyum ayağına wermezken kmseye, benm kardeşim daha iki buluşmada weriosa bi dakka..
ayrıca sewgilisi de hazır açılmış kızı bulmuş günde 10-20 kere tekrar edip, sonunda mutlaka gebe kalınır. (yanlışlıkla).. * *
(bkz: godoş demeyin mezhebi geniş deyin)
(bkz: ayyyyyy cok duygulandim)
an itibari ile ezikliğini* bir kez daha ispatlamış abinin anlattığı olaydır. * bu abi 3 gün önce açtığı gereksiz başlığını, başlıkla hiç bir alakası olmayan bir bakınızla tekrar canlandırmıştır. (#5363833)

her toplumda olduğu gibi bizim toplumumuzda da tabu konular vardır ve bence bu konuları sürekli gündeme taşıyarak prim yapmaya çalışmak en büyük ezikliktir.

gel gör ki, bu adam da ne geniş mide varmış ben şaştım arkadaş. hergün 2 büyük boy pizza yiyor. bir de üsütne sözlüğe gelip kepçeyle ayar yiyor gidiyor. yazık yahu..
kız kardeşin yediği küskülerden rahatsız olmayan geniş böyle don lastiği gibi adamların garipsemediği durum. hatta kız kardeşin her yediği küsküyü not eden abilere rastlanmıştır ankara sokaklarında. şafak sayar gibi küskü sayıyordu adam.
- abi sana bişi dicem. ben artık bakire değilim.
+ mesafeni koru.
güncel Önemli Başlıklar