bugün

önceleri kızın kendini ifade ediş şekliymiş eğer kahveye şeker katarsa oğlanı istediği tuz katarsa oğlanı istemediği anlaşılır ona göre babası kararını verirmiş şimdiyse müstakbel damada gıcıklık olsun diye kızın düşüncesi ne olursa olsun tuz ekleniyor.

(bkz: tasvip etmiyoruz)
damat sabırlı mı dayanıklı mı ona bakarlar be.
Karabiber ve pul biber koyanlarıda mevcuttur.
yıllar evvel dayımın düğününde denenmiş fakat başarıya ulaşılamamış adet, görenek. tuzlu kahve getirildiğinin bir şekilde istihbaratını alan dayım, hemen yanındaki kayın biraderinin kahvesiyle kaş ile göz arasında değiş tokuş yapmıştır. ve kahvesini afiyetle içmiştir. ohh, yarasın.
örf ve adetler
yazık lan işkence çektiriyorsun çocuğa.
kızı istemeden gitmeye vesile olursa şenlik olur.
Teyzemin tuzlu karabiberli kahve götürmesi ve o garibanin da terleye terleye icmesini akla getirmistir. Adettendir efendim.
tuzlu kahve ikramı, siyanürlü kahveye göre "seni seviyorum, evlenebiliriz" demektir.
ortamı acilen terk etme sebebidir. bu zihniyette biriyle yaşanır mı lan?
şahsen ben kahveyi bırakıp, s**** yapacağınız işi almıyorum ulan kızı diyerek çıkarım. böyle yapılması şiddetle tavsiye edilir ki bir ağırlığınız, asi ve vahşi bir karakteriniz olduğu anlaşılsın, sözünüz geçsin. tabi kız hala sizinle evlenmek istiyorsa.
Kaytılara geçmesi için dile getiriyorum tuzlu olduğunu anladığım anda kahveyo masaya bırakıcam.
Her erkeğin kız isteme merasimin de başına gelme olasılığı çok yüksek olan olaydır efendim. Senin elinden zehir olsa içerim anlamı taşımaktadır. Kırmayınız kızı içiniz efendim.
eğer damat o kahveyi son damlasına kadar içerse; kızı herşeyi ile kabul ettiğinin göstergesiymiş.
damada acımamaktır.
Bir testir. Erkeğin kadını iÇin herşeyi yapabileceğinin kanıtıdır.
test olduğu söylensede saçmalıktır. gerdekten önce kadına "acaba ne kadar büyük penis alabilir" diye masa bacağı falan sokmak gibi.
dünyanın en saçma adetidir , iş tuzlu kahve içmekle bitseydi boşanma sayıları artmazdı .
tamamen erkeğin hatası, "ben içmem arkadaş desene." zaten seni seven kız o kadar insanın içinde senin o şekillere girmeni ister mi, istemez herhalde, gerçi kızların nasıl düşündüğünü de pek bilmiyorum ama neyse. uzun lafın kısası yüz vermeyin arkadaş, içmeyin kahveyi hatta basın fırçayı, "bu ne biçim kahve, kalk baba gidelim" gibi tavırlar koyun ki bir daha yapamasın.
Asla içmeyeceğim kahvedir. Gerekirse almayız kızı, olur biter.
"Evlenmek biraz tuzlu olacaktır" mesajı verilmek istenmektedir.
gülümsenerek katlanılacak geleneklerimizdendir.
Saçma sapan geleneklerden biri.
kahve yapmayı fazla beceremeyen biri olarak evleneceğim insanla anlaşıp içine tuz yerine pudra şekeri atcam yüzünü ekşitecek ve herkes tuzlu sanacak işte evlilik de böyle olmalı kendi içinizde yaşadığınız her şey kendi içinizde kalmalı. Aksi takdirde size karışırlar ve mutlu olamazsınız.
göte girecek olan şemsiyenin, henüz açılmamış halidir bu anlamı taşır.

not: türk kızıyla evlenmeyin. hintliler bile olur, o derece.
Adettendir derler ama bir kişi sırf bu adet yüzünden hayatını kaybetti. Basmış içine binbir çeşit baharatı zehir yapmış hapse girdi kız. Buyur buradan yak.