bugün

bir erkeğin yaşayabileceği en berbat durumlardan birisi. ''evlendikten sonra olsaydı ya'' demek olayın pollyannacılık kısmı olsa da yine de doğrudur. kaldı ki kız arkadaşın başka bir erkeğe göz ucuyla bakmasını bile aklına getirirken deliren biri için tarifsiz bir olaya yakındır sanırım. fakat bünyeyi sağlam tutmak gerek, çünkü çevrede insan az da olsa mevcut. bunları ayırıp, ayıklayıp iyiyi, doğruyu tanımak gerek. tecrübe çok önemli bir şey. artık, daha septist birisi olabilirsiniz -çoğu zaman kötü değil-. kafada beliren kadın imajı haliyle çok farklılaşacaktır. her dişiden nefret etme, artık, onları normal, kendi halinde biri olarak görememe sorunları yaşanabilir. bu kendi kendinize reflekssel olarak yaptığınız bir savunma olup ileride hayatınızı birleştireceğiniz kişi açısından olumludur - diye düşünüyorum en azından-. çünkü bu psikolojiye sahip kişi tek doğru kadının annesi ve eşi olduğunu varsayabilir. fakat bu düşünceyi zihne oturtmak hiç de kolay olmayacaktır.

olayı etken açısından düşünürsek eğer; o. bir bakıma şanslıdır. çünkü ortada sadece ve sadece vicdan, insanlık, yürek, şeref gibi insanı insan yapan, geleceğin annesi/babası sıfatını taşıyabilecek kişilerin erdemlerine yataklık edecek kavramlar var. ortada resmiyeti belgeleyen bir kağıt yok. bu yüzden şanslı olduğunu düşünüyorum zira, öyle bir bağ olsa mezarlık-cezaevi ekseninde hayatların kurulma ihtimali artabilir ya da en azından maddi ve manevi davalarla geçmişi, kaybedilen hayatı geri almak istemiyorsanız.
bu arada aldatmadan kasıt, sadece cinsel ilişki değil. başka birisine sevgiliyi unutup bir amaçla dokunmak da aldatmaktır.

edit hun:başlık başıma sevgili mehmeth, dimi? *
boynuzları parlatma hadisesidir. cilalı ibo lafı burdan gelir.aldatıyorsa birbildiği vardır derim bu durumdaki arkadaşlar ispanyadakiboğa koşularına katılabilirler bir sakıncası yok.
bana göre aptallık sana göre orospuluktur.
(bkz: boynuzlarda yakışmış hani)
sol seritte seyir eylerken biel zderhal sağ seride ziplanip onu hiç düsünmeden arabadan sepetleyip yola öyle devam edilmesi gereken durumdur.
öyle bir toplum olmuşuz ki erkek yaptığında çapkınlıktır, kadın yaptığındaysa... o yüzden erkeklerin gururunu kırar bu durum, oysa kendi yapsa, elini tuttuğu kıza inat elalemin karısına kızına baksa kızı hiç düşünmeden? nedir efendim bunun tdkdaki karşılığı beyimize göre: çapkınlık

savunduğumdan değil elbet, ikisi de mide bulandırıcı bunların. aldatmak zaten başlı başına lugatta olmaması istenen sözlerden. öyle ki insanın bırakın karşısındakine, kendisine saygısı olmadığının göstergesi. hem olayı ille tensel temasla sınırlandırmamak da lazımdır. aklından geçirmesi, sizin elinizi tutarken bir başkasını düşünmesi, gözlerinizde bir başkasının aksini görmesi bile yeterlidir aldatmaya. kısacası beyinde başlayıp tende son bulan bir iki yüzlülüktür. ne kadına yakışır böylesi ne de erkeğe.
aldatan kız aşağlıktır. Sevmemiştir hiç sevgilisini. Ona o insan çok bile gelmiştir. Bana çok ama çok uzaktır. Bir insan nasıl olur da çok seviyorum dediği birini bu denli üzebilir. Mantık hatası vardır. Yazıklar olsundur.
çiğ süt emengillerdendir.
karşı karşıya kalındığında insanın hulk olup kelle koparma güdüsüyle dolduğu nahoş durum.

(bkz: hulkçılık)
erkeğin aldatmasından farklı olmayandır.
nitekim aldatanı aldatmak zevktir.
erkeğin aldatmasıyla farkı olmayan olaydır. en az erkeklerdeki kadar da iğrençtir.