bugün

yurdumuzda bol miktarda bulunan zavallılardır. yıllarca abaza abaza gezmişlerdir, büyük bir uğraş ve çok daha fazla şans sayesinde saf bir kızcağızı kandırıp kendilerine sevgili yapmışlardır. özgüven yoksunu bu garibanlar sürekli sevgilileri ellerinden alınacakmış gibi kızı nerdeyse kendi anasına babasına göstermezler.

edit: uu eksiii.... sözlükte de varmış lan bunlardan *
bu arkadaşların klasik bir sözü vardır;

+barancan sen bana güvenmiyormusuuuunn...(şımarık bir ifadeyle)

-sudecan bebişim ben sana güveniyorum ama çevrendeki adamlara güvenmiyorum.

hadi ordan bal gibi de kıza güvenmiyorsun işte ya boynuzlarsa diye.
kendisi kızlarla konuşmaya ve sevgili yedeklemeye devam edecek zavallıdır aynı zamanda.
(bkz: yaban)
küfür bile etmek istemediğim ezik.
karşıdaki adamlara güvensizlik bir yana, boynuzlayacağı varsa boynuzlayacak kızdır. Ne kadar kızsan da, tutsan da, engellesen de konuşacağı varsa konuşur, buluşacağı varsa buluşur. Üstüne daha fazla giderseniz aksine ters tepecektir, buluşmayacağı varsa da buluşacaktır, boynuzlamayacağı varsa da boynuzlayacaktır. Ayrıca karşıdaki adamlara güvensizlik insanın tamamiyle kendinden bilmesiyle hayat kazanan bir durumdur.* * *
kendi sapıklığı ve rezilliğini başkalarındada var sanan içten tacizci.
kendine güven eksikliğini son raddede yaşayandır.
Her türk erkeginin uyguladıgı bir uygulamadır.

(bkz: türk olmak)
kız arkadaşına erkeklerle konuşmasını yasaklayan tip yeri gelir kız arkadaşının başka kız arkadaşlarınada yaranmaya çalışır. kısaca biz buna yavşaklık diyoruz.
ergenlikte daha çok olan bir tutumdur.

neyse utandım, ben bu topa girmiyim!
kendine güven eksikliği.
bir de bunun kız modeli vardır ki hiç çekilmez. facebookta bütün kız arkadaşları siler vs.
sırf bunu yapmadım diye terk bile edildim sen nediyosun.siz siz olun ,kıskanın ,baskı yapın, sıkın,si...
belki de gerçekten çok seven bir eziktir. dayanamıyordur onu başkalarıyla konuşurken görmeye.
evet böyle de psikopatım ben.
başkalarının sevgililerine asılmaya çalışan erkekler sevmez bu tipleri.
kız arkadaşına güvenmeyen erkektir.
akıllı erkektir. kadınların ne kadar saf olduğunu kandırılmaya ne kadar müsait olduklarını ve ne kadar güvenilmez yaratıklar olduğunu bilen erkektir.
eziktir bu adam. onda hemfikiriz. kimse çıkıp da savunmaz bu adamı zaten de, bu adamlara en çok kıl olanlar da sevgilisi olan kıza sarkmaya çalışan abazan yavşaklardır. bunu da kabul edelim lütfen.
doğru bir şey yapan adamdır. kızları boş bırakmaya gelmiyor valla bikini giyiniyorlar hemen ben bikini giyen kızların günahkar olduğunu düşünüyorum imam dedi onlar memesini elletiyomuş erkeklere.
özgüveni olmayan eziktir. bildiğin ezik.
gerçekten seven adamdır.
yol yakınken kendisini belli eden tip. aklı başında bir kız tehlikeyi fark edecek ve elini kolunu daha fazla kaptırmadan bu ilişkiyi bitirecektir. yok, eğer kız ilişkiyi bitirmez ise erkek kızın etrafındaki insanları tek tek yok ettikçe kız daha çok ona bağımlı hale gelecek, yasaklar daha da artacak, erkek kuzenler ile konuşturmamaya, kız arkadaşlar ile görüştürmemeye(mazallah kız arkadaşların yanında erkekler olabilir) kadar gidecektir.
sevmese yapmaz dicektim fakat günümüz şartlarında bu farklı algılanmakta ne yazık ki .
kendisinin kızlarla konuşmasına karışılmasını istemeyen erkektir...karışır ama karıştırmaz.