bugün

görsel

https://youtu.be/k6tIIlCWGwQ

Evet belki susamam şarkısında teröre ve pkk örgütünün icraatlerine değinmemek yanlıştı. Peki bu şarkı yapılmasa bu tarz insanlar neye dayanarak bunları konuşacaktı? Kendileri ne konuşmuşlar çok merak ediyorum.

susamam şarkısına tepki olarak birkaç zırva karalayıp video çeken kıyam mahlaslı kişinin (rapçi olup olmadığını bilmiyorum), tamamen provokasyon amaçlı yaptığı bu şarkıda sözleri hakaretler ve ithamlarla doldurup aptal bir yapımla karşımıza çıkmış.

öncelikle rap müzikle ilgilenen herhangi birinin, bir siyasi görüşe veya bir partiye tasmasını tutturması, emirler ve komutlar üzerine şarkılar karalaması tamamen yanlış bir olaydır. sözlerde şarkının orjinalini tamamen manipüle ederek dikkatleri bambaşka yerlere çekip , susamam yapımında bulunan rapçilerin sabıkasını sorguluyor ve de sustukları adı altında suçlayıcı sözlerde bulunuyor.

yanan ormanlardan bahsediyor misal, sustunuz bunlara diyor. sanki rantçı şerefsizlere çok yabancı biriymiş gibi. pkk'ya sustunuz diyor. sanki kendileri çok uzakmış gibi.

melih gökçek denilen bir twitter yalancısı da bunun reklamını yaparak destek veriyor. kadere bak, kimler kimlerle beraber geliyor.

hitap şekli tam bir cami hocası gibi anlarsınız zaten. kendi haline bakmamış bubi tuzağı gibi ağzı kapanmıyor, milletin saçına başına laf ediyor.

kimin sabıkası olduğu, kimin allaha küfrettiği, kimin geçmişinin ne olduğu bu denli yapımlarda önemli olmamalı, aksine bu tarz durumlarda ayrı gayrı olmaksızın birleşmek gereklidir.

belki de ekip taşları doğru yere atmıştır. gelen sesler belki de bu yüzden.

bunları yumruğumu sıkarak yazıyorum . bıktım artık bu insanlardan. lütfen bir küfür ediniz ki deşarj olalım.