bugün

söz konusu başlık, kamu kurum ve kuruluşlarında kıyafet sebestisi olacaktı malum sebepler. söylemler şöyle olabilir diye düşünmekteyim.
kızım sen başörtüsüyle gelemezsin biz de kkb (kemalist kişilik bozukluğu) var. sen ve senin türevlerin her an şeriat getirebilirsiniz. biz eskiden ulusalcılar olarak çok mutluyduk herkesi sahip olduğu-sahip çıktığı değerlerden dolayı aşağılama hakkını kendimizde görürdük. mesela biz başörtülü birine ne kadar çağdışı ilkel insansın veya kendi anadilini konuşan insana türkçe öğrensene diyebiliyorduk.
edit: bebeğim karşıyakalıyım ama öncelikle insanım ve bir feministin, alevinin kürt veya diğer azınlık durumndaki etnisitelerin. gay ve aklına gelebilecek her türlü grubun özgürce yaşama hakkı olduğunu savunuyorum...
(bkz: hımm evet anlıyorum)
kıyafet ve ana dilde eğitim gibi konulardaki serbestinin ardındaki MASUM OLMAYAN gerçek niyetleri görmeyen tatlı su demokratlarının, akılları sıra alay etmekte kullandıkları söz öbeği. hayal güçlerini tarihi bilgilerle donatıp, masum görünen isteklerin arka planına ya da madalyonun arka yüzüne yöneltseler, kendileri için de daha faydalı olacaktır. aksi halde serzenişin alası, bizzat kendilerinden duyulacaktır.
eğerki başörtüsü dindar namuslu yapıyorsa sözüm yok. eğer öyleyse zekeriya beyaz hocaya kulak vermek lazım;

"Onu da takar bunu da giyinir, öbürünü de sarar başına. Allah'a aittir niyet kimse bilemez. Dolayısıyla insanları böyle kıskaca alıp kıstırmanın bir manası yoktur. Ne türbanın kutsallığı vardır, ne pantolonun ne de donun Eğer bir şeyi örtüyorsa en kutsal şey dondur o zaman! Bezde kutsallık arıyorsanız bir şeyi örttüğü için, en önemli yerleri örtüyor dolayısıyla en kutsal olan kilottur"

evet arkadaşlar en kutsal bez dondur.
güncel Önemli Başlıklar