bugün

"bir derdim var" butonunu görünce aklıma geldi. başlığı açarken doğru kelimelerle ifade edemedim sanırım ama son 1-2 senedir iyice dikkatimi çeken bir şey bu. yeni neslin iyice iri kıyım olmasıyla alakalı olduğunu düşünüyorum. özellikle erkek kıyafetlerinin bedenlerinde ve kesimlerinde eskiye oranla gözle görülür bir büyüklük farkı mevcut. kızlar için zaten her bedenden, her renkten alternatif var, onlar için problem yok ancak birkaç zaman öncesine kadar s beden giyen ve bunun sıkıntısını çok da fazla hissetmemiş minyon yapılı bir kardeşiniz olan ben, günler geçtikte xs, xxs kıyafetleri kovalamaya başladım, artık üzerime göre bir kıyafet bulamıyorum a.k. giriyorum mağazaya, başlıyorum bakınmaya, atıyorum işte bi gömlek buluyorum mesela, etiket small beden, hatta slim fit, normal şartlar altında üzerime olması gerekli ama gel gör ki sevgili okuyucu, o gömleği denemek için giymemle ağzımı bozmam bir oluyor. ona o "small" etiketini vuranın, küçük beden diye piyasaya sürenin ta kulağına konuşayım, üzerimde çuvaldan farkı yok. eskiden beri alışveriş yaptığım istisnasız tüm markalarda durum böyle. olm kim giyiyo bunları? 2 senede hepiniz mi semirdiniz, benim durumumda olan bir tane adam yok mu aranızda?

aynı şey ayakkabı için de geçerli, ki o konuya hiç girmek istemiyorum. hadi tişörttür gömlektir terziyle onla bunla hallolur ama ayakkabıya napıcaz? "içine kalıp koy, olsun işte, neyin tatavası lan bu piç?" dediğinizi duyar gibiyim. ancak ağzını bozmadan önce bi düşün, ayağında kayık gibi duran ayakkabıyı hangi kalıp saklar sayın sözlükçü?

küçük bedenlerin kesimlerini büyüteceğinize, large bedenin önündeki x'leri arttırın, opsiyon olsun, herkes mutlu mesut yaşasın gitsin. ama yok. illa japonya'ya mı iltica edelim mağazada istediğimiz gibi alışveriş yapmak için?

yere batsın böyle tekstil sektörü, isyanlardayım.