bugün

olay örgüsü şöyledir.

--- olay örgüsü ---

- hatunu biri ile duygusal çekim yaşarsın. yalnız kız arkadaşın vardır. o da bunu bilmektedir.

- bir gün bir olay ile açılmak zorunda kalırsın. kız arkadaşın çok iyi biri onu üzme cevabı alırsın.

- aradan bir süre geçer kız arkadaşın ile ayrılırsın sebep yurt dışı master programıdır. onun okulu devam etmektedir, gelemeyecektir ve sana uzak ilişki istemediğini söyler. (bildiğin terk edildin)

- aşık olduğun hatunu ararsın açmaz. mesaj atarsın (seninle konuşmam gerek diye) senin ile önemli bir şey konuşmak istiyorum dersin. amacın kız arkadaşına yapmadığını yapmaktır. para pulu ayarlayıp kendisini gideceğin yere beraber gelip senin ile yaşamasını istemektir. (bir nevi evlenme teklifi)

-2 hafta mesajına cevap gelmez vize işlemleri belgeleri götürürsün program özel olduğundan (istek mektubu) vize işlemleri tamamdır. gidersin. ( o zamanlar türk operatörlerin anlaşmaları sınırlı olduğundan sim kartınız yurt dışında işe yaramazdı veya fahiş fiyat ile (telefon fiyatına) bir merhaba derdiniz.)

- 2,5 sene sonra dönersin başka bir sürü şey yaşamış olarak.

- hatunu görürsün. muhabbetin özeti anneannesine kırklareli giderken telefonu evde unutmuştur. (yıl 2004 telefona bu kadar bağamlı değiliz.) döndüğünde mesajı görür arar ama benim telefon nanay.

- bana imalı imalı sorar ne böyle mesaj atmıştım ne konuşacaktın diye o aradan sonra... benim cevap hiç hatırlamıyorum çok karışık günlerdi. (korktum arkadaş alacağım cevaptan)
--- olay örgüsü ---

işte kısmet değilmiş bu olay örgüsünden bir nevi psikolojik kaçıştır. yoksa düşün düşün kafayı ye...
'sonra çıkıyorsun dışarı, bakıyorsun güneş hala tepede. bir cigara yakıyorsun ve yıllardır kurduğun cümleyi bilmem kaçıncı kez kuruyorsun: “napalım, kısmet değilmiş.'

sabahattin ali
Kısmet değilmiş mutluluk,
Unutmaya çalışırım,
Bir sevenim olur elbet,
Sevmesem de alışırım,

Sende açsam da gözümü,
Yoktu bu aşkın çözümü,
Zaman avutur gönlümü,
Hasretine alışırım,
Sevmesen de alışırım,

Hep aynı kalsa acılar,
insan oğlu nasıl yaşar,
Bir gün küllenir anılar,
Yanmaya da alışırım.

diye devam eden şarkı sözüdür. acı verir, harab eder.
güncel Önemli Başlıklar