bugün

canla başla savunduğum doğru olduğuna inandığım bir önerme. kıskançlık aşırı abartı duygu birikimidir. insanlar kıskanmaya başladıklarında neler yapabileceklerinin farkına varmadan hareket ederler. bu yeri gelir taciz tecavüz yeri gelir yaralama cinayete kadar gider. tabi bu yolda artan hakaret şiddet vs. de cabası.

siz siz olun kıskanç erkeklerden kesinlike kati suretle uzak durun. kıskanç erkeğin ne yapacağı hiç belli olmaz. benim gözümde dağdaki teröristten farksızdır kıskanç erkek.
Kıskanma içgüdüsü ile vahşiliği karıştıran yazar beyanı.
ne gerek var katil olmaya. vururum götüne tekmeyi
Ne münasebet am.q

Bu memlekette iyiler, kötüler kadar potansiyel katil olmadıkça kurtuluş yoktur..
saçma önerme.

benim de kıskançlıklarım olmuştur ama bir karıncayı bile incitemem. önemli olan nokta, kıskançlığın ne boyutta olduğu ve şiddete dönüşüp dönüşmediğidir.
Katillerin zorbaların bilinçaltına baktığımızda makyavelist karakterli olduğunu görüyoruz.genetik bile bunda etkili.
Dozunda kıskanç bir erkeğim. Herkes katil olabilir o zaman. Sadece daha eğilimli olabilir denebilir. Çok güçlü duygular ile ifade edilen şeyler korkutsun. Aşırı sevilmek, yapamiyorum sensiz ölürüm vs demeler gibi.
kıskanmayalım da boynuz mu takalım?
(bkz: siktir amcık)
biz de sevince kıskanıyoruz ama daha karşı tarafa bir küfür etmişliğimiz bile yok. bırak vurmayı asmayı kesmeyi hani..

seven insan kıskanır. kıskanmıyor ise asıl sıkıntı oradan çıkar. ancak kıskançlık karşındaki insanın en fazla canını sıkmaya sebep olur. darlarsın sıkıştırırsın onu yapma bunu giyme oraya gitme falan filan. cinayet ise bambaşka dinamiklere sahip. bir insanın canına kast edebilmek cidden çok ağır bir ruh hali gerektirir. nefsi müdaafa haricinde karşındaki insan senin canına kast etmemişse öldürebiliyor isen zaten bitmişsin demektir.
psikolojiye giriş kitabı bile okunsa bu başlığın ne kadar saçma olduğu idrak edilebilir. yani fikren zaten saçma da bilimsel olarak diyorum.
Kıskançlar katil değildir. Ruh hastalarında da kıskançlık görülebilir.
ömrümde daha salak bir argüman gördüm mü diye bakıyorum... görmedim.
Böyle bir genelleme yapmak dogru değil ama.