bugün

mor ve ötesi inönü konseri'nden sonra büyük mücadeleler sonrası durdurabildiğim bir taksici nereye gitmek istediğimi sormuştu ve haliyle cevaplamıştım. aldığım cevap ise şu oldu: "uzun mesafe gitmiyorum abi"

kısa mesafe ya da uzun mesafe ayrımından ziyade, türk müşterilere karşı öteleme, marsıklara yani araplara ise imtiyaz söz konusu. taksici cemaati bizi istemiyor arkadaşlar. yağlı para kapısı biz değiliz çünkü.
Taksiyi çevirip ananın a.ına kaça götürürsün diye iç ses gürler zaferin teranesiyle derinden derine.
Artık gidiyorlar. 70 lira olm kısa mesafe. Geçen biri 10 kısa mesafe gitsem 700 lira dedi. Evet dedim çok haklısın 20 gitsen 1400 evet dedi.
görsel
“Öyle mafyalaşmışlar ki koca belediye başkanı baş edemiyor” yazıyorlar internette.

Hayır hiçbir güçleri yok.

Hükümet destekliyor taksici terörünü…

Karışmasa 1 ayda tertemiz olacak.
biz uğraşmayınca böyle oluyor. adamın plakasını alıp şikayet etmek lazım:

(bkz: https://trafikkanunu.com/...safe-yolcu-almama-cezasi/)

ama zaten herkes işinde gücünde, kimse polis vs. uğraşmak, düşman kazanmak istemiyor. o yüzden diyecek bir şey yok. ama uber sistemine izin verselerdi böyle olmazdı.
Böyle yapana tamam o zaman diyip o anda trafiğin en yoğun olduğu caddeden geçicek şekilde bir güzergah belirtin, o caddeye geçince de işim çıktı diyip araçtan inin.
adam o kadar fakir ki taksi kullanmamayi spor zannediyor. yazik. acilis ucreti kac lira taksimetrenin, verin suna da biraz eglensin.
Oda engelliyse sokağa çıkmasın.
Ubere kızan, ubere hırsız diyen taksicidir. Maldır.
taksiciler gasp edilip hatta öldürüldüğünde protestolarına hiç kimse neden destek vermiyor diye sormak güneş niye sıcaktır gibi boş yere sorulmuş sorudur. arkadaş taksici camiası için özel orospu çocukluğu kursu sertifikası falan mı veriyorlar ehliyet almaları için hiç şaşırmam.
taksicilerden ve sarı arabalardan soğuma sebebi.
Haklı adamdır. Almak zorunda değil.
10 liralık adamdır kendileri pek şey yapmaya gerek yok ver 10 lirayı sussun ititititii .
kısa mesafe ücreti 8.70 lira olarak belirlendikten sonra yok olan taksici. 10 lira verince zaten para üstü verme zahmetinde bulunmayacağı için şark kurnazlığına kaldığı yerden devam eder.
bugün bi tanesini götünden 3 kurşunla vurmuşlar. üzülmedim.
insana ve işine saygısı yoktur. Çok defa başıma geldi ama bir keresinde durdurdugum birkaç taksici bizi almak istemedi. sonuncusu da ilerledi, sonra vazgecti geri geldi. Neyseki arkasında araba yoktu da gelebildi.
Aldı bizi gideceğimiz kısa mesafeye götürdü. Tesekkur ettim. Etmez olaydim. Sanki bedavaya götürmüş de hayir islemis gibi "siz o bebeğe sükredin" diye de laf soktu.
Burhan Altıntop tan "gerrii!" Repligi o taksiciye gelsin. Bak hatırlayınca sinirlerim bozuldu.
Taksicilerin %95 i kötü huylu tümördür. Kibarım bugün.
ile karşılaşmışlığım vardır. Yapılacak tek şey beyaz masayı aramaktır. Direkt para cezası ve uzaklaştırma ile olaya müdahale ediyorlar. Çünkü uzaklık ne olursa olsun taşımak zorundalar. Biline.
Karaktersizdir.
terbiyesizdir. işine saygısı yoktur. evet.
(bkz: geç boşalan adam)
Alacağım beş lira hiç olmasın diyen taksici.
Orospu çocuğudur net.
orospu çocuğudur.