bugün

Tadı gittikce kotulesen sigara.pok gibi olmuş veya agzimin tadı değişmiş tutunden sonra.
Eskiden derin bir bağımız vardı kendisiyle 3 yıl kesintisiz içtim bıraktım 2 yıl kadar başlayayım dedim çöp olmuş resmen ağız da leş bir tat bırakıyor sanki tuzlu ve acı bir şey yemişim gibi çok bozdu çok. iyi ki bozmuş sigaraya başlamadım.
5 gündür icmedigim sigara.
Kendimi şımartma ödülüm.
duzenlı olarak tukettıgım sıgara yemıyom ıcmıyom ona para yetısıtırıyom arkadas yanında kahveyle guzel bır ıkılı olurlar.
Not : kıtap okurken felan ıcerım genelde cok keyıflı oluyo tavsıye ederım.
ilk sigaramdır. marlboro white dan sonra tekrar isim değişikliğine gitmiş ve marlboro touch adını almıştır.
bir kez alıştınızmı diğer tüm sigaraların tadının kötü gelmesini sağlayan zavazingo. velhasıl kelam sigaradır işte. zararlıdır.
beyaz gömleklerde cebin vazgeçilmezidir.
yıllardır içtiğim wınston lıght dan sonra sigaraya tekrardan aşk olmamı sağlayan harika şey. Sevmezdim önceleri lakin arkadaştan otlanana değin. 10 numara sigaraymışta haberimiz yokmuş be.
ilk kez sigarayla tanışmama vesile olan ve yaklaşık 3 yıl kadar kullandıktan sonra lise son sınıfta maddi imkansızlıklardan dolayı 1 yıl kadar da kısa winston boxa dönüş yaptığım; fakat sonra tekrar marlboro ya döndüğümde ise kendimi kısa marlboro red pack ile tanışmış bulduğum merettir.

Şimdilerde arkadaşlarım kısa marlboro lightı ikram ettiği zaman yaktığımda hiç bir tat alamadığım, beni tatmin etmeyen, doyurmayan sigaradır aynı zamanda. Onun için kısa marlboro red packin benim için tartışmasız, açık ara fark attığı sigaradır.

marlboro red pack içenleri tatmin etmeyen sigaradır kısaca...
her gün birbirimize bakıştığımız halde hiç içmediğim, sattığım sigaradır..
yıllardır günde bir, birbuçuk paket içtiğim, benim için bırakması ya da değiştirilmesi çok zor olan sigara. yıllarca light marlboro içip başka bir markaya yönelirseniz dilinizde yaralar, ağzınızda kötü bir tat, göğsünüzde de ciddi ağrılar olur. iyi de kardeşim bu sigarada aynısını yapmıyor mu? denebilir, yapıyor ama öyle alıştıra alıştıra yapıyor ki anlamıyorsunuz, ne zaman astım bronşite çevirir o zaman içmemek lazım bu mereti demeye başlarsınız.
(bkz: uzun marlboro siker)
(bkz: sözlügün yavaşça inci formatına kayması)
görsel
görsel

winston light ın önüne geçemeyen sigaradır. fiyatı etken değildir bu duruma tamamen ağız tadı meselesidir.
zifir oranı kırmızısına oranla düşük olan ve bu sebepten daha sağlıklı ve içimi kolay nadide sigara markasıdır.
(bkz: izmir tütünü)
sigaraya yeni başlayanlar için uygundur. daha sonra kırmızı marlboroya dönülür.
diğer kısa sigaralara göre daha yavaş biten sigaradır.

(bkz: davidoff)
(bkz: pall mall)
eğer günde bir paket içmiyorsanız verdiğiniz paraya değecek kalitededir.dikkatli olunması gereklidir. sigaradan sonra ayrı bir bağımlılık yaratabilir
Avrupadaki marlboro light tadina hic benzemez türkiyede satilan cinsi.
avrupadaki tadina en cok yaklasan sigara ise uzun tekel 2000 dir...

Türkiyede bisey mi katiyorlar acaba? dedigim sigara markasidir. ve sari bandrollü olanlari avrupali marlboro light icicileri tarafindan icilmez genelde...
bu sigarayı içenler ortaya atmaz, bir tane alıp tekrar cebine koyar...
uzun malbora kadar otlanmak için tercih edilmez... *
bu sigarayı sevenler marlboro special light ile en kısa zamanda tanışmalıdırlar hem belli mi olur civi civiyi söker.
dünyanın en iyi sigarası.
(bkz: entry ve nick uyumu)
avusturya`da 4 euro olan sigaradır. bunu içen başka bir sigarayı asla içemez, bu sigara danimarka ve slovakya gibi bir çok ülkede 10 luk paketler olarak satılır. ayrıca şuan bir tane yakacağım sigaradır. ulan çakmak nerde...
4.6, 4.8, 5 ytl derken 5.5 ytl olunca dayanamayıp bıraktığım dünya tatlısı sigara.