bugün

kafaları çalışmadığı için trip attığınızı zannedebilirler. bastıra bastıra, bağırarak, sesinizle duvar devirmeye çalışıyormuşçasına yüksek sesle belli etmeniz gerek.
benim de istemsiz olarak yaptığım eylemdir ama bakın güzel kardeşlerim, elbette alttan almak, hoşgörülü olmak erdemliktir. lakin bazi mahlukatlar bunu sizin aleyhinize kullanacaktır. siz sustukca sizi ezikleyen, veyahut sizin bu suskunluğunuzu korkaklığınıza bağlayacaklardır. ben şahsen beni kıran bir insanı bile kırmaktan korkarım. illaki aramızda benim gibi böyle kardeşlerimiz var haklı olduğu halde susan/alttan alan.
ama artık hakkımız karşısında susmayalım, benim yorumlamam bu kadar hayırlı işler.
Laftan anlamıyorsa boş verip o kişiyi yok saymak en kalıcı çözümdür. Sürekli kırmasına izin vermeye gerek yok.
tam olarak kırıldığın belli olsun diye susmak değil de; kırgınlıktan konuşamamak, kırılan yeri saklayamamak, hiçbir şey yokmuş gibi yapamamaktır.
Ya insan ister istemez konuşma yetisini kaybediyor. Sizi Kıran ve bunu anlamayan insanla ne konuşmak istersiniz ki ?
Şu dönemde kimsenin anlamayacağı davranıştır.

Sustum bu sefer niye susuyorsun diye kırdılar diyemedim ki kırıldığımdan hep bunlar.
ince düşünen insandır.
Konuşursa karşısındakini de kırabilme ihtimali ile susup karşısındakinin yanlış davrandığını anlamasını beklemektir.*
(bkz: değişmeyen huylar)
Anlamayan ve anlamayacak olan birine yapılması gereken en doğru seydir.
kırıldığınızla kalacaksınız demektir.

dilimiz var, ağzımız var, düşünce ve duygularımız var, kelime haznemiz agudan nehten çok daha fazla.
o zaman neden konuşmuyorsun güzel/yakışıklı arkadaşım?
niye o insanın kendisini veya hatasını düzeltmesine izin vermiyorsun?
kimse müneccim boku yememiştir küçükken. ve kimse sizin aklınızdan geçenleri okumak zorunda değil.

"ama beni gerçekten sevse anlar zaten neye kırıldığımı" triplerine girmenize hiç gerek yok.
karşınızdaki insan, kendisine doğru geldiği için sizi kıracak bir şey yapmış belli ki.
yanlış olduğunu düşünse, muhtemelen yapmaz.
demek ki neymiş? ona doğru gelip sizi kıran şeyi, ona konuşarak anlatırsanız, çözülmeyecek olay kalmaz.

konuşun. iletişime geçin. o kadar güzel bir şey ki... tadını aldığınızda vazgeçemeyeceksiniz.
sadece susarak özlüyorum cümlesinin anlamı.
karşıda odun varsa anlamayacağından, boşa susulan eylem.
Hicbir seyi degistirmeyecek naif insan eylemi.

Sen haketmedigin halde seni kiran insanlara karsi susmayacaksin, yol vereceksin ki bir daha kendini bos yere uzmeyesin.

Cok denedim zamaninda sustum, yokmus gibi, yokmusum gibi nafile. Ne huylu huyundan vazgeciyor, ne yaptiklari degisiyor.

Degmeyen insanlar icin kirilmayin, ona degerli oldugunu hissettirip gotunu kaldirmayin efendim.
geçmişte deneyimleyip bir faydasını görmediğimdir.

şimdiler de konuşmayı tercih ediyorum sanırım bu da çok etkili olmuyor.

bilmiyorum sözlük kafam çok karışık.
Kafaları gerçekten çalışmadığı için mi yoksa işlerine gelmediği için mi bilmem trip attığımızı varsayıp üste çıkmaya çalışırlar ilginçlerdir. Zaten rahatsız edecek durumları bilirler ve bilerek yaparlar. Susmanın işe yaramadığı bu koşullarda su götürmez gerçekdir. Sussan olmuyor susmasan olmaz.
asil kadınların asilce vir eylemidir. bunu anlayamayan bir erkekle birlikte olmak kesinlikle kendileri için bir yıkım olabilir. kesinlikle bu asilliğin değerini bilen birileriyle olmalılardır.
Karşınızdaki arsız kişinin;

- napıyon lan karı gibi trip mi atıyorsun

Demesine sebep olacak harekettir.*
Düşüncesiz saygısız bencil anlayışsız birine laf anlatmak mantıksız sizi anlayacak olsa hıyarlık etmezdi zaman kaybetmeden uzaklaşın .
ezik işidir. sileceksin
engelleyeceksin her yerden
kimseye tolerans göstermeyeceksin
bu dünyada susanı ezerler.
akıllı olan çat çat konuşur
susmak pasif direnistir.

hatta direnis bile degildir. evet.
görsel
Anlamaz ki öküz. Camış.
bazen susmak onlarca konuşmadan daha çoo şey anlatır.
+ baris sesi duydun mu .
- ne sesi.
+ sanki birisi odun kiriyor odun da boyle cok kalin sert.
- bir miktar kirildim onun sesidir.
kalk cay koy icelim.
Salaksın demektir böyle minnoş insanların asla değeri bilinmez kırıldıysan kırmaktan korkmayacaksın ki herkes haddini bilsin...
en güzel yaptığım şeydir. susarım kabuğuma çekilirim iletişimi keserim ortalarda gözükmem. ee öküz değil ya karşımızdakide anlar heralde kırdığını.
40 yaşında kalp krizinden ya da 45 yaşında kanserden gidersiniz. Atmayın içinize. Bağıra bağıra anlatın. Sokun kafalarına.
söz gümüşse sükût altındır.
"susmak bazen konuşmaktan daha iyi sonuç verir" anlamında kullanılan bir söz.
Kaynak: tdk.
güncel Önemli Başlıklar