bugün

zordur ama imkansız değildir. geçen gün ünide dersteydik öndeki kızın silgisi kokuluydu çok güzel kokuyordu ben de hep bir kokulu silgi istemişimdir minikliğimden beri ama olmadı işte hayat şartları falan, neyse işte çıkışta eve giderken cebimdeki 6 senelik son demlerini yaşayan silgimi çıkardım ve kırtasiyeci amcaya verdim abi koku yükletmek istiyorum dedim, ilk dediğimi anlamadı, koku yükle şuna koksun dedim, ne diyon lan diyip kafama 0.7 uçlu kalem soktu atar falan yaptı mahallenin en güçlü adamıymış can kilot van dayim gibiymiş, sonra silgiyi aldı silgiye bi osurdu al koku diye kafama attı, silgimi orada bırakıp kaçmak zorunda kaldım eve gidince peder silgin nerde lan eşşoğuleşek? diyerek beni bi güzel dövdü, köpeğim rıdvan'a verdi ısırdı o da kolumu falan, kuşum cemil kızdı sonra ne ısırıyon çocuğu diye sus lan yerim seni dedi ona da, deli köpek ya.
- iyi günler kırtasiyeci bey amca.
+ iyi günler evladım, buyur ne istedin?
- resim dersimiz için renkli mukavva isticektim ben kırtasiyeci bey amca.
+ renkli mukavva zor be evladım grisi var olmaz mı?
- olmaz amca yaa 5 farklı renk lazım ev yapcam ben yeşil turuncu mor mavi. gri de lazım ama pembe de ver sen bana.
+ hayda nasıl bulucaz ki onu, al bakayım sen bu grisi.
- yok ya hayır ben bundan istemiyorum bu çok kalın incesi olcak.
+ nasıl incesi olcak? evladım bunun incesi karton oluyor sen karton mu istiyordun öyle desene beni uğraştırıyorsun sabahtan beri...
- yok kırtasiyeci bey amca ben mukavva isiyorum ama ince olcak renkli olcak eğilcek bükülcek ama mukavva olcak.
+ evladım bsk o istediğine karton deniyor işte... ne renk olcak kartonların?
- yok hayır ya mukavva olcak ev yapcam yeşil turuncu gri mor mavi olsun benim ince mukavvalar.
+hasbinallah uğrraşamıycam çocuk seninle iyi iyi al hadi kartonlarını aman ince mukavvalarını...
- bu ne kırtasiyeci bey amca ben bundan istemiyorum ki. daha ince olacak benim mukavvalar arkası beyaz olcak önü renkli ya da önü beyaz arkası renkli de olur. ha bi de bunlar çok büyük bunların 4te biri kadar olacak. 3te birinden biraz küçük ya da 5te birinden azcık daha büyük olabilir.
+ oğlum de get beni çıldırtmasana sabah sabah adam gibi söylesene istediğin şeyi?! (çaaaat) bak bu kafana vurduğum kalın olan mukavva... (paaat) bak bu kıvırıp rulo halinde sana fırlattığım karton... senin istediklerine de el işi kağıdı diyoruz biz dağıttırdın bütün dükkanı lan kaçmaaa lan gel burayaaa delirttin adamı!!
http://img233.imageshack.us/i/coolstorybro2.jpg/
Asla şahit olmadığım durum.
Ama fena bağırırlar bunu biliyorum.
güncel Önemli Başlıklar