bugün

nilgün marmara'nın intiharından sonra günlüklerinden, karaladıkları yazılardan derlenen kitabının adı.
------spoiler------

kağan:
'hayat yine de üzülmeye değer! '
nilgün:
'hayatın neresinden dönülse kardır! '

----spoiler------
son zamanlarda okuduğum en etkileyici kitaplardan. eser bir günlük derlemesi olsa da yazar, üslup açısından kusursuzdur.

not: sevgilinizden yeni ayrılmış iseniz tavsiye listesinde değilsiniz, ilişkinizi sonlandırmak adına karar aşamasındaysanız mutlaka okuyun. insan ilişkilerinin ya da günümüzde lise müfredatından bir kelime olarak adlandırılıp içi boşaltılan "aşk" kavramını yeniden düşünme fırsatınız olur.
(bkz: nilgün marmara)
tüm çabalarıma rağmen bir türlü bulamadığım, bulamadıkça üzerimdeki etkisi garip bir şekilde artan, nilgün marmara karalamaları derlemesi kitap.
annesi perihan marmara nın gülseli inal a kırmızı ve kahverengi iki defter olarak teslim ettiği, ece ayhan, seyhan erözçelik ile bu şekilde adlandırdıkları, ön yüzünde nilgün ün içinize baktığı, arka yüzünde çocukluk fotoğrafı olan, 20 sene önce telos yayınları tarafından basılmış kitap. 120 sayfa.

''kentlerin havaalanlarından çok düşalanlarına gereksinimi var. Yeni düşalanları yapılmalı, olanlar restore edilmeli ya da tümden yok edilmeli.''
uzun zamandır aradığım fakat bir türlü bulamadığım, ayrıca okumayı en çok istediğim kitaptır kendisi. Bulduğum zaman çok sevineceğim.
pdf dökümünü aradığım kitap. mesaj kutusu yeşillense de yüzümüz gülse.
sonunda pdf dosyası her bir yana düşmüş kitaptır. bulamamışlara duyurulur, yayanlara şükranlar sunulur.
2. baskısı 250-275 tl arasındadır.
tezer özlü'nün ''kalanlar'ına kıyasla daha derin ve imge doludur.
Uzun bir süre izini sürdüğüm, uzun uzadıya aradığım bir kitaptı Kırmızı Kahverengi Defter. Özellikle Sylvia PLATH hayranlığımın iyice artması ile peşine düşmüştüm. Önce Plath’a ulaştım sonra Marmara’ya. Nilgün Marmara derin bir Plath hayranıymış. Bunu öğrendiğimde kendisine olan merakım iyice artmıştı. Onun hayatına dokunabildiğim bu güzel kitabın baskısı yıllar önce durmuş. Ben şanslı olanlardanım ki, kitaba kavuşabildim. Güncel basımı da olsa keşke, onu da alsak. Kedi kedi sevsek, sevdirsek. Kitaba ulaştığım gün bitirdim tabii ki.

- Spoiler -

"Sen geldin, benim deli köşemde durdun"

"Şiir, ölüm ve yaşam dolayısıyla, şimdi ve daima açıktır." E.A.

"Bal rengi acı dokumuzdan sızan sonsuz."

"Kentlerin havaalanlarından çok düş alanlarına gereksinimi var. Yeni düş alanları yapılmalı, onlar restore edilmeli ya da tümden yok edilmeli."
kulağıma gelen bilgilere göre mart 2016'da yeniden basılması düşünülen kitap.
nihayet pdf olarak bulduğum kitap. okumaktayım.