bugün

kötü kolestrolü arttırması gibi zararlı etkilerdir.
tüketilmezse görülecek zararları, hafızanın güçsüz olmasıdır.
siktir edilmesi gereken zararlar bütünü. yiyin amına koyim.
(bkz: balık etin zararları)
Saymakla bitmeyecek kadar çoktur.
Biraz araştırın. Kalp rahatsızlıklarından erkeklerde iktidarsızlığa kadar bir çok derdin sebebidir.
görsel
Aşırı tüketilmesi durumunda ortaya çıkan ve ülke olarak bizi alakadar etmeyen zararlardır, cebimiz delik cepkenimiz delik.
pahalı olması.
Et yiyen insanlarda, Kalp damar hastalıkları ve kanser riski daha fazladır.

Yapılan araştırmalar fazladan yenilen her 85 gram kırmızı etin yaşamımızı %13 oranında kısalttığını ortaya koymuştur.

Yemeyin demiyoruz. Ama az tüketmekte fayda vardır. Et yerine, koyun kulağı tüketmek, daha sağlıklı bir alternatif olabilir sizin için. *
Fazlası gut hastalığı yapıyormuş diye biliyorum. Etsiz yemeği fakirlik ve düşüklük sayan eti her yemeğe kattığı için böbürlenenle dolu bir kültürden bahsediyorken biraz zor. Alım gücü düştükçe ottan ziyade boka sarıyor millet. Oysa Akdeniz tipi beslenme en sağlıklı beslenme türü.
gerçekten bu kadar cehalet için tahsil-okumak lazım. 21yy itibarıyla artk sizi hasta eden-öldüren şey yediğiniz değil. yediğiniz et veya başka gıdaların (kırmızı beyaz milli takım hesabı) nasıl yetiştirildiği/üretildiğidir. başka bir önemli durum da nasıl, ne zaman, ne kadar tükettiğiniz (pişirme, yemek ve yerken hangi başka gıdalar-garnitürlerle kombinlediğiniz) önemli.
pahalı geldiği takdirde cep yakar..
bunun dışında bir zararını tespit edemedim..

ha, diş arasına kaçabiliyor..
Sağlıklı yaşam için, hindi eti yiyorum ben. tadı koyun etinden farksız. Glu glu gluu.
güncel Önemli Başlıklar