bugün

demet sağıroğlu'nun yıllar önce seslendirdiği şarkı.

(bkz: ukte)
demet Sağıroğlu nun güzel şarkılarından biridir.
Kınalı bebek

Kul oldum
Yol oldum
Gözden düştüm ah
Pul oldum
Avuttunuz yalanlarla
Ninnilerle masallarla
Şu vefasız insanların
Günahları boynuna
Elleri kolları kınalı bebek
Yüreği doğuştan yaralı bebek
Elleri kolları kınalı bebek
Büyüdün ah artık uyan a bebek, uyan

Söz: Şehrazat
Müzik-Düzenleme: Uzay Heparı
türk pop müziği'nin, belki de patladığı yıla tekabül eden 1994 senesinde çıkmış olan en iyi albümlerinden birisi, ve de demet sağıroğlu'nun, klibiyle de çok olay yaratmış başarılı şarkısı.. demet sağıroğlu, bu albümünde gerçekten de alanındaki en başarılı müzisyenlerle çalışmıştır. ayrıca, kaset kartonetinin arkasında da, demet sağıroğlu'nun, son aranjörlüğünü kendi albümünde yapan uzay heparı için yazdığı bir şiiri, ve de arkasında da, uzay heparı'nın bir fotoğrafı bulunur. kimlerle çalışmıştır demet sağıroğlu bu albümde;

müzisyen olarak;

(bkz: ismail soyberk)
(bkz: gürol ağırbaş)
(bkz: erdem sökmen)
(bkz: levent altındağ)

söz yazarı olarak;

(bkz: sezen aksu)
(bkz: şehrazat)

aranjör olarak;

(bkz: uzay heparı)
(bkz: ozan doğulu)

vokal olarak;

(bkz: özkan uğur)
(bkz: kenan doğulu)
(bkz: yıldız tilbe)
'94 tarihli, kınalı bebek adlı, demet sağıoğlu'nun ilk albümünde yeralan güzel bir şarkı.
klibi aşağıdan seyredilebilir:
http://www.youtube.com/watch?v=MOrrciI2hfo
içerisindeki parçalar sırasıyla şu şekilde olan, tüm parçaların düzenlemesinin, rahmetli uzay heparı ya ait olduğu, mükemmel demet sağıroğlu albümü;

01- Kınalı bebek
02- Yağızım
03- Biçare
04- Arnavut kaldırımı
05- Gönlünce yaşa
06- Hazan mevsimi
07- Bu saatten sonra
08- Oyun bozan
09- Yadigar
10- Benden vazgeçme

kınalı bebek, yağızım, biçare, arnavut kaldırımı ve bu saatten sonra parçaları, albümün mutlak dinlemesi gereken parçalarıdır.
pop müzik kulvarında dönemine göre tabuları yıkan bir klibi bulunan şarkıdır. ayrıca demet'in kendine has duru sesiyle söylediği en sade ama anlamlı şarkısıdır.
istisnasız bütün şarkıları ile sadece çıktığı yıl 1994'ün değil, tüm yılların en iyi albümlerinden biri.
uzay heparı'nın müzik zekası ve demet sağıroğlu'nun müthiş sesi.
muazzam.
çıktığı dönemin en değişik klibine sahip, hala güzel demet sağıroğlu şarkısı.
demet sağıroğlu'nun en bilindik şarkısıdır.
belkide türk pop müziğinin patlama şarkısıdır. hem klibiyle hem müziğiyle unutulmazdır.
çocukken klibiyle beni ürküten şarkıdır. salıncakta sallanıyor elleri kınalı falan. ürkünç.
sözlerine dikkat edilmesi gereken şarkıdır. şarkıda bize bir mesaj veriyor...
(bkz: elleri kolları)
seyyal taner yorumlasa nasıl olur merak etmekteyim .
demet sağıroğlu'nun, 90'ların ortasında hafızalara kazınmış ve o zamanları hatırlatan seslerden biri haline gelmiş olan efsane şarkısı... acaba o dönemde bu şarkıyı çok seven küçük çocuklar sözlerinden bir şey anlıyor muydu ?

dinlemek isteyenlere; http://www.youtube.com/watch?v=A5-GiHcCL7s
uzay hepari nin müziğini ve aranjörlüğünü yaptığı demet sağıroğlu şarkısı * dır..
şarkının klibinde gül yiyen hatunla şaban oğlu şaban'daki ramazan'a selam çakarlar.
eğer dikkatli izlenilirse türk popunun en iyi klibi olduğu görülecektir. ülkece şu anda nasıl geriye gittiğimizin en net kanıtıdır ayrıca.
çocukluğumdan hatırladığım tını, şimdi kulaklarımda sanki. annem çok severdi bunu.
90'lar denildiğinde akla gelen şarkılar arasındadır.

demet Sağıroğlu bu şarkı ile tanınmaya başlamıştır.

https://www.youtube.com/watch?v=-ZJ3j34s8NI
Türk pop müziğinin en iyileri listesinde zirveye oynayabilecek kadar kaliteli bir demet sağıroğlu albümü. Albüme adını veren şarkı da piyano tınılarıyla mest eder.
eskilerde kalan çok güzel şarkı.
çocukluğumuzun efsane şarkısı
türk müzik tarihin de bu şarkının klibi kadar kaliteli bir klip daha çekilmemiştir
bana göre tabi.
Elleri kolları kınalı bebek,