bugün

UZun uzun oturup, saatlerimi gömerek yaptığım çalışmalar sonucu göremediğim nedendir.
Aktroll olmak.
kendisini aday gösterirse bu yeterli bir sebep. mansur başkan dururken.
1 sürekli gaf yapması
2 konuşma yeteneğinin olmaması
3 iki kelimeyi bir araya getirememesi
4 corafyasının sıfır olması
5 antebe ufa urfayada fındık yetiştirme demesi
6 çok yaşlı olması erken bunama riski olması
7 ayakta duramaması birkaç mitrikte yere düşmüştü
8 çok yalan konuşması
9 yaverlerine laf geçirememesi
10 islam dininden bihaber olması
11 hiç -cumaya gitmemesi
12 alevi olması
13 annesinin ermeni olmasıu (abisinin beyanıdır)

istesem sabaha kadar yazarım da gerek yok.
okuyana bu gün söylediği yeterli:
görsel
kılıçdaroğlu'nun psikolojik sorunları var.

en önemli psikolojik sorunu; bilimsel adı, "Kazanılmış başarısızlık sendromu" olan ve halk arasında "öğrenilmiş çaresizlik" olarak adlandırılan belirtidir.

buna en güzel örneği bugün sergiledi kılıçdaroğlu;
görsel

evet sevgili çocuklar...

gördüğünüz üzre sayın kılıçdaroğlu öğrenilmiş çaresizlik sendromundan muzdarip bir birey.

tabi ki bunu kendisi istemedi, ülkenin şartları onu bu sendroma sürükledi ne yazık ki.

normal bir insan olsaydı, tayyip erdoğan'ın hukuksuz bir şekilde anayasayı iğfal edip cumhurbaşkanı adayı olmasını engeller bu uğurda gerekeni yapardı, ama sayın kılıçdaroğlu öğrenilmiş çaresizliğin de etkisi ile tayyip erdoğan'ın adaylığına dahi direnemiyor, anayasanın iğfal edilmesine göz yumuyor görüldüğü üzre...

kıymetli gençler, malesef kendisinde gözlemlediğimiz bu sendrom ileri safhada ve geri dönüşü olmayan bir düzeye erişmiş durumda ve ne yazık ki tedavisi yok.

bu yüzden ben öğrenilmiş çaresizlik sendromundan muzdarip birisinin tayyip erdoğan'ı alt edip cumhurbaşkanı olabileceğine ihtimal vermiyorum.

kılıçdaroğlu'nun aday olması demek, tayyip erdoğan'ın bir dönem daha cumhurbaşkanı olmayı garantilemesi demek.

bu yüzden benim oyun kılıçdaroğlu ve tayyip'in karşısına çıkacak 3. bir adaya olacak (hdp adayı hariç tabi ki)
buyrun. bir değil iki değil üç değil altı sebep.
görsel
görsel
hedepeli değilim. niye vereyim amk.
yalan rüzgarı.
insan olmak.
türk olmak.
müslüman olmak.