bugün

şu protokolden rahatsız olanlardır;
görsel

bu protokolden rahatsız olanlar kusura bakmayın ama göttür, götoğlanıdır.

bu protokolün hangi maddesinden rahatsız olabilir bir insan?

sığınmacı ve kaçakların 1 sene içinde gönderilmesinden neden rahatsız olur?

yahut terörle mücadelenin etkin bir şekilde sürdürüleceğinden kim rahatsızlık duyar?

terörle mücadele edilmesinden rahatsızlık duyan biri net olarak teröristtir, terör destekçisidir.

ya da misal, hırsızlıkla, yolsuzlukla mücadele edileceğinden neden rahatsızlık duyabilir?

eğer bir insan hırsızlık ve yolsuzlukla mücadele edileceğinin söylenmesinden rahatsızlık duyuyorsa, o kişi hırsız bir ibine değildir de nedir?

bizim artık vatan hainlerine ve hırsız köpeklere tahammülümüz yok.

tekrar ediyorum, bu protokolden rahatsız olan, rahatsızlık duyan göttür, götoğlanıdır...
Rahatsızlık duyduğum tek bir yönü var. ittifakın oy oranının yüzde yirmibeşinin, ittifakın dışında olduğu ve hiç bir talebi olmadığı iddia edilen ayrılıkçı bir partiden gelirken;

%1-2 civarı oyu olan bir parti ile, seçimden aylar önce değil, ikinci turdan bir iki gün önce, günlerce süren pazarlıkla ve zoraki olarak imzalanan bir protokol vasıtasıyla,

Neyin değişip, bu maddelerden hangilerinin uygulanabileceğine dair bir inancım yok.

Şahsi kanaatim şu; seçim bitti, yani partiler açısından çoktan bitti, fakat zafere 6 puan yakınken ve toplayabileceği bütün güç bu iken durumu haliyle kolay kolay kabullenmeyen seçmene iki hafta da böyle “yıkılmadım-ayaktayım” mesajı vermek..

Yani 20 senedir devleti, ondan önce de devletin 1/5’i olan istanbul’u yöneten bir insan; şu yapılan anlaşmanın nesini öngörmeyecek de, millete zam dahi dağıtmayacak kadar rahat olacak?

Bir adım ileri gidiyorum: bunun, dün sinan oğan’ın açıkladığı destek şartlarından ne farkı var? Yok.. kimse o şartlardan rahatsız oldu mu? Yok.. demek ki, vatandaş boşuna zan altında kalıyor, bu bir.. ikinci kısım da şu; madem ikisi de elifi elifine aynı şeyi söylüyor, ikisi de güya (ata) aynı ittifakın parçalarıydı;

Neden aynı tarafı seçmediler de, kendi seçmenlerini iyice bölünmüş, hayal kırıklığına uğramış ve parçalanmışlığa terk ettiler?

En naif düşüncelerimle söylüyorum; bu ittifak, birinin diğerine haber uçurmasından tut, ittifaklardan birindeki güçlü ve ayrılıkçı kürt partinin tabanını tiksindirmek ve desteği azaltmak için kurgulanmış da olamaz mı? Bu tabii ki, milli hislere sahip biri olarak benim işime gelir, ama buna matematik problemi olarak bakarsak da, böyle bir protokole karşıt seçmen bunu çatır çatır intikam malzemesine dönüştürür.. yani senin tek derdin bu ülkeyi bölmek ya da örgütçülere genel af çıkarmak olsa, bunu gördüğünde ilk ne yaparsın? intikam alırsın.

Niye hep en iyisini, en safını, en az şeytanisini düşünüyor ki insanlar? Görenler de, norveç’te bir kasabada yaşıyoruz zanneder.. aylardır bakıyorum, bizim küçücük sosyal medya platformumuz belki 5 kişiyi ilahlaştırdı, sonra da saymadığı laf kalmadı.. ayrıca lafım her iki taraftar kesimine, karşı tarafa etmediği hakaret kalmadı, davalar açılacak denildi, şu bu.. sanki hiç derdimiz yok, hiç benzin 21 lira değil, hiç kiralar uçmadı; gören de, sözlükte benden başka herkes, tuttuğu siyasi partinin milletvekili zanneder. Kaç yaşında insanlar, sadece karşıt görüşlü diye diğerine hakaret ediyor. iyi helak olmamışız bu zamana kadar..
https://twitter.com/malik...U2b8rMEusf60tSmA&s=19
Sütlü’nün tweet’ine atfen:

Günlük hayatı bırak, propaganda dili olarak türkçe’yi kullanan hem örgüt, hem de uzantılarını ciddiye alamıyorum ben ya..
Bu protokol muhtemelen seçim gecesi dürüleceği için chp'liler daha çok rahatsızdır.

Ulan konuşacakları kadar iş yapsalar 24 senede bir kere iktidar doğruyu gösterirdi.

Pilleri yok galiba.
Uff bu reisçiler de niye rahatsız olduklarını söyleyeceklerine aynı şeyleri tekrarlayıp duruyorlar. Yok yalan, yok yemeyiz, vs.

Sizin oy verme motivasyonunuzu biliyorum ben. Ve bu hastalık. Üstelik çaresiz. Umarım reis ölünce kendinize yeni bir ilah bulursunuz yoksa o hastalık sizi kanser eder.
ben rahatsızım. bi solcuyla ülkücü asla anlaşamaz. israille filistini örnek gösterebiliriz. protokole gelince her yazılana inansaydık elde avuçta servetimiz kalmazdı biz buna halk arasında köprüyü geçene kadar eşşeğe dayı diyoruz. anladın mı ?
evet bu protokolden kimler rahatsız inceleyelim mi?
işte özdağ-kılıçdaroğlu protokolünden rahatsız olanlar sıralı tam liste.

1)fethullahçı çete.
özdağ-kılıçdaroğlu protokolünden en büyük rahatsızlığı duyan unsurlardan biri ve fetö piçi emre uslu aracılığı ile rahatsızlıklarını şöyle dile getirmişler;
görsel

2)hdp/ysp/pkk.
bölücü örgüt ve siyasi uzantıları, özdağ-kılıçdaroğlu protokolünden son derece rahatsız. özellikle protokolün 4. maddesi çıldırtmış teröristleri.
görsel

3)foncular.
özdağ-kılıçdaroğlu protokolünden en çok rahatsız olanlardan biri de foncular-fonlananlar. bakınız alman vakıflarından fonlanıp göçmen-sığınmacı güzellemesi yapanlar nasıl da rahatsız.
aldıkları fon uğruna pek çok kadının-kızın hayatını karartan sığınmacıları savunabiliyorlar.
görsel

4)ılık götlü cihangir solcuları.
bunlar bu ülkenin en büyük kanserleri gerçekten. bunların alayı akp'li aslında...
görsel
görsel
şu amerikan kuklası , soros yavrusu
lgbtzqer +++ takımının mantığı çok komik .
" kadınlara tehdit göçmenlerden değil , erkek
şiddetinden " geliyormuş . demek ki gelen gayritürk
göçmenlerin çoğu aslında erkek değil , kırmızı martiniy
miş .
" türkler cahil millet ,düşünmezler ne söylesek
üç beş kişiyi kandırırız " diye yazmışlar .
suriyeliler - afgan göçmenler - eroin kaçakçıları vs.
o 3 madde olmadan yüzde 20'yi geçemiyorsunuz zaten, yüzde 45inizi onlara borçlusunuz.
protokolden kılıçdaroğlu'nun bizzat kendisi rahatsız gibi görünüyor. sanırım ümit hoca masayla dalga geçiyor. babacan'ın, davutoğlu'nun ve siyasal pkk'nın o protokole uygun hareket etmeyeceğini ümit özdağ herkesten çok biliyordur.