bugün

kılıçdaroğlu cesur yürek
kılıçdaroğlu altın bilek,
kılıçdaroğlu mangal yürek

sinemalarda..
--spoiler--
babam bana derdi ki;
yeter ki sen doğru dur
eğri kendini belli eder
--spoiler--

ve ke mal k.nın bu veciz sözleri söyleyen babası patnos'ta tapu müdürlüğü sırasında rüşvet karşılığı evrakta sahtecilikten içeriyi boylamaktan vefat ederek kurtuluyor.

baban gibi doğru olduğunu biliyoruz da, açık etme bari!
adam donkişot değil ki erdoğan gibi. sahte yel değirmenlerine karşı savaşmıyor tv lerde. ne kadar mualif yazar varsa 5ini 6 sını karşısına alıp soyadı gibi kılıççdarlığını gösteriyor. akp için kendi kazdığı kuyuya düşmek diye buna derler herhalde.
samimi bir tanıtım filmidir.

engellilere şöyle yardım ediyoruz diye reklam çekip, görme engelli vatandaşımıza "sana iş vermişiz, daha ne istiyorsun." demek değildir.

hep beraber türkiye türküsü söyleyip, inanç ve etnik kimlik siyaseti yapmak değildir.

muhalif kesimi terörist, ateist diye yaftalamak değildir.
gerçekten çok etkileyici reklamdır kılıçdaroğlu yine samimiyetini ortaya koymuştur.
(bkz: bakire kılıçdaroğlu)
hehehe temiz bir yürekmiş. sakatatçı bile güler buna*
gayet iyi olmuş reklamdır, keşke daha önceden de kullanılsaydı.
o kızın başını öpüyor ya işte orada içtenliğini görüyorsunuz adamın gözlerini dolduruyor. bana "hiç aklıma gelmezdi 4 sene evvel chpye destek vereceksin deseler güler geçerdim ama her şeyi değiştirdin böyle bir adamsın sen yolun açık olsun" dedirten reklamdır ayrıca .
chp'nin tvlerde sık sık karşımıza çıkan yeni reklamı. kanımca şukela olmuş. akp'nin yandaş medyanın abartmak için beklediği türkü çakmasından sonra insanı derinden etkilemektedir. en azından benim gibi anadolu insanını.

sözleri şöyle:

Babam bana derdi ki;
Yeter ki sen doğru dur
Eğri kendini belli eder
Onlar esip gürlesin
Kaya durur, yel gider
Zulme boyun eğmem ben
Yalan nedir bilmem ben
Hor değil, hoş görmeyi
insanımdan gördüm ben
Zorlukla baş etmeye
Çelikten bilek gerek