bugün

kemal kılıçdaroğlu'nun televizyona çıkalım sözlerini kulak arkası eden başbakandır.

"sen daha amatörsün, kötü futbolcusun, süper lig senin neyine, çıraksın" gibi komik söylemlerle reddediyor başbakan. ulan madem kötü siyasetçi çık, darmadağın et, alacağı oyları parçala, iktidarını %60'larla garantile.
- tayyip balığa gidelim mi lan?
+ ...
- sana diyorum oğlum
+ amaan
- gelmezsen gelme lan..
yüzsüzlüğün son noktasıdır. ne konuşacakmış tayyip'le çirkeflik yapmak için yer aramakta kendisi. önce yolsuzluk iddialarına cevap versin, kaç tane akrabası nasıl ssk ya girmiş cevap versin, her yıl kar eden ssk o geldikten sonra neden zarar etmiş ona cevap versin.
ciddiye almayan başbakandır.
Başbakan ciddiye almamıştır Kemal Kılıçdaroğlu'nu biraz acemi gördüğü için. Normaldir.
başbakanın kişisel kararı kendisini ilgilendirir ama sormak lazım bu adamı muhatap alan bir allah'ın kulu var mı ki? sadece kendisiyle eski bir hesabı olan melih gökçek çağırıyor. elimde belge var al bak usulsüzlük yapmış akrabalarını kayırmışsın diyor beyefendiden tık yok. madem o kadar televizyon düşkünü neden melih gökçek ile başlamıyor?

ayrıca anasına laf ettiği adamla tv de karşılaşma istemek de biraz fazla yüzsüzlük değil mi?
daha önemli işleri olabilir..
(bkz: yusuf yusuf)
hayatı yalan dolan bir kemal kılıçdaroğlu karşısına çıkmayan başbakandır.

sahi, yök başkanına mail atan bakan vardı, kemal kılıçdaroğlu bunu medyaya söylemişti. böyle olmadığı da çıkmıştı. ne diye özür dilemiyor kk?
başbakan herkesi muhattap almaz. liselilerin iddia ettiği gibi korkuyor olsa baykal'ın karşısına da çıkmazdı.
siklet meselesi bu. kılıçdaroğlu kim, başbakan kim. kürtlere özerklik vaat eden bi şerefsizle ben olsam ben de görüşmem.
tayyip'i sevmiyor olabilirsiniz ama dürüst olalım. ben olsam ben de kılıçdaroğlu'nun karşısına çıkmak istemezdim. adam bir kere tek atımlık silahla geliyor. onu attıktan sonra da sorduğun hiçbir soruya cevap vermiyor, "cevap vereceğiz, hepsine cevap vereceğiz" gibi cümlelerle geçiştiriyor. başörtüsü meselesini ahmet hakan'la tartıştı. oturun izleyin mesela. melih'le tartışması zaten efsanedir. onu da izleyebilirsiniz.

not: tavşanlı linyitsporluyum.
kılıçdaroğlu gibi pişkin ve müfteri bir politikacıyla tartışılmayacağını bilen başbakandır. kürşat tüzmeni hedef gösterip, karşısında kürşat tüzmeni bulunca "ehehe ben bi şey demedim ki" diye kıvıran bir adamla ne konuşulup, ne tartışılabilir? evet avrupa'da, abd'de bunlar oluyor ancak orada bu kadar omurgasız politikacılar yok.

yoksa başbakan hiçbir ön hazırlık yapmadan dahi kk ile bir tartışmaya çıksa, puanını arttırır. zira bir tarafta hatiplikte doruğa ulaşmış, 8 yıldır yaptığı icraatlar hasebiyle kendine güvenen bir başbakan diğer tarafta ise çark etmekten imanı gevremiş bir memur var. başbakan bu hakikatlere rağmen kılıçdaroğlu ile tartışmaya çıkmaz. çıkmamakta da haklıdır. kk'nın, melih gökçek ile giriştiği tartışmadaki yan çizmeleri yeterli bir sebeptir. ayrıca kürşat tüzmen de kk'ya bir çağrıda bulunarak tv'de tartışmaya davet etti. ancak kk henüz o mevzuya değinmedi. bu adam yolsuzluk yaptıysa kk bunu tv'de anlatsın.

son olarak; başbakanın hatipliğini, bilgi birikimini eleştirenlere diyecek bir şey bulamıyorum. bir prompter hadisesi üzerinden "başbakan konuşamıyor ki" çıkarımını yapan zeki yurttaşlara ne denebilir ki? adam tam verileri söylerken prompter bozuluyor. ne yapsın yani, kk gibi "allah ne verdiyse" deyip sallasın mı? emin olun başbakanın belki de en iyi olduğu konu hatipliğidir. belediye başkanıyken de mi yaptığı mitinglerde prompter kullanıyordu?

ayrıca geçenlerde başbakan, bloomberg'de charlie rose'un hiç de çanak olmayan sorularını soğukkanlılık içinde cevapladı. ortada prompter da yoktu. *
kılıçdaroğlu'ndan çekiniyorsa, kendisiyle mahalle kahvesinde tartışma teklifinde bulunmaktan onur duyacağım başbakandır. eh, bir vatandaştan da çekinmez herhalde. ben tam dişine göre olabilirim.
boşa laf kalabalığı yapıp zırvalamayın. sürekli küfrettiği adamla konuşacak birşeyi olduğunu iddia etmek komiklik ötesidir. resmen miting meydanında anasına laf etti var mı daha rezil bir örnek.

siyasette seviyesizliğin küfürbazlığın adresi olan bu adamı tv de karşılaşacak kadar muhatap alan kim var söylesenize? çok meraklıysa melih gökçek'e gitsin. belgeleri gösterdi meydan okudu yalancısın diye. kendisini bekliyor. hem size ne oluyor? kıvırtma ustası liderinizin muhatap alınmaması, makara konusu yapılması çok mu dokunuyor?

kürşat tüzmen örneği verilmiş. çok net bir önrek. önce hırsız de. karşısına dikilince kıvır arkasından tekrar söyle. adam kalktı ispatlamayanı anasının rahmine kovalarız dedi. ne oldu sizin kıvırmalı lidere? hadi belediye başkanı diye melih gökçek'ten kaçmak için kıvırıyor, devletin bakanı da mı dengi değil. hele de kendisi daha bakanlık kapısından sadcee önünü ilikleyen bir memur olarak geçmişken. madem gökçek'i beğenmiyor o zaman kürşat tüzmen ile çıksın televizyona.

başbakanı kendisi ya da partilileri savunur ama bu çamuru eleştirmek bize de düşer. ülkeye yazık ki seviyeyi rakibin anasına küfüre kadar düşürmekte beis gömeyen insanlar ana muhalefet liderliğine soyunabiliyor.
en büyük hobisi terörist ve akraba istihdam etmek olan, 85 yılda toparlanmış bir ülkeyi tek bir vaatle yerle yeksan edebilecek oranda cahil bir pişkinle aynı havayı teneffüs etmek istemeyen bir başbakandır. aradaki siklet farkı sebebiyle kılıçdaroğlu yeni yetme horozlar gibi ötmekle yetenecektir. kılıçdaroğlu siyaset öğrendiğinde ise erdoğan siyasetten elini ayağını çekmiş olacaktır. o sebepten bu ucuz kahramanlıkların hiç bir işe yaramadığını herkes biliyor. kılıçdaroğlu'nun aklı başında tek bir söylemine şahit olayım yeminle bu fikri desteklerim ama yok inanın yok. kasetle getirildiği parti başkanlığındaki ömrü kelebek kadar olacak bir kimsedir kılıçdaroğlu. 15 gün sonra onu da alaşağı ederler.
prompteri olmadığından cevap vermiyordur. tartışmaya da prompterle katılabilirse kabul edecektir sanıyorum.

(bkz: prompter i bozulunca susan başbakan)
verecek cevabı olmayan başbakandır.
bazı tırlıngenlerin, "%50'lik adam niye %20 oy alan ile görüşsün" şeklinde savunmaya çalıştıkları korkaktır. ulan dangalakspor, ciddiye almadın parti son seçimlerde (2009) % 23 oy almış, bu da yaklaşık 10.000.000 oy demek. senin korkak başbakanın da % 38 almış.

hayır sıçacaksınız bari bez kullanın be.

edit: sen kazmacan, eğer tayyip 10 milyon vatandaşın iradesini önemsemiyor, oyüzden çıkmıyor diyorsan, böyle başa böyle tarak, yakışır sizin gibilere demeyi unutmuşum.
ayrı kulvarlarda koştukları içindir. ama kendisi aynı ligde değiliz diye çarpıtıyor gerçekleri.
(bkz: prompter)
başbakanın kılıçdaroğlu'nu iplemediğinin göstergesi olan durumdur. sallamıyor adam işte. git dengini bul birader. kürşat tüzmen bile ağır geldi adama. ben ak parti yerine olsam çemişgezek ilçe başkanını çıkartırım kılıçdaroğlu'nun karşısına, hoş ben seni kastetmedim demesi an meselesidir. komik adam bu kılıçdaroğlu. yapacaklarını vaatlerini anlatmak yerine polemik yapalım demesi de ayrı bir kepazeliktir. kılıçdaroğlu dursun iplerini tutan gelsin.
"çıkıp çirkeflikle uğraşacaksam ne gerek var...", diyordur.