bugün

konuşmalarından ve davranışlarının tutarsızlığından anlaşılabilecek olan durumdur.
tanım: koca bir yalandır

efendim...

böyle yazılar ve boş iddaalar atmak yerine ispatlarla delillerle yazılarak kanıtlaması gerekir.

bir video koy, iki yazı yaz yok hacı ortaya bir başlık altına tanımsız salakça bir entry de geç.

karşı tanım:

daha düne kadar onun bunun müridiyim dedikten sonra, el etek öptükten sonra, şeriat gelecek dedikten sonra,

bugun demokrasiden bahseden insanlar varken bu ülkede, kemal kılıçdaroğlu son derece tutarlıdır.

en azından ben değiştim dememiştir başkaları gibi 50 yaşından sonra...

not: bahsi geçen adam bizim mahalleden bir abi yanlış olmasın az önce aklıma geldi yahu bu adam 25 yaşına kadarda komünistmiş... sonra mürid olmuş, sonra demokrat olmuş sanırım geleceğinde büyük iş adamlarında olacak o kadar parayla ne istersen olursun tabi.
(bkz: belgelerim var)
bilgili biri olsa iktidar böyle at oynatamazdı. acizlik içerisinde muhalefet yapıyorlar, şu akaryakıt konusunu, zamları bir kurcala be mübarek, nasıl muhalefetsiniz öyle siz öyle.
siyaset konusunda doğru, genel kültür, edebiyat ve birçok sosyal konularda yanlış olan önerme.
ek: bu adamı kim siyasete soktuysa, hayatının hatasını yapmıştır. bir kere adamda siyasetçi kurnazlığı ve karizma yok. chp den mhp ye kaymamın ilk nedeni kemal kılıçdaroğlu dur. gerçi hepsi aynı bok bu siyasetçilerin.
http://www.youtube.com/watch?v=87UCGNLmq5U bu video belki biraz yardımcı olabilir.

benim şahsi kanatim, kılıçdaroğlunun muhalefet yaptığı bir chp'nin yaptığı tek şey, akp'nin tek başına iktidara gelmesinde yadsınamaz bir rolünün olduğu gerçeğidir.
ben chp li veya chp yi desteklemek zorunda kalan arkadaşları anlamıyorum, yahu adam yetersiz pot üzerine pot kırıyor, samimiyetten uzak, yönetmiş olduğu kurum onun yönetiminde iken tarihinin en zararlı zamanlarını görmüş, ve bir takımın küme düşmesini bile o takımın ilinde millette yaranmak için hükümete mâl ediyor, ve dahası dahası dahası... bu kadar şeyden sonra hala yeni bir lider arayışına gitmemeleri beni oldukça şaşırtıyor, ben muhalefeti güçlü bir yönetimin daha az zararla daha çok şeyler yapacağına inandığım için kılıçdaroğlunun bir an önce bırakması taraftarıyım.
bilgisi vardır veya yoktur bilememde kişisel olarak. Bilgisi varsada gösteremiyor adam. yeteneksiz sanki biraz bu konularda. mühalefet yapamıyor, üslubu çok zayıf. olmaz yerlerden siyaset yapmaya çalışıyor. kısacası zayıf bir siyasetçi ve zayıflığının sebebi dış dünyadan bilgi eksikliği gibi algılanıyor olabilir. seçimlerde chp'nin liderlik koltuğunda şahta olsa, kılıçdaroğlu'da olsa liderlik koltuğu boşta olsa chp yine o oyu alır. chp'nin oylarının bir kısmını akp karşıtları oluşturuyor zaten, bir kısmını gerçekten çok kültürlü ve bilgili atatürkçü düşünceye sahip kişiler ve bir kısmınıda atatürkçülüğü ve siyaseti ağzına sakız yapmış kişiler. anlatmak istediğim şu; chp'nin oyları kılıçdaroğluyla değişmiyor. şunuda vurgulamak isterim kılıçdaroğlununda bilgi sahibi olduğunu gösterir pek bir davranışı da yok siyasal anlamda benim göslemlerimce. oturup kalkmasını bilmek, dilini kontrol edebilmek ve coşturucu konuşmalar yapmakta bilgiden deneyimden geçer sonuçta. hoş, durum çoğu siyasetçimiz için böylede, bunlarda türkiye gerçekleri işte.
bilgisiz olsun ya da olmasın bu çok önemli değil aslında. başbakan her konuyu bilip mi konuşuyor yani şehir şehir ne kadar yol yaptık diye ezberleyip onu mu söylüyor? hayır. bi karizması, bi anlatış şekli var insanlar da vay be diyor. ne yazık ki kk'da iki k olsa da karızmanın k si yok. o k'lardan biri karizmanın k'sı olaydi iyiydi. her neyse işte bu yüzden konuşunca insana bilgisiz gibi geliyor.

kk : bakanlar kurulunu alsın gelsin tek başına karşısına çıkajayym. söz veriyorum tek başıma çıkacağım çünkü ben her konuyu bilirim !

- yani bakanların konusunu onlardan daha iyi mi biliyorsunuz?

kk : hayır öyle bir iddiam yok.

gel de gülme arkadaş.

http://tinyurl.com/cnzmn8w
kılıçtaroğlu bilgisiz değil, eskilerin tabiriyle cahildir. Cahilin burdaki anlamı ise işinde daha tam pişmemiş olmasıdır. her konuda muhalefet olması da ülkemizin gelişmesinde rötara sebep olmaktadır. Bu da kılıçdaroğlu'nun siyasetteki cahilliğini gözler önüne sermektedir. Muhalefet olunacak konu var olunmayacak konu var. Bu şahsın cumhuriyet halk partisinin başında olmasını desteklemiyorum. Daha iyileri elbet bulunabilir.
kanımca doğru olan tespittir.
genel başkanlığa geldiği günden beri iktidarı gıdım zorlayamamış olması hatta ve hatta iktidarın ''biz deniz baykal gider diye korkuyorduk allah daha iyisini nasip etti'' demesi, olur olmaz her şeye muhalefet olması, belgelerinin sadece göstermelik olması* *, halka yakınlaşacağız derken daha da uzaklaşması ve meydanın iktidara kalması bunun en önemli göstergesidir. hayır şu koskoca chp'nin başına bir işi bilen adam getiremediler ya ben ona şaşırıyorum ve artık chp'nin iktidarı düşünmeyip ölümüne muhalefet çizgisinde devam etmek istediğini düşünmekteyim. batılı ülkelerde ülkeyi ilgilendiren önemli konularda iktidar ve muhalefet ortak bir noktada buluşuyor. ne yazık ki benim güzel ülkemde böyle bir gelişme henüz görülemedi. muhalefetin amacı iktidar ne yaparsa muhalefet olalım, anayasa mahkemesine gidelim, güzel yurdumun tekerine çomak mı sokmuşuz hiç önemli değil. her ne kadar siyaseti pek sevmesem de muhalefet anlayışı bu olmamalıdır.

not: chp'li değilim.
her eylemiyle bu başlığın doğruluk yüzdesini arttıran siyasetçimsidir.
fahri doktora unvanını alarak beni susturmuştur.
bilgisizin dışında ayrıca seçim şansını bile gerçekleştiremeyen bir insandır.
1) seçimde oy kullanamayan genel başkan
2) yürüyen merdivene ters binen genel başkan
bilgisiz değil etkisizdir.
gerçek olmayan önermedir. sevip sevmemek yada herhangi bir parti sempatizanı önemli değil, kılıçdaroğlu gayet araştırmacı, okuyan ve bilgili bir insandır. zaten chp başkanlığı yapmadan önceki konuşmalarında, hareketlerinde bunu görebiliyorduk. chp başkanı olduktan sonra yanlış danışmanlar veya yanlış yol göstermeler sonucu şuan anlamsız hareketler yapsa da kendisi kültürlü ve bilgili bir insan. yiğidi öldür hakkını yeme.
güncel Önemli Başlıklar