bugün

27 temmuz 2008 güngören patlaması'ndan sonra doğruluğunu iyice anladığım cümle. amacım bu patlama üzerinden siyaset yaparak birilerini yargılamak değil kesinlikle. düşünüyorum sadece. 1946'dan sonraki yıllarda abd veya abd'nin başını çektiği oluşumlarla askeri veya siyasi anlamda yaptığımız her türlü işbirliği ve anlaşma sonrası neden türkiye hep mağdur durumda kalır? neden hep türkiye karışır? neden hep türkiye zarar görür? türkiye'den çok fazla vatan haini çıktığı için mi yoksa türk milleti çok iyi niyetli olduğun için mi? yoksa türkiye, siyasal hayatında hatalar yaptığı için mi?

üzgünüm. ama söylemem de gerekir. bu patlama türkiye'nin daha da karışmasına yol açacak. kafalardaki soru işaretlerini daha da artıracak bunu hepimiz biliyoruz. şöyle bir silkinip ulusalcı kimliğimden kurtulup, uluslararası alanda düşünmeye başlıyorum. bu patlama öncelikle hangi ülkeye yarayacak diye. vermek istemiyorum cevabını.
ama o ulkenin basbakanı hala ırak'ı isgalin arkasında yatan amerikan projesine destek verircesine diyarbakır'ı bop un merkezi yapacagız diyebilmektedir.