bugün

(bkz: çocukluktan kalma alışkanlıklar)
Duvara sümük yapıştırmak.
her gece uyumadan yatakta anneye, babaya, abiye iyi geceler derim, sonrasında herkese iyi geceler derim.
30 yaşında saçlı sakallı eşşek kadar adamım amk ya.
tuvalete giderken yol üstündeki tüm ışıkları açmak.
intenet kafeye gitmemek. ailem hoş karşılamazdı eskiden hala öyle ama tabi kaçamaklar bol bol oluyo.
nefes almak.
peçete, kağıt ya da ona benzer şeyleri küçük küçük parçalamak.
(bkz: Tik)
tuvalette kitap okumak. 8 yaşımdan beri yapıyorum. mutluyum huzurluyum kitabı tuvalette unutmuşluğum da vardır.
arada nükseden alışkanlıklardır. yoldaki çizgilere basmadan yürümeye çalışmak gibi.
Çaya yaşım kadar şeker atardım. En son 4'de durdum. 4 atıyorum bazen 2.
yaz kış atlet giymek.
bademcik ameliyatı olduktan sonra yediğim dondurmaların çubuklarını ve külahlarını saklıyorum.

(bkz: manyaklık)
küçükken hep sırt üstü yatardım eğer bi canavar falan saldırmaya kalkarsa saldırmaya hazır olayım diye. Nasıl bir alışkanlık olduysa hep sırtüstü yatıyorum artık.
saçını tutarak uyumak, sütü şekerli içmek, bebek bisküvisi yemek
not: bebek bisküvilerinin normal bisküvi gibi satışa sunulmalı.
22 yaşına geldim hatta geçiyorum . Hala gece korktuğumda annemi çağırırım yanıma .
yaz, kış farketmeksizin çorap giymek.
Yaş 24, hala süngerbob izlerken gülüyorum..
Kadınların göğüslerine bakmak.
Not: sapıklık değil, seviyorum.
imkanım oldukça, hemen her zamandır, yalın ayak gezmek.. Özellikle köyde bunu yaparım, şehirde de asfaltta özellikle geceleri çok güzel oluyor. tabi ayak tabanım karalama defteri gibi oldu bu yüzden. Ayakkabı ve çorap giymekten nefret ediyorum, evveliyattan beri.
Defterlerin ilk sayfasını boş bırakmak. Evet hala yapıyorum sanki istiklal marsi yazacağız.
magnum'un önce çikolatasını, sonra kendisini yemek.

allahtan bu durum başka fantazilere yol açmadı, sadece dondurma ile kaldı.
su içilen bardaktan yarım saat sonra su içmemek ve bardağı değiştirmek.
uyurken yastıklardan yuva yapmak.

Uyumadan önce yatakta amaçsızca biraz yatıp hayal kurmak. Yarın beni korkutan bişey varsa ağlamak. O gün mutlu eden bi şey varsa salak salak sırıtmak.