bugün

bir insanın en samimi ve mutlu olacağı andır. ne bileyim, bir çocuğu gıdıklamadan güldürmek kadar hiç bir şey zevk vermemeli gerçek insana. ben bunu bilir, bunu söylerim.
(bkz: parmak çocuk)
bir çoğumuzun aman ne tatlı zaman dilimleri dedikleri fakat benim için dehşet anları denebilecek zamanlardır. nedeni soracak olursanız artık çucuklar çocuk değil şeytan. bana abi sen neden evlenmiyorsun, kız arkadaşın var mı? gibi salak saçma sorular sorabiliyorlar. birde ukalalar, bilmişler ki büyümüşte küçülmüşler, bilmiş türlerinin yanında birde hareketli olanları vardır, bunlar evinize geldiklerinde hedef kişi seçerler. genelde seçtikleri kişi en masum bakışı atandır. bütün gece boyunca bu kişiye istediklerii yaptırır tepesine kadar binerler, insana hayatı zehir ederler. kız çocukları biraz daha katlanılır olbilir ama onlarda artık pek bir kadınsı davranıyorlar, cidden öyleler, oyun diye oynadıkları şey oyuncak makjay takımıyla makjay yapmak, bebek sallamak, elbise giydirmek.

yaşları ve farklı düşünmeleri nedeniyle aslınd apek vakit geçirme olmayan durumdur, yanyana durmak desek çok daha iyidir.
çoğu zaman eğlenceli olan, bol kahkahaya sebebiyet veren; fakat zaman zamnan insanı sinir krizine de sokmayı başaran eylem.
mükemmel insanı gösteren aktivitedir, lakin uzun sürelerde bunaltıcı olabilir.
küçük çocuğun elinden tutup vakit denen gazetemsiye geçirmektir.
+küçük çocuk gel bakalım buraya, bugün senle vakit geçirmece oynayacağız...
+bak burası hüseyin üzmezin de yazdığı vakit gazetesi
-tüküriyim mi amca
+tükür yavrum
-hoaqq puu...
büyük çocuklarla vakit geçirmekten iyidir. (bkz: pamuk prenses)
Anne ve babanın günlük işlerin yoğunluğunu bir tarafa bırakıp sadece çocuklarına ayırdıkları vakit olması gerekmektedir Babaların çocuklara vakit ayırmada zorluk çektikleri değişik nedenler ile çocukları ile daha az zaman harcadıkları sık karşılaşılan bir durumdur. ancak bu kısa yakınlaşma uzun vadede çok yararlıdır. Çocuğunuz ile geçirdiğiniz vakit onun özgüven gelişimi açısından çok önemli olmaktadır , çünkü ona vakit ayırmanız ona verdiğiniz değeri göstermektedir Bilinç dışına ‘’ben sana değer veriyorum çünkü vakit ayırıyorum’’ mesajı vermektesiniz Varlığı ile yokluğu hesaba katılmayan ve sanki o evde yokmuş gibi davranmak çocuğun kendine olan güvenini dolaylı olarak negatif etkilemektedir Özellikle çocuk sayısının fazla olduğu ailelerde her bir çocuğun eşit şekilde vakit ayrılması önemlidir. ayrıca bu kısa vakitten sora anlayacaksınız ki çokta eğlencelidir.
her ne kadar adamı sinir etselerde, acayip acayip sorular sorsalarda cok keyif vericidir.
+keremcan bak bu köpekbalığı (dergideki resimi göstererek).
- ıssırır mı bu?
+evet
- Seni hiç ıssırdı mı?
+yok. bu sadece okyanusda yaşar
- okyanus ne demek?
+ büyük deniz. çok büyük deniz.
- Neden burda yok?
+...........
Bugün "köstebekgiller büyük bir ailedirler" şarkısını ezberlememe sebep olan güzel hadise. Fakat hafiften sıyırmak üzereyim çünkü içimden söylemeye başladım şarkıyı.
mutlu eden bir eylemdir.