bugün

öncelikle..benim aptal olduğumu göstermez.

yazdıklarının anlaşılması güç olduğu da tek açıklama değildir. hani, edebiyata bayağı ilgiliyimdir. fakat bu adamın hangi sanatı kullandığını bile anlamıyorum bazen. belki de kullanmıyor. içi boş dizeler gibi geliyor; içimde hiçbir his uyandırmıyor yazdığı çoğu yazı. garip şey vesselam. belki de ben aptalımdır.
Yazdığını kendisinin de anlamadığına emin olduğum durumdur. Evine çağırdığı on arkadaşına birer kelime söyletir, o kelimeleri yan yana koyar ve dize yapar. Yine on kelime söyletir, yine dize yapar. Sonra bu dizeleri alt alta koyup şiir yapar. Rivayet budur. Yersen. Şiirleri pek değil ancak öyküleri okunasıdır.
küçük iskender sadece saçmalıyor.
(bkz: bamya iskender)
küçücük dünyandan kafanı uzatıp bir düşün bakalım adam ne diyor. yapamam, ben takılırım, arada da şık gözükmek için elimde bir şiir kitabı gezdiririm diyorsan ve üstelik anlamıyorsan niye yaşıyorsun o zaman?
Sana kornet alayım dedim... Meybuz al dedi.. Sustum... Bir daha sevdim. zaaaa
belkide gerçekten küçük iskender yazıyordur. işlevsiz olduğunu düşünürsek, eylem sonucu başarızılık olabilir.

kamyoncuların çamurluklarına yazdıkları kadar değer vermiyorum; tüm harflerden özür dilerim onun adına.

daha öncede belirtmiştim bir yorumumda, can yücel çok güzel demişti: büyük iskender varken küçük iskenderi sikmem.