bugün

(bkz: siktir git fazıl)
dinsizin hakkından gelen imansızdır, nitekim küçük iskender kendi üslubü ile durumu özetlemiştir.
(#8943437)
durum mahkemeye taşınırsa bu ergen gerisi varlığın pek hayrına olmayacak olandır. hayır sen kimsin fazıl say kim insan yerini bilmeli. o değil de bu iskender denen adam cidden beynini diğer insanlara göre ağırlık bakımından daha az taşıyor.

(bkz: beyin bedava)
fazıl(baştan)say'a hak ettiği cevabı vermesidir.
evet, arabesk bu ülkenin "müzik dillerinden" birisidir ve gayet de kaliteli şarkıları bünyesinde barındırmaktadır. orhan gencebay gibi bir müzik üstadının, ferdi tayfur gibi "hüznün en derin tonlarını yakalayan" bir müzik emekçisinin icra ettiği müzik türüne "yavşaklık" dersen, küçük iskender gibi bu toprağın sesi bir şairden ağzının payını alırsın.
otur fazıl, baştan say! sıfır...
küçük yine büyük konuşmuştur.
(bkz: bizim oralarda amcığa amcık denir)
küçük iskender'in (kimse bu herif) yaptığı geri zekalılıktır.

yahu ne malsın ! fazıl say arabeks yavşaklıktır mı dedi?

düzeltelim. (bkz: türk halkının arabeks yavşaklığından nefret ediyorum)
(bkz: avam olmak)
küçük iskenderin ezikliğidir, aşağılık kompleksinin dışa vurumudur.

homoseksüel bir erkeğin kadın cinsel organını küfür olarak kullanması da enteresan.
hemen "elitist" avcılığına soyunan akp gözcülerine malzeme olmuş ibne şairdir.
bütün bu görüşler, say´ınki de iskender´inki de, buraya yazılmış olanların çoğunluğu da "kalıpsal düşünme mekanizmalarıyla" oluşturulmuş olduklarından yanlıştırlar. mozart bile basit "alman danslarını" bestelemiştir. bartok´un en önemli piyano eserlerinden birisi " köylü şarkılarıdır"... j.s.bach´ın en önemli "dünyevi" kantatlarından birisi "bauer kantata" dır.yani "çiftçi kantat´ı" (bkz j.s.bach :bwv 212, "bauer kantata")... demek ki bu adamlar hiçbir zaman "ne oldum delisi" olmamış, kendi kültürlerini hiçbir zaman küçümsememişlerdir....haaa aynı mozart o zamanlar kendi milletinin en önemli olan düşmanı olan bir milletle ilintisi olan "türk marşı" nı da yazmıştır. "saraydan kız kaçırma" operasını da yazmıştır...

bu "insanları kalıplar halinde görme" eğilimi bir tür "düşünce tembelliğidir". bir toplumsal kesime hakaret etmek de, bir ülkenin bir sanatçısına "amcık" demekte bu ülkeye hiçbir fayda getirmeyecektir. fazıl say türkiye´nin vitrin´indeki bir şahıstır ve herhalde ki "amcık" falan değildir, aynen arabesk müzik dinleyen milyonlarca türk insanı da "yavşak" değildir. ve say´ın hatası, "fazla ideolojik takılmasında" dır. kendi görüşü nedir onun konusudur, ama belli bir görüşe taraf olup diğer görüşleri de hakaretlere gark etmek de pek "olgun bir sanatçının" yapacağı bir iş olmasa gerektir. eminim bugün bir itzhak perlman, bir martha argerich hip hop çular hakkında pek de iyi düşünceler taşımıyorlardır, ama tutup bunu alenen söylediğin ve insanları "yavşaklıkla" itham ettiğin zaman,sen de sonuçta bir ölümlüsün, ve tanrı falan değilsin, cürmün kadar yer yakarsın, derler adama...
unutulmaya yüz tutmuş olaydır.
fazıl say'ın bok yemesine karşılık verilen makul cevaptır. birilerinin artık bu ülkede bu tiplere dur demesi gerekiyordu. benim asıl korkum gelecek kuşak. justin bibır dinleyen bir nesil ilerde fazıl say'dan çok daha büyük mallıklar yapabilir. çünkü bir toplumu güçlü kılan kendine has değerleridir. verdim şukunu küçük iskender.
gayet güzel bir açıklamadır. fazıl say kimdir ki arabeske laf ediyor. haddine midir? o gitsin piyano çalsın.
şaka maka sağlam ayar vermiştir aslında. verdiği ayar küfürlerin gölgesinde kalması ise basının çarpıklığı. neyse ki sözlük var da halkı aydınlatabiliyoruz.
diğer yazar arkilerden bana: sus da git bir çay koy.
iskender bir büyük rakı içtikten sonra fazıl'a da say'ar köküne de topuna da.
ikinci şişeyi açmışsa sataşacak adam bulamazsa cebinden aynayı çıkartır kavga eder, o sebeple face de ya da başka bir yerde yazdıklarını önemsemeyeceğim haberdir, rutindir efenim rutindir.
çıkışlar sağdan.
fatih terim'in osman tamburacı'ya verdiği ayardan daha iyi değildir.

(bkz: ulan ben senin bıyığını sikerim)
küçük bir bireyin büyük bir sanatçı üzerinden reklam yapma çabasıdır. adı üstünde işte. küçük. küçücük. minicik. feysbokdaki embesiller sayesinde şu anda esamesi okunuyor. diğer tarafta ise dünyanın saydığı büyük bir sanatçı var. seni kim tanıyor ki feysbok gençliğinden başka? en basitinden girin youtube'a aratın fazıl say'ı. aşağaıdaki yorumlara bakın sadece. bir tane bile türkçe yorum bulamazsınız. onu da geçtim bir tane bile kötü yorum bulamazsınız. dünya bu adama hayran. bizim embesiller de akılları sıra kendisine siktir çekiyor. sizlerden çok var ama fazıl say bir tane var. küçüklüğünü bil otur yerine. feysbokdaki salak hayranlarını memnun et.
küçük iskender : k.i
fazıl say : f.s

--spoiler--

k.i : amcık.
f.s : görsel
--spoiler--
nukleerbasliklierkek in küçük iskender e emenike yim piç demesi kadar ilginç olmayan söz öbeğinin söylenmesidir.
cık eki gitmemiştir. kocaman bi boşluk çağrıştırması lazım şöyle...
rönesans bozuntusu ..güzel bir yakıştırma helal olsun sana küçük iskender..fazıl sende bi git yahu.
fazlo'nun terbiye seviyesine yakışır bir cevap olmuş. böyle başa böyle tarak demişler o hesap.
sanatçıları ilkokullu gibi laf atışması yapan bir ülkede yaşadığımızı gösteren durumdur. biri iyi bir müzisyen diğeri sevilen bir şair ama gel gör ki muhabbetleri o kadar b. ktan ki arkadaşım olsa ikisinin de ağızlarına kürek geçiririm. bu ne lan? bu kadar mı boşsunuz? biriniz ilgi çekmek istiyor, diğeri de kurnazlık yapıp onun ilgi çekmesi üzerinden ilgi çekmeye çalışıyor.
güncel Önemli Başlıklar