bugün

küçük akbabalar neden hep gündem oluyor diye merak ederek baktım. Vallahi baya kitlesi varmış bu güzel hayvanların. Haklılar çünkü ben bile soyları tükensin istemiyorum.
Nasıl soyu tükenir bu akbaba türünün ya hu? Akbabalar içerisinde en tatlı en minnak olanı bu bence. Hadi elden geldiği kadar sahip çıkalım. Belki de fazlasını da yaparız, ne dersiniz
an itibari ile twitterı etkisi altına almıştır. Küçük akbabalar nesli tükenmek üzer olan canlılar. Onlara sahip çıkalım. Daha iyisini yapabiliriz
Şuan twitter'ı etkisi altına alan güzel canlılardır. Bir süredir görüyorum ve güzel bir gelişme olarak görüyorum. Sosyal medyanın etkisi tam da burada konuşulmalı bence. Böyle faydalı işlerde bir olabilmek çok güzel.
Ben bilimsel verilerle konuşamam size. Ama bir canlı türünün yok olmaya yüz tutması içimi acıtan bir gelişme. Şimdilerde böyle konuşuluyor ve destek bekleniyor arkadaşlar, bizler de omuz verelim bu canlara. insanoğlu var olduğu sürece umut da hep vardır. Ben onları koruyacak iyi kalpli insanlar çıkacağına eminim.
küçük akbabalar başlığına bakınca bi internetten araştırayım dedim, gayet de büyükler valla. Baya sevimli tatlı akbabalar. Mısır Akbabası deniliyormuş, öğrendiğim kadarı ile. O zaman nesli tükenmesin diye elimden geleni yapmaya hazırım.
Giderek daha fazla konuşulması sevindiren bir gelişme. işte sosyal medyanın gücü. Daha çok konuşulursa bu canlıları neslinin tükenmesinden koruyabiliriz.
Küçük deyip geçmeyin lütfenn. Doğaya olan katkısı yadsınamaz.Ama iklim değişikliği bu hayvanları yok ediyor insanoğlu bu canlılara zarar vermesin soylari tükenmesin
(bkz: Here we go again)
Lescil canlılar vesselam. O yüzden ne kadar gerekli olduklari tartışmamıza gerek yok
Soyu tükenmek üzere olan canlılarmış. sahip çıkalım madem o zaman. çok sık gündeme geliyorlar çünkü.
sözlükte sık sık karşıma çıkıyor, bakayım dedim. Haklı valla bu soy tükenmesini engellemek isteyenler. Zaten neden herhangi bir canlının soyu tükensin ki, insanoğlu sürekli ürüyor, hayvanların soyu neden tükensin değil mi? Yazık artık küçük akbabalara ses verelim.
küçük akbabalar da maşallah büyük gündem oldular. Türkiye'deki popülasyonunun yüksek olmasına bağlıyorum bunu. Geçerken uğrasalar da aslında bize emanetler mantıken. Belgeselde izlemiştim, doğadaki döngü için inanılmaz önemliler. Resmen bazı hastalıkların yayılma riskini ortadan kaldırıyor.
ha gayret küçükcük akbabalar gündem olmaya devam etsinler. Sevindirici haber bunlar. Ülkede kadına hayvana şiddet bitmiyor ki, aslında kolay kadına vurma hayvana işkence etme. Ama insanlar bu küçük akbabanın bile soyunun tükenmesine sebep oluyor ya, yazıklar olsun.
bu kadar konuşulmayı hak ediyorlar kesinlikle. insanoğlu bir canlıyı koruma konusunda çok başarısız. Sahiplenmek zor tabiki küçük akbabaları ama korumak, korumaya yönelik işlere omuz vermek o kadar kolay ki aslında.
bi kaç gündür gündemi meşgul ediyor neymiş diye bakalım dedim, baktım araştırdım sahiden üzüldüm. O kadaar güzel canlılar ki soyları tükenmesin diye imiş bu kadar gündem olma sebepleri. insallah amacına ulaşılır da bu hayvanlara sahip çıkılır.
ünlü isimler de bir bir destek vermeye başlamış küçük akbabalar konusuna. durum gerçekten ciddi demek ki. hakikaten nesli tükenmek üzere ise bizler de ses verelim değil mi? ünlü ünsüz herkes bu hayvanların türünün devamlılığı için çabalaması gerekiyor
eti güzelse mangal yapalım derim.
çok küçükse doyurmaz iki tane yapalım.
her sözlük yazarı bir tane kendi balkonunda beslese sorun çözülür. duyarlı olalım akbabalara sahip çıkalım.
Y e t e r
tamam lan alip evde besleyecez.
Küçük akbabalar türkiye'ye emanet aslında. Neden mi, çünkü ülkemizden geçip, burayı göç yolu olarak kullanıyorlar. Ama ne oluyorsa insanoğlunun küresel dengeleri alt üst etmesi, iklimsel tahribatlar bu canlıları engel olmazsak yok edecek
iklim değişikliğinin küçük akbabalara ciddi zararlar vermesi çok ürkütücü. Çünkü doğada küçük akbabaya ihtiyaç çok var. Gel de bunu insanoğluna anlat
Gerçek hayvanseverlerin neden bu konuda duyarsız kaldıklarını anlamam mümkün değil. Kedi köpek sahipleniyorsunuz da soyları tükenme tehlikesi altında kalan küçük akbabalara neden sahip çıkmıyorsunuz. Korumanız gerekmez mi o canlıları da? Yoksa sözde hayvansever misiniz?
Bugün bu hayvancıklar için ne yaptın sorusunu akla getiren canlıdır.

Kapının önüne 1 kap leş bıraktın mı ha bıraktın mı söyle!
insanlar demek küçük akbabalara bile zarar veriyorlar. yasal olmayan avcılık ile zaten bu türe yeterince zarar veriliyor. yapmayın artık elinizi çekin bu canların üzerinden.
güncel Önemli Başlıklar