bugün

içinde bulunduğum zaman huzurla dolduğum, işte benim gerçek evim dediğim ortam.
yıllarca seksen bin kitaplı bir kütüphanede yaşadım. yaşadım derken günümü orada geçirdim demiyorum. gerçekten yaşadım. evimdi yani. o binaya sinmiş kitap kokusuyla uyanmak ve acaba bugün ne okusam diye saatlerini kitapların arasında geçirmek var ya. işte dünyanın en büyük zenginliği o.
yakında üniversiteler dışında ilgisizlikten tek tek kapanacak kurumlar.Yazık teknoloji araştırmacılığı bitirdi.
Eski kitap kokusu bilginin kokusudur bayılırım efenim.
cogu zaman kitaplarin hapsedilmesi icin kullanilan bir raflar dizisidir. kitaplar ust uste yigilarak da pekala istiflenebilir. sirf gorsel bir butunluk saglamasi acisindan kitaplik sahibi olup kitaplari orda muhafaza etmek, bir daha kitaplarin yuzune dahi bakmamak; kac yil cezasi oldugu bilinmeyen bir suru kurek mahkumu olusturmak gibidir. kitapliginizda olumden son anda donup hayatina bir sure kurek mahkumu olarak devam etmis bir yazarin kitaplari var mi mesela? yoksa edinin ve okuyun, daha sonra kutuphanenizi olusturun.
kitap okumayı seviyorum lakin bir sever gitmişliğim yok napayım benim olmayan kitabı basarım parayı alırım.
(bkz: alamadı)
Kutuphane insanların merak edip gitmek istediği üzülünce mutlu olacağı ileri hayatına sağlam adımların atilmasinı sağlayacak kişiyı hayata hazırlayan güzel kokulu laboratuvardır.
ders çalışma salonu sessiz olanı makbuldür.
Günümüz insanlarının en ölümcül hastalığına karşın şifa yuvasıdır. Cehaletin giderilmesine bire birdir.
görsel

huzurdur,
kendi bulma, kendinle baş başa kalma yeridir.
büyük bir dünyadır, bu dünyada her şeye ulaşmak çok kolaydır.
ilk tek elle kopça açtığım fantastik mekan.

başka bir sebepten ise herhangi bir anım yok malum yerle alakalı.
Vayy be burdaki'ler nakadarda güzel anlatmış. doğduğudamn beri hep televizyonlada gördüğüm fakat tabelasını bile görmediğim yer. Çok istiyorum gitmek kadıköy taraflarında felan varmış ama uzak keşke bizim buralardada olsa bi gidip görsem nasıl bir yer. Hep özenmişimdir nöyle gidicem çok sesiz bir yer olacak orda sınavlara çalısıcam kitap okucam araştırma yapıcam, bana herzaman çok ilginç gelmişti gerçekten yazık yeni nesile (bu arada 17 yaşındayım hiç kütüphane görmedim, televizyon harici.). kesin gidicem.
Geçen gün hakkında iyi bir şeyler yazmıştım; bir sözlük kezbanı haşladı beni kütüphane mi kaldı artık her şeyi internetten araştırıyor buluyoruz diye.

Kezbanlarla çomarlar giremez diye tabelaların asılması lazım gelen, okumayı seven gençler için adeta bir huzur evi.
Kafa dinlemek ve kitap okumak için en ideal mekan. Sessiz ve sakin olduğu için bazı öğrenciler ders çalışmak için giderler.
işe yaramaz kitap dolu yerdir. Evet.
Güzel ortam. insanın içini kaplayan huzur...
Okumayi ogrendigim gunden beri biriktirdigim kitaplarima verdigim isim. Subjektif tanimi.

Bir de objektif tanimi var ki herkesin bildigi, bilmesi gereken bir seyi neden söyleyeyim?
herkesin evinde olmasi gerekendir.
Bu ay boyunca en yakin arkadasim olacaktir.

Sonra yine vefasizlik. Sadece kitap odunc almaya gidecegim.
özlenen mekandır. lisede boş derslerimde hep kütüphanede zaman geçirirdim. kitap kokusu ile kitap okumak bir başkaydı.
Kitap okumak için değil de ders çalışmak için güzel bir yer.
Süleymaniye Kütüphanesi'nde ve Atatürk Kütüphanesi'nde kitap okuyacak veya kpss'ye çalışacak olan arkadaşlarım varsa beklerim.
içinde koca bir dünyayı barındıran, geçmişe ve de geleceğe ışık tutan, evrensel bir servet..

tanım : düşleri ve düşünceleri depolayan bilge bir banka..
her konuda kaynak eser bulunduğu için daha çok az bulunan kaynakları araştırmak ve okumak için kullanılması gereken bir mekan olduğu halde, son zamanlarda ülkemizde daha çok okullara veya işe giriş sınavlarına hazırlanmak için kullanılmaktadır.
Çocukluğumda, Eski oturduğum mahallede apartmanın giriş katında bir kütüphane vardı: Ömer Faruk toprak halk kütüphanesi.

Ne çok severdim orayı. Pembe kütüphane kartı hala saklı durur çekmecemde.
güncel Önemli Başlıklar