bugün

(bkz: underground arabesk) gibi boktan bir terminoloji yaratmaya çalışan yazarın açtığı başlık.arabesk alt kültürdür.undergroundluk kavramı günümüzde avrupanın 3.sınıf sikko zenci rap vokalli remix parçalarının geneline takılan bir isim olmaya başlamıştır.undergroundluğun müzik terminolojisindeki açılımı popülerliğe karşı olan yada belli bir sınıfın dinlediği birşey.

underground rap olur
underground punk olur
underground black metal olur
underground arabesk olmaz.özelliklede undergroundluk kavramının ülkemizde 3.sınıf sikko zenci rap vokalli remix parçalarının geneline takılan bir isim gibi algılanmasını gözönüne alırsak son derece yanlıştır. *
1986 yılında çıkmış damar müslüm baba albümlerinden biridir.sözler ve müzik 4/4'lüktür.insanı en kalabalıklarda bile yanlızlığa sürükleyen küskünüm, platonik aşıkların fevrini döndüren seni yazdım,aşkları ibadet kadar kutsal olanlar için bir anda, sevdasında buhranlar geçirenler için hasret rüzgarları,sevdalısı uzaklarda olanlar için unutamadım ve dost kazığı yiyen ve hayatta yüzü gülmeyenler için sahte dostlar ve ve artık sevdalısını gönül defterinden silmiş olanlar için seni kalbime gömdüm kliniklerde reçete olarak yazılması gereken şarkılara sahip bir albümdür.bu albümün diğer hoş bir tarafı bir çok şarkının giriş melodilerinin güzel ve hafızada kalır cinsde olmasından dolayı uzaklardan yada uzun bir aradan sonra bir yerlerde tesadüf eseri duyulması sonucu insanı albümün damarlığından ziyade insanı garip bir ruh haline sokmasıdır.mesela seni kalbime gömdüm'ü beklenmedik anda dinlemek yada hasret rüzgarları yahut seni yazdım vs..

a yüzü

1-küskünüm
söz:şakir askan
müzik:burhan bayar

2-seni yazdım
söz:altın karakaya

3-bir anda
söz:hamza dekeli

4-topraklara gömeceğim
söz:tahir paker

5-kolay
söz:hamza dekeli

b yüzü

1-hasret rüzgarları

2-seni kalbime gömdüm

3-unutamadım

4-ne yapsın

5-sahte dostlar

albümün yedek şarkıları

ıslanmışsın arkadaş
nedense
sebepsiz ayrılık
dinleyin geceler
sende kalmış
Aldana aldana geçti bir ömür
Dünlere küskünüm yarına küskün
Nerede mutluluk nerede huzur
Hayata küskünüm devrana küskün

Yıllar var bitmedi kadere borcum
Delice sevmekmiş en büyük suçum
Sayende tükendi kalmadı gücüm
Aşklara küskünüm sana da küskün

Peşimde bir gölge zehir gözlerin
Aklımdan çıkmıyor yalan sözlerin
Beni öldürmeye yetti hasretin
Dünyaya küskünüm zamana küskün
Herkese küskünüm sana da küskün *
çok ama çok güzel sözleri olan aksamcıları ve müslüm gürses hayranlarını kendinden geciren harika yorumlanmıs sarkı. her insanın hayatının bir anında kendini bu sarkıda bulması cok muhtemeldir. * *
muhteşem bir müslüm gürses şarkısı.

sözleri o kadar harika, o kadar muhteşemki insanı en mutlu anında bile herşeye küskün yapabiliyor.
bira ve sigara kokulu bi akşamda bıraktım sanıyordum ben bu şarkıları. hep kafamın bi yerlerindeymiş meğer. hep ezberimdeymiş.
tartismasiz en guzel muslum gurses albumu.
bergen'in sitemli bir parçasıdır.

Gücendim kaderime
Şansıma talihime
Terkeden sevgiiliye
Küskünüm küskünüm

O kader ki güldürmüyor
O sevgili ki dönmüyor
Feleğe meydan okurum
Gelip beni öldürmüyor

Geceme gündüzüme
Dünyaya geldiğime
Herkese ve kendime
Küskünüm küskünüm
insanı hayattan soğutabilecek kadar etkili, efsaneleşmiş müslüm gürses şarkısı.
sana küskünüm artık. sadece sana. aslında sana da değil. insan sevdiğine küsemezmiş çünkü. ağır geçen acı dolu aylar sonrasında bunu öğrendim.

seni bize küstürenlere küskünüm, hatta öfkeliyim, hatta allah hepsine bana çektirdikleri gibi çektirsin diyorum. bizi dağıtanlar bizim gibi dağılsınlar. bu dünyada nasıl diri diri gömüldükse onlarda aynısını görsün, ölmesinler sadece aynı şekilde sürünsünler.

belki bundan sonra başkalarının canını, kendi canları yanınca yakmaktan vazgeçerler.

allahım sevenleri ayıranları sen bile bağışlamazsın ki ayıran kulların senden üstün müdür?
sigaramın vazgeçemediği dostu olan müslüm gürses şarkısıdır.
kafa güzelken insanı pisko yapan şarkı.
yalnızlık hissedildiği anda dinlenildiğinde tek başınıza 70'lik devirebileceğniz bir şarkıdır.
introsuyla yıkar adamı bu parça, baba söylemeye başlayıncada bitmiş olursunuz zaten.
müslüm babanın adamı yıkan parçalarından biridir.

--spoiler--
yalnızlık yaradır bende sarılmaz
halimden derdimden kimse anlamaz
nerde sevdiklerim neden aramaz
en yakın dostuma bile küskünüm
--spoiler--
yapılmış en iyi arabesk albümlerinden birisi.
sulandırsak 4 arabesk albüm çıkarılabilecek bir hüzne sahip müslüm gürses parçası.

allah rahmet eylesin.
yönetmenliğini yılmaz atadeniz, senaryosunu cengiz nacaroğlu' ın üstlendiği, yapımcılığını ise behçet nacar' ın yaptığı 1986 yapımı müslüm gürses filmi. filmin oyuncu kadrosu ise; müslüm gürses , muhterem nur , behçet nacar , ergun köknar , turgut özatay , merih fırat , tevhit bilge , süheyl eğriboz , ihsan gedik , şelale demir , damla coşkun , sadettin durak , nami esatgil , kemal bozbağ , cemal orhan. müslüm gürses bu filmde '' şahin '' karakterini canlandırmıştır.
bir şarkı dinledim; hayatım sikildi...
müslüm gürses' in harbi yalnızlara armağan ettiği şarkıdır... tamamen yalnız olmayan dinleyemez bunu.
araba sürerken dinlenilmemesi tavsiye edilir, zira ağır kazalara yol açabilir.
Sahsimca babanin 1986 bayar müzik yapimi en iyi albümüdür. Albümdeki şarkilarinin hepsinin hit olduğu başka bir albümünü bilmiyorum
https://www.youtube.com/watch?v=5E2-QJZiF1Y
Müslüm Gürsesin 1.5 milyon kopya satış rakamına sahip albümü.
sanatçının en çok satan albümüdür.
yaşamak içimden gelmiyor artık
öylesine dertli öyle üzgünüm
bu dünya hiçbir tat vermiyor artık
aldığım nefese cana küskünüm

her şey boş anlamsız şimdi gözümde
bin öfke bin nefret her bir sözümde
yılların çilesi belli yüzümde
aynada baktığım yüze küskünüm

yalnızlık yaradır bende sarılmaz
halimden derdimden kimse anlamaz
nerde sevdiklerim neden aramaz