bugün

hükümdarlığı reddeden ve milletinin özgürlüğü ve hürriyeti için ölmeyi yeğleyen Kürşad ve 40 kişilik ekibinin çin sarayına girip çin'e ağır zaiyatlar verdirdiği destansı ama gerçek gurur verici tarihimizdir.
kürşad'a 40 kişi çok. yanına kültigin'le alper'i alsın yeter. puaaa puaaa
türk ün koca dünyaya ne ilk ne de son kafa tutuşudur.
türk kimliklerini kaybetmesiyle devam eden enteresan bir olaydır. kolay mı ulan, o kalabalıkta sürtünme kuvveti gibi ihmal edilirsiniz...
türk cihan tarihinin en büyük kahramanıdır kür şad. Türk milletini kurtarmak ve esir olan yeğenini Türk kağanı yapmak için kendisi gibi esir 40 arkadaşıyla birlikte Çin imparatorunun sarayına saldırmak yürek ister. Başarılamayan bir ihtilale rağmen düşmanın yüreğine korku ve dehşet salarak ırkı mahvolmaktan kurtaran kahramandır Kür Şad...

Kahramanlık ne yalnız bir yükseliş demektir,
Ne de yıldızlar gibi parlayıp sönmektir.
Ölmezliği düşünmek boşuna bir emektir;
Kahramanlık; saldırıp bir daha dönmemektir.
40 uyanık adamın 1 milyar uyuyan adamdan güçlü olduğunun göstergesidir çünkü baskınlar gece yapılır.
1 TÜRK Dünya'ya bedeldir!...
kutluk devletinin kuruluşunu anlatan destandır.
destan 40 çeriden bahsederken, yazılı kaynaklar ordulardan bahsetmektedir.
büyük ihtimalle çinliler; ''ulan 40 kişiden dayak yedik, bari söyleyipte karizmayı çizmeyelim'' diyerek rakamı fazla göstermişlerdir.

bir de tabi şu var;
(bkz: 20 kişi üstüme saldırdı)
(bkz: bi ona bi buna)
(bkz: hepsini indirdim evellalah)
Tarihte emsalsizdir çünkü 40 adam gidip koskoca çin sarayına operasyon yapmıştır, taaruz yapmıştır. Eşcinsel spartalıların abartılarak anlatılan 300 kişilik direnişi adı üzerinde bir savunma savaşıdır, 200 kişiyi ateşli silahların gelişmediği zamanda bir adamın durduracağını düşünebilmek ise başka zeka özürlülüğüdür ki var olsa bile adı üzerinde durdurmadır, taaruz değildir.

Kaldı ki bütün bu hikayeler açık seçik görüleceği üzere abartıdır, KürŞad ihtilali ise saraya girilmiş, ilk başta hedefe ulaşılanamamış ve geriçekilirken hepsi şehit verilmiştir. yani saraya girilmiş ve çıkılınabilmiştir. Başarısız mıdır? Başarısız olsa şuan biz olmazdık.kaldı ki dediğim üzere saraya girip çıkılmıştır.
bir destandır. 40 kişi türk destanlarında çokluğu ifade eder genelde. kağanlar kırk yiğidiyle ava çıkar, hatunlar kırk hanımla dolaşır falan filan. kırk gün kırk gece düğün yapmak gibi. kritik soru: kürşat bu ihtilali millet kavramı için mi yoksa rahat ve özgür yaşamak için mi yaptı?
tamamen yalandır akla mantığa fizik kurallarına yer çekimi kanınlarına savaş sanatına hatta güçe aykırı durumdur.. milliyetçilerin uyduruk kahramanlarının uyduruk hikayeleridir, ayrıca milliyetçilerle 40 sayısının imtihanı demek taaaa ozamandan beri varmış dedirten zırva hatta (bkz: zırzırva)dır.
(bkz: 15 kişiye saldırdım vurdum vurdum durmadım)