bugün

bir türk'ün türkçülük, slav'ın slavcılık, arap'ın arapcılık gütmesinden farksızdır.

ancak dünya öyle doğasında barış olan çiçekli böcekli bir yer değildir.
şayet bir görüş sana düşmanlık güdüyorsa ezmek en doğal görevindir.

ezmek her şekilde olabilir.
silahlı, psikolojik, asimile, bastırma.

doğada zayıfın yenilmesi hep vardır ve olacaktır.
kısacası (bkz: doğal seleksiyon).

hiçbir ırkın birbirine üstünlüğü yoktur.
ancak gelenek farkı vardır. tarihten bugüne dek orta asya kökenlilerin devlet geleneği ortadadır.

bu sebeple ki türklerin sayıca çok az olacak şekilde köle olarak gittiği coğrafyalarda dahi ortaya bir türk devleti çıkmıştır.

anadolu coğrafyasında da son yüzyılda türk'e kafa tutan her türlü millet diyetini ödemiştir.

üstelik genel olarak türkçülük hakim güç olmasından ötürü diğer milletlere düşmanlık gütmekten ziyade diğer azınlıkları da şemsiyesi altına almak istemiştir. büyük çapta kin gütmemiştir.

türkçülükteki saldırı durumu yalnızca kendisine tehdit olmaktan çıkarmaya yöneliktir.
yok etme amacı gütmez. ve bunu meşru temeller üzerinden gerçekleştirir.

azınlık milliyetçilikleri ise varlıklarını idame ettirmek adına hakim güce var gücüyle saldırmakta, olayı meşru kılmak nedir bilmeden avlanmak üzere olan av misali kudurmaktadır. işte azınlık milliyetçiliğini kahpeliğe sokan olay da bizzat bundan kaynaklanmaktadır. nankörlük, arkadan vurmak ne aranırsa kendilerinde bulunmaktadır. ellerinden gelse türkleri değil orta asya'dan sürmek, yeryüzünden silerler.

kısacası bu kahpeliğin sebebi hem geleneğin olmayışı, hem de konumun getirdiği sosyolojik durumdan kaynaklanmaktadır.
öyle veya böyle doğru bir tespittir.
kürtçülük aynı zamanda bir ruh hastalığıdır.
peki türkçülük'de mi kahpelik oluyor o zaman.
helal sana milader.
bakın kürtlerin demedim kürtçülüğün dedim hemen de yanlış tarafa çekmeyin!
açık ve net söylüyorum kürtçülük kahpeliktir!
çünkü kürtçü olmak amerikanın israil'in altına yatmakla aynı anlamı taşıyor!
birilerinin altına yatmak kahpelikse zira kürtçülük de kahpeliğin ta kendisidir..
(bkz: ne mutlu türk üm diyene)
güncel Önemli Başlıklar