bugün

kimse kimsenin diline saygıda kusur etmemelidir. bu bir tahammül meselesi değil düşünebilme meselesidir.
faşistlerin "ya sev, ya terket" anlayışının demokratlara da bulaştığını gösteren bir laftır. daha da ilginç olan, "hükümetin adamlarının" hükümetin kürt politikalarına karşı tavır koymasıdır.
Kendisi siktir olup gitmelidir! şevval sam isimli cibiliyetsiz bi yandan sosyalist geçinir diğer yandan gider ne kadar kapitalist varsa mallarının mümessili olur.
ha biliyorum onun olduğu piyasada kıvırmak dahi her şey mübah ama bu kadar da bukalemun olunmaz ki.
şevval sam o kadar aşağılıksın ki ismini yazarken bile yüzümde tiksinti oluşuyor. para için senin kadar ruhunu satanı az gördüm ben.

not: bunu okuyup dava edebilirsin beni, problem yok o mahkemede de yüzüne söyleyecek iki çift lafım var.
talihsiz bir söylemdir.
neymiş efendim 'halk istemiş'.
bende halkım lazca söyle o zaman, zazaca söyle, gürcüce söyle, boşnakça söyle, çerkezce söyle hadi söyle arkadaş.
bu topraklarda sadece elinde silahı olup devlete kurşun atanların dili mi konuşulmalıdır?
bir tek elinde silahı olan mı halktır?
yapılan tek şey bölünmenin yağına bal sürmektir.
siktirip gitsin afedersin.
ne günlere geldik ağzım açık okudum şu haberi. bu ülkenin resmi dili türkçe değil mi? sen bu ülkenin sanatçısı değil misin? kürtler asimile olmasın diye bizi mi asimile edeceksin? barış ayağına bütün ülkeyi uyutanların suçu bu aslında. ilerde herkes anlayacak ama o zaman herşey için çok geç olacak. masallarla uyutulmaya devam edin. *
Doğrudur ama eksiktir. Giderken anasını da alsın. Bu toprağın insanı anadilinde şarkı dinleyebilecek elbet, sen kimsin buna tepki koyuyorsun allah' ın atanmışı seni...
Kafa 1940 kafası, kafa 90' lar kafası... Ama bu tribüne oynanan faşik tiyatroların miadı doldu, kafanı o makam koltuğundan kaldır da bir bak istersen etrafına...
türkçe öğrenmek istemeyen ya da konuşmak istemeyen gidebilir.
(bkz: dagdan gelip bagdakini kovmak)

edit: sen kimi kimin ülkesinden kovuyosun?
ya sev ya terket lafının soldan yemişi. ayıptır yahu. onu sevmeyen gitsin, bunu sevmeyen gitsin. kim kalacak bu koduğumunun memleketinde?
kürtlerin bu ülkede artık sözünün geçtiğinin göstergesidir bu söz. bundan 30 sene evvel önce söylenseydi eğer bu söz adamı ya hapse atarlardı yada kafasına sıkıp bir yere gömerlerdi.
oldukça sinirlendiren cümledir. bu ülke benim ülkem, bu ülkemin dili türkçe, adı üstünde: türkiye. türkiye sadece türklerindir. kim bu ülkede yaşamak istiyorsa, türk kimliğini alıyorsa o türklüğü benimsemek ve de yaşatmak zorunda.

asıl türkçeye, türklüğe, türklere tahammülü olmayan kimliğini bırakıp defolsun.
'off yeter be. siyasetiniz batsın. ırkçılığınız batsın. faşizminiz batsın. her boka sokmayın siyasetinizi. bulaştırmayın zehrinizi oraya buraya.' tepki laflarını zihinlerde yeşertir.
aynı lafı bir başka şekilde söylesek "vay efendim faşikler, bu ülke sizin babanızın malı mı" diye demediğinizi bırakmazsınız. ama böylesi olunca üzerine sevgi kelebekleri konuyor herhalde kelimelerin. ne iki yüzlü pislik insanlarsınız ya.

şurda bir 15 20 yıl içinde biz türklere siktiri çekmezseniz iyi valla.
ne yapmış leman sam?

halk istedi diye kürtçe şarkı söylemiş. vay anasını. ne büyük olay. sonra buna dayanamayan sözde milliyetçiler protokolü terketmiş.

iyi de siz yırtınmıyor musunuz kardeşim? barış, demoğrasiii, açılım, barış süreci... diye. yoksa yalan mı bu istekleriniz demezler mi insana?

lafı gediğine koymuş leman sam.

bu ülkenin farklılıklarına tahammül gösteremiyorsanız, tek tip, tek etnik kimlik gibi istekleriniz varsa gidin kardeşim demiş. bu kadar zor mu bunu anlamak şaşırıyorum yemin ederim.

ağzına sağlık.
evet daha önceleri gerçekten kürtçe konuşan birileriyle karşılaştığımda içimden homurdanırdım. fakat insan okudukça, kendisini onun yerine koyduğunda hak veriyor, yönlendirildiğini hissediyor. kişi istediği dili konuşabilmelidir. faşist olamanın anlamı yok. fakat bu hakkı elde etmeye çalışırken de dershaneye veya okula giden kızı otobüsün içinde molotof atarak diri diri yakmak kimsenin hakkı değil. isteyen istediği dili konuşmakta özgür olmalı. en büyük saçmalıkta zaten 2013 de hala bu konuları konuşuyor, tartışıyor olmamız. yazık bize.
(oksurme efekti), turkce konusmaya tahammulu olmayanlar bu ulkeyi terketsin.
(bkz: dağdan gelip bağdakini kovmak)

siktir git dedirtendir.

bıktım şu özgürlük kisvesi altındaki bölücülük maskenizden. amk sefilleri, kıt beyninizle bizi sikeceksiniz. ulan her gün türk askeri öldüren pakistanlı örgüt olsa, gider urducayı yasaklarım. bırak şarkıyı yolda kimse konuşamaz. kürtçe de niye problem çıkıyor ? bunu savunan 2 tip insan var. birincisi karı kız tavlamak için sol görüşlü derneklere katılan beyinsiz boş üniversite gençliği, diğerleri ise yekten bölücü vatan haini orospu çocukları. ama dert etmeyin, tarih boyu kanıtlanmış gerçek; vatanına ihanet edenin geleceği olmaz. bir gün acısı çok kötü çıkar..
Şaka gibi şuan kahkaha atıyorum kimin ülkesinden kimi gönderiyorsun her zaman bölücülüğe karşıyım ama bu resmen kalleşliktir.
valla kimse bir yere gitmeyecek. ha bak belki ilerleyen zamanlarda batıdan birileri siktirip gidebilirler çok istedikleri dağlarına. orasını bilemem ama kürtçeye tahammülü olmayanlar bu ülkenin sahibi.
Kürtlerle bi problemim yok ama Kürtçe'de hiç çekilmiyo hakkaten.. Kınamayın lan beni, kulağınızın dibinde konuşulunca hele bide, dinliyosun :
+ gro here vere hele hele
- ezi bıjık vıjı vıjık
..

Ne oluyo lan ?

insan merakta ediyo amına koyim..
sanatıyla gündeme gelemeyen, gelecek gibi de gözükmeyen, sözlükte yazsa troll dediğimiz tiplerden olacak kişinin sözleri.

asıl enteresanı ne biliyor musunuz? kendisinin ayrımcılığa uğradığını düşünen birinin birilerine karşı ayrımcılık yapması. çok-kültürlülük avrupanın da önemli meselelerinden biri. tartışılıyor ne sikim bir şey olduğunu merkel'den sarkozy'e bir çok siyasetçi, alain de benait gibi birçok akademisyen fırsat buldukça açıklıyor. ancak modern ülkelerde hiç kimse, hiç bir süper akıllı çıkıp, çok kültürlülüğü hazmedemeyen ülkeden siktirip gitsin demiyor, diyemiyor.

kürtçüler bu güne gelene kadar çok fazla demokrasi kılıfına sığındılar. ancak şu noktada şöyle bir durum var; demokrasi kürtçeye tahammül etmemeye de sike sike izin verecek.
Herkesin rahatça kendi dilini konuştuğu bir ülkede hala sen bu başlığı açabiliyorsan sen git mesela. Fena olmaz.
dillere laf edenlere dilim girsin olayıdır. yürekli kadın helal olsun.
amelenin birinin sözü. başımıza adam kesildi bu ameleler iyice.
güncel Önemli Başlıklar