bugün

aşık mahzuni şerif'in kürtçe türkü saçmalığı ile ilgili sözleri.

türkü, türk sözcüğünden gelir. nasıl ki polka lehler'in halk şarkılarının adıysa türkü de türkler'in halk şarkılarının adıdır.

kürtlerin halk şarkılarının özel bir adı varsa yazın da bilelim. yoksa da kürt halk şarkısı deyip geçin. türküye bulaşmayın.
(bkz: Türkü bilmeyen türk ü bilmez)
tamamen katıldığım önerme. çünkü türkü, adı üstünde, türk ile ilgili bir kelimedir.

kürtlerin yaptıkları şey olsa olsa kürtü olurdu. evet. uyumalıyım gibi artık yavaştan.
kürtçeye has bir durum değildir. türkü türkçe'dir.
Rap de ritmik amerikan siiri demek ama her dilde yapılıyor. dolayısıyla Çok saçma bir cümle. Kendimizi kapatmayalim sakin olun beyler.
kürtçe türkü olmazsa türkçe de rubai, gazel, kaside, murabba, tahmis, taştır, müstezat, olmaz.
türkü bir biçimdir halk edebiyatında.
ayrıca türkü'nün kürtçe karşılığı "kılam" dır.
polka nasıl ki lehler'a, sirtaki yunanlar'a hassa türkü de türk'ündür. türkler'in halk şarkılarının adıdır.
beni bilen bilir az çok ülkücü insanım kürtlerdende pek hazzetmem ama yiğidi öldürcen hakkını yemiyecen demişler.
insanın ciğerini yakan türkülerdir. hay sizin kültürel folkunuzu sikiyim bazen rastgele karşıma denk geliyor. 50 derece sıcakta susuz aç güzümün önünde ailemi akbabalar kemiriyormuş gibi hissediyorum. ciğerim yanıyor mk. sebebsizce acı çekiyorum.
insan bir oynak bir şeyler söyler ki insanların neşesi yerine gelsin. bu ne mk.
acı çekmek sitiyorsanız ve bundan zevk alıyorsanız bunu çok iyi yapan türkülerdir.
bence 18+ ibaresi gibi kürtçe türkü ibaresi konulmalıdır. yok arkadaş dinlemek istemiyorum ağzıma sıçılıyor.

uyarı:ağır kürtçe uzun hava içeriyor yaşayacağınız ruhsal bozukluklardan bu yazar sorumlu değildir.
https://www.youtube.com/watch?v=xy8O45JLaVA
doğru bir söz.
anlamak için bi kaç kez okuduğum ve sonunda hak verdiğim öneri.
Isinize geldimi turk isinize gelmedimi kürt oluyorlar.
kürtçe olursa kürdü olur. *
neyse sikindirik esprimi de yaptıktan sonra;

türkçe pop olmaz, türkçe rap olmaz, türkçe rock olmaz. hadi buyur burdan yak. ne kürdüm, ne kürtçeyi severim ama adam kendi dilinde bırakın da şarkısını türküsünü okusun. ''yöresel rus türküsü'' oluyor da kürt türküsü neden olmasın?
Ne yani türküler türklere mi ait birşey..thiçbir gerçek yani yok bunun..
(bkz: stran)
(bkz: kilam)

ek olarak;
(bkz: derdini sikeyim butonu)
Türkçe olduğu için adı türküdür. Kürtçelerine kürtü denebilir. Evet.
Kürtçe Türkü olmaz.. Siz neyin peşindesiniz... Ermenice Türkü bile olur...Bu millet öyle yüce bir millettir ki, içimizden Türkçe söyleyen Ermeni halk şairleri çıktığı gibi, Kürtçe söyleyen Türk Kültürüyle Kürt sanatçılar da çıkmıştır. Ahmet Kaya'nın söylediği Türkülerin genellikle Elazığ kültüründen olduğunu düşündünüz mü?
güncel Önemli Başlıklar