bugün

o zaman ülkeye gelen milyonlarca turistten de nefret eden kişinin anaysa maddelerine dayanarak söylediği sözdür. sonuçta hiçbiri türkçe konuşmuyor. o anaysa maddelerinde türkiye demokratik bir ülkedir de geçiyormu diye sorar insan. *
ekleme yapalım. bahsedilen kürtçe konuşan insanların yukarda yazılanlara itirazı yoktur. ne ankara'ya ne istiklal marşına. atıp tutmayalım. ya da herkesi bir tutmayalım. ha birde sorarlar adama. arapça konuşanlardan da mı nefret etsek veya lazca? (bkz: elli sefer söyledik sıçarken deliği tutturun diye)
ahmaklıktır.
ders niteliğinde okutulacak söylem.

"faşistliğe giriş"

edit medit: niye zorunuza gitti anlamadım, bir insanın yaşama hakkına saygı göstermemek, dilini dinini küçümsemek faşistliktir.
madde 4: bu üç madde değiştirilemez değiştirilmesi teklif bile edilemez.
geçtiğimiz günlerde gelen 2. dil kürtçe olsun isteği 3lü koalisyonun ne bokolduğunu gösteriyor. daha dün ip atıp as dediğin adamın boynunu idam ipinden çıkartanlar düşünsün bunu. o köpeği de bu teklifi verenleri de asmak yerine besliyorlar..
ayrıca kürtçe konuşan birisi görünce tiksinirim hatta arkadaşımsa adam gibi türkçe konuşmasını beklerim değilse lanet okururum başımızdakilere o insanlara. faşistlik bu ise faşistim aq. bu devletin tek dili var kürtçe ne lan götü boklu ne yidüğü bir dil. farsça arapça türkçe osmanlıcanın birleşimi gibi düşünülebilir.
adamın evinde kuşaklardır bu dil konuşuluyorsa ne yapsın? senin ilkokullarda yaptığın gibi zorla türkçe konuşmaya mı çalışsınlar?
açık ve net;
(bkz: faşizm).
kürtçe konuşmanın, bahsedilen 3. maddeyi değiştirdiğini iddaa etmek komiktir.
o halde yurtdışında ki milyonlarca türk yaşadıkları ülkelerde türkçe konuşuyorlar diye diri diri yakılsınlar mı ?
o ülkelerin de değiştirilemez anayasa maddeleri var, resmi dilleri var, bayrakları var, milli marşları var, başkentleri var ama hiç bir kimse de çıkıp "siz bizim ülkemizde kendi dilinizi konuşamazsınız" demiyor.

başlık sıçarken beyniniz boka karışıyor o nu anladıkda, 3. sınıf dünya ülkesi* olduğunuzu ne çabuk unuttunuz.
siz en iyi değilsiniz demek istedim kısaca. bari içiniz de hoşgörüye yer olsun, bırakın her millet anadilini istediği yerde istediği gibi sonsuz bir özgürlükle konuşsun.
--spoiler--
Türkiye Devleti, ülkesi ve milletiyle bölünmez bir bütündür. Dili Türkçe'dir.
--spoiler--

kimin dili türkçedir? gizli özne: onun
onun kim? önceki cümleye bakarsak, türkiye devleti
kimin dili türkçeymiş? türkiye devleti'nin***

demek ki demokratik bir cumhuriyet'te isteyen istediği dili konuşurmuş.
--spoiler--
Türkiye Devleti, ülkesi ve milletiyle bölünmez bir bütündür. Dili Türkçe'dir.
--spoiler--
nefret etmemek için bir sebep yok.
nefret etmek içinse daha büyük bir sebep de yok. dilimiz türkçe'dir.
niçin konuşulduğuna bağlı olarak değişir. geçen otobüs te iki tane ninem yanyana oturmuşlar kürtçe konuşuyorlar. o kadar seivmli konuşuyorlar ki kürtçe bilmiyorum anlamıyorum ama hani konuşmadki duyguyu görebiliyorsun. öle bişi.

ama aynı gün metrobüste iki lavuk vardı kürtçe konuşan ki mini etek giymiş bir kıza bakıyorlardı konuşurken . ne konuştuklarını tahmin edebiliyorsun. türkçe söyleyemeyecekleri fantezilerini birbirlerini milletin içinde kürtçe anlatıyorlar.

birinden nefret edilmesi gerekiyor o da bunu ikiyüzlülükle yapanlardan sanırım.
iki yüzlülüktür...

türkiye'de ilk öğretim, ortaöğretim ve üniversitelerde, ingilizce, almanca gibi diller zorunlu ders olarak gösterilir. dolayısıyla türkiye'deki hemen hemen herkes ingilizce ve almanca gibi dilleri konuşur.

ayrıca türkçüyüm diye geçinen mallar, anayasadan örnek gösterip kendilerini haklı çıkarmaya çalışan kaypak kürt düşmanları, sokakta fransızca, ingilizce konuşan birini gördükleri zaman götleri düşer, hayranlıkla bakarlar.

ayrıca mallık olduğunun diğer bir örneği;

(#9492469)

önceden de dediğim gibi, türkiye'nin dili değil resmi dili türkçedir. sadece resmi belgeler, yazışmalar ve diyaloglar türkçe olmak zorundadır.
(bkz: kürtçe ifade vermek isteyen teröristler)
(bkz: #6831960)* * demişim zamanında. vay be !
demek ki aslnda herkes kendi kendinden nefret etmekte.

(bkz: işte budur)
Böyle düşünen kişinin annesiyle,Hitler'in vakti zamanında çok yakın münasebetlerde bulunduğuna inanmama neden olan düşüncedir.Bide hitlerin soyu yok derler varmış hemde bizim sözlükte yazıyo ya la.
-Kürtçe konuşanlardan nefret ediyoruz dimi anne
-Önemli olan neyce konuştuğu değil oğlum işlevidir.Durbi şunu içimden çıkarayımda sonra konuşalım.
evet arkadaşlar bu hafta ilk olarak nasıl faşist oldum kitabını hepberaber inceleyeceğiz. gelecek hafta ise
beynini kullanmayı kabul etmeyen insan gruplarından bahsedicez. önçalışma yapmak isteyenler, andavallar ansiklopedisinden araştırıp gelebilir. evet bugünkü ders şimdilik bitmiştir, dağılın!
saçmalıktır. kendinden nefret etmektir. nefret veya kin beslemenin dil ile alakası olmamalıdır.
(bkz: acaba kürtçe bir dil midir)
uyandırdığı düşünülen histe bi sakatlık var bence. yani ben bunları görünce nefretten öte bi tiksinti duyuyorum. ki ben bu tiksintiyi bir fare önümden "fıtı fıtı" diye hızla geçtiğinde de duyarım. he "amına koduğumun faresi" diye sövdüğümüzde bu hezeyanın nefretten geliştiğini düşünüyorsanız farenin annesiyle de ilişkiniz olduğu konusunda ciddi şüphe duyarım. fare de olsa anneler kutsaldır; sonuçta 9 ay karınlarında taşıyorlar. ana hakkı ödenmez.
kürtçe konuşmaktan değil de kürtçeyi neden konuştukları beni nefrete sürükler.

gördüklerim arasında, kürtçeyi t.c.'ne karşı olma eylemi olarak kullananları öyle bir güzel eleştiririm ki.

kürtçeyi savunma mekanizması olarak gören aşağılık psikoloji içinde olanlar ,hep öyle kalacaktırlar.umurumda da değildir bir adım ileriye bile gidememeleri.
doğru bir davranıştır fakat sadece kürtçe ile sınırlamamak gerekir. madem türkiye'de yaşıyoruz o halde özellikle toplum içinde türkçe konuşulmalıdır. hangi milletten olursa olsun biri (ki şahsımda göçmenim) toplum içinde yabancı bir dil konuştuğunda o toplımdaki insanlar bundan kesinlikle rahatsız olurlar. kimin ne konuştuğu kimseyi ilgilendirmez ama toplum kuralları denen bir şey vardır. ayıptır.
ne olursun nefret etme bizden sen bizi sevmezsen neyleriz biz. nefret ediyormuş, evet konuşuyorum kürtçe konuşuyorum. zoruna giden varsa bacağım girsin.
insanların düşünce ve hareketlerinde, başkalarının özgürlüklerini kısıtlamaksızın, ayrıca yasalar dahilinde hareket etmesi durumudur.

Örn. Kürtçe konuşan bir vatandaşım kendini öyle ifade eder ben saygı duyarım. Aynı zamanda o dilden nefret eden nefret eder onada saygı duyarım. sanırım bu ülkemizdeki düşünce ve ifade özgürlüğünede biraz girmekte.
kürtlerden nefret etmekle doğrudan ilgilidir. ek olarak kürtçe de çok kaba. nefret edilmeyecek gibi değil ki.
insan sevgisinden yoksun olmanın versiyonlarından biridir.
(bkz: etnik gruplara saldırmanın dayanılmaz hafifliği)
güncel Önemli Başlıklar