bugün

beyinleri tek hücreden oluşan ilken kara canlılarının sadece temel ihtiyaçları olan; yemek, içmek, sıçmak ve nefretle varolmak güdülerini hayata geçirmelerine olanak tanıyan zeka seviyesidir.
normal bir insan zekasına sahip, akıl ve mantık dahilinde düşünerek hareket eden hiç bir insan evladı kürtçe den veya bir başka azınlık dilinden rahatsızlık duymaz.
bir dilin varlığından rahatsızlık duymak, insani değerlerden yoksun olmaktır her şeyden önce.
güngören ülkü ocağının metrekaresi kadardır.
eğer o dili benim mahkememde,benim meclisimde kullanmaya çalışırsa rahatsızlık duyar hatta götünden kanda alırım.

gitsin evinde arkadaşlarının yanında konuşsun. resmi dil olsun falan ayağıda yapmasın.
boğazda 2 kilo 600 gram balgam olmadan doğru telaffuz yapılamayan bir dilden rahatsız olan muhteşem zeka.
aju viji vüjü büjü diye konuşulan dilden rahatsızlık duymaktır.
1- kibar değil.
2- kürtlerin bilmem kaç bin yıllık tarihleri varsa o zaman evrimleşememiş hala maymunca konuşuyorlar.

bir de türklerin arasında kendi cinsleri ile karşılaştıklarında 2.lisana yani şifreli yayına geçip ağızlarında bir şey varmış gibi konuşmaya başlıyorlar.

madem kürdistan var diyorsun madem orası senin toprağın o zaman kendi bölgende istediğin dili konuş.
ege bölgesini gayet açık bir şekilde istila etmişlerdir. madem güneydoğu senin, madem kürdistan orası siktir git bu güzel cennet bölgesini ne diye istila ediyorsun.

ben orada düğün yapsam sabaha kadar vur patlasın çal patlasın yapamıyorum.
ama sen burada rahatça düğününü eğlenceni yapabiliyorsun. al sana özgürlük seni tutan mı var!?

hem türkçeyi şakır şukur biliyorsun. öss ygs kazanacak kadar.
sonra da kürtçe istiyoruz falan diyorsun.

içlerinde çoğunda gaz var.

bunlara kürtçe dil serbestliği versen yarın kolunu kaptırırsın.

tuvaletlerdeki kapışmaları da çok komik.

bir taraf yazıyor kürtler şöyle böyle
kürt taraf cevap veriyor:
"davamızı tuvalete yazacak kadar düşmedik" falan diye.

bu neyin ergen kafası böyle.
davana sokayım senin.

bir ortamda olay çıkarma potansiyeli en fazla olan kürtlerdir.

gazı verdin mi durduramazsın.
'boğazda 2 kilo 600 gram balgam olmadan doğru telaffuz yapılamayan bir dilden rahatsız olan muhteşem zeka' şeklindeki entryi ağzından köpükler saçarak, el ayak titreterek ıyyy iğrençlerken orgazm olan insan zekasından daha üstündür.
peygamberin deyişi ile 'bilmediği, tanımadığı için rahatsızlık duyuyordur' diyorum. Tabi ona öığretilen nefret ve kodlanan milliyetçiliğin de büyük etkisi vardır. Yoksa 'berxwedan jiyane'yi herkes beğenir.
zekalarını bilemeyiz, belki de einstein kadar vardır ama kullanamıyorlardır.
ama bir insani özellik olarak onur duygusundan ve dil gibi bir en temel insani hakkın varlığına karşı saygıdan yoksun oldukları kesindir.

gidin öfkenizi "ingilizcen yoksa iş de yok!" diyen mhp'li iş adamlarına kusun bakalım!
faşist bir niteliğe sahip, yani duyguların açıkça kontrolünde; sağduyu ve mantıktan uzak bir zekâdır.
o dilin konuşmaktan başka şeylerle meşgul olmasına katlanamayan insan zekasıdır. (bkz: şu kürt türk inanan inanmayan mevzuları)