bugün

amelelik.
üremek!!!
çiğ köfte, lahmacun, kebap, sac tava, içli köfte. (bkz: ohş)
450 - 600 lira maasla ortalama bir ailede baba dahil 12-13 bireyi rahatlıkla doyurabilmek.
çocukları sokağa salıp holigan yapmak
kavga, akraba evliliği (ensest; oğlan öldü, kaynı geline atlasın. kız yabancıya gitmesin, amca oğlu-hala oğlu verelim gitsin) üremek, yeşil kart edinmek, yolda gördüğü karşı cinse pis pis bakmak...
Pkkdan bahsedilmiyor, kürtlerden bahsediliyor. Davalarında sonuna kadar gitmek en iyi yaptıkları şey. Zalimliklere karşı sesi çıkmayan milletlere örnek olsunlar.
inşaat.
sıvacılıktır. ben hayatımda hiç türk sıvacı ile tanışmadım.
sigara kaçakçılığı.
arabesk rap. hayır dinlediğimden değil bütün gördüğüm kürtler arabesk rap mi dinler arkadaş.
çalışmaktır. kabul etmek gerekir çok azimliler. yani batıdakileri. doğuda yaşayan kürtlerde genellikle erkekler kahvehanelerdedir. fakat gö edince, şehrin zorluklarını görünce tabir-i caizse hayvan gibi çalıştırırlar kendi kendilerini. herkese lazım öyle azim.
amelelik ve üremek.
inşaat sektöründe bilumum amelelik ve enik gibi üremeleri.
üremek.
halay çekmek.
çabuk kanmak.
kaçak elektrik
üremek

daha geçebilen olmadı kendilerini*
kısa sürede toplanma konusunda çok iyidirler. 4-5 yaşındaki kürt çocuk size küfür eder. eğer, siz o çocuğa ters bir hareket yaparsanız, yaklaşık 3-5 dakika içinde en az 10 adamı karşınıza yığar.
(bkz: sözlüğün kürt düşmanlığı yavşaklığından utanıyorum)
Sen türksün ben kürtüm diye ortalığı karıştırmak.
üzülerek söylüyorum, demokrasi ararken, özgürlük isterken kendi halkının özgürlüğünü kısıtlamak. ör: kepenk kapattırma.
çoğalmak.
bariz bir biçimde türkü söylemek...
kendi kimliklerine sahip çıkmak... kürtler bu konuda çok daha iyidir. bir kürtle bir türk avrupa'ya çıksa, türk hemen araziye uyar, onlardan biri gibi olmaya çalışır. olur da; hatta kendi anadilini bile bırakır. bir kürt bunu asla yapmaz.

türklerin çoğu kendi ülkelerinde dejenere olmuştur. bir kimlikleri bile yoktur. bir milli davaları yoktur. her türlü değişiklikten ölüm korkusu duyarlar. her yeniliğe ecel gibi bakarlar. sanırlar ki, kürtleri sustururlarsa hiçbir meseleleri kalmayacak. halbuki bütün mesele zaten budur. kürtleri susturmak diye bir şey yoktur; kendi kimliğine sahip olmak diye bir şey vardır. kendi kimliklerine yönelirlerse, zaten kürt kimliği onları rahatsız eden bir şey olmaktan çıkacaktır.

neyse, ben onu bunu bilmem. istikbal kürtler'dedir. hem nüfus olarak, hem de siyasi olarak...
bu tür örnekler çoğaltılabilir. fakat başlıca etkenleri maddeleyecek olursak;

üremek
tüketmek
*
kaçakçılık
provokatife etmek bla bla bla..

bu örnekler "insanlığı nasıl zora düşürürsün?" sorusuna verilecek yanıtlarla paralellik gösterebilir.

dibinti not: buradan kesinlikle kürt düşmanlığı algılanmasın. bu tamamen * düşmanlığı.