bugün

üzücüdür...

Öyle ki, eğer elinize apo resmi alıp, kürdistan ütopyasını haykırır ve maymun gibi konuşursanız, ortalığı karıştırırsanız sadece uyarı alırsınız...

Elinize türk bayrağı alır, hak ararsanız. Atatürk'ü anarsanız, öğrenci harçlarını protesto ederseniz dayak yer, joplanırsınız...

Ve onlar hâla "dövlet bize bahmiyır" derler...
Şimdi eksileyebilirsiniz.
(bkz: demogoji yapan kafatasçı)
vay amına koyim hem türkler hem kürtler ağlıyor, ne oldu lan bize yarrak gibi olmuşuz resmen.
aynı şekilde imtiyaz verilen diğer devletlerin de türkiye'de türklerden daha ayrıcalıklı olması durumudur. üniversiteli gençler(milliyetlerini önemsemiyorum, hepimiz aynı topraklarda yaşıyoruz) eylem yapar ve biber gazı yerler fakat doğuda kürtler hergün ayaklanır ve çevik kuvvet ekipleri sadece izlemekle yetinir. apo resimleri açılır, ütopya kürdistan propagandası yapılır fakat biber gazı ve jop yiyen üniversiteliler olur.
Biraz demokratik olunca
- Onun bunun arabasına monotof atmanın
- Esnafın camını kırmanın
- polise tekme tokat girmenin
serbest olduğu durumdur.

Ne demişler , Alışmamış götte demokrasi durmaz!
su götürmez gerçekliktir. gerçeğin daniskasıdır.

elektrik faturası ödemiyorlar, yeşil karttan yararlanıyorlar, devletin imamını camisini beğenmeyip devletin hastanesinden doktorundan çatır çatır faydalanıyorlar.

bu örnekleri vermekten bıktım. birazdan bu yazıyı eksileyeceklerin bile kullandığı elektrik kaçak.

doğu ve güney doğuda yaşayaıp da

üç ay üst üste düzenli ödenmiş elektrik faturası capsi gönderen olursa ben de burdan başlık açar o yazardan özür dilerim

( ama 5 liralık 10 liralık elektrik faturası ile de kimseyi kandıramazlar. zira ben 150 lira fatura öderken bir aylık,fatura kuyruğunda benden bir sonraki kürt 10 lira fatura ödüyor.)

özetle : tanrı türk ü korusun, çünkü devlet zaten kürdü koruyor.

(bkz: kaçak elektrik rekortmeni iller)

(bkz: doğuda kaçak elektrik kullanım oranı)
Bir ailede en az on çocuk olması sebebiyle başbakanlık bursu alırlar.
Elektriği, suyu, benzini, mazotu çalarlar.
Ağlamasınlar diye devlet sürekli ballı parmak yalatır.
-azınlığız, haklarımız çiğneniyor, ana dilde eğitim istiyoruz, ülkeyi bölmek istiyoruz, sizin mınıza koymak istiyoruz...
+adamların hakları yeniliyor, dillerinde eğitim yok, ülkeyi bölmek istiyorlar böldürtmüyorsunuz, mınıza koyacaklar ne güzel...

(-): bölücü zihniyet
(+): sözde hümanist komünist

ahanda bu sebepten ötürüdür ki bu adamlar kıymete binmiştir. hatta habur sınır kapısından giren teröristleri hatırlayın, padişahlar gibi karşılandılar. ben bile terörist mi olsam diye düşündüm. düşünsenize, ülkeyi bölmek için oralardasınız, askere acımadan sıkıyorsunuz, masum insanları katlediyorsunuz; sonra padişah gibi karşılanıyorsunuz, suçsuz gibi elini kolunu sallayarak geziyorsunuz ve devlet size her türlü sosyal güvenlik olayında yardımcı oluyor, işinizi veriyor.

en güzeli; bu ülkeyi sevmemek. severseniz eğer; dışarda işsiz dolaşırsınız, aç kalırsınız kimsenin zikinde olmaz...
allah katında türküde kürtüde birdir. hiçbir ırkın birbirine üstünlüğü yoktur, olamaz.
en yakın örnek kuşadasında yaşanmaktadır. en güzel en işlek yerlerin belediye tarafından kürtlere kiralanması üzücüdür.
kesinlikle katıldığım önermedir.

anadolu da başkentin dibindeki bir çok köyde su bile yokken, güneydoğu da binlerce insan su, elektrik gibi vergileri vermekten kaçmaktadır.

bin bir türlü yatırım oraya yapılsa bile, ezik gibi görünmeyi kendine düstur edinmiş ve yıkanmış beyinler her fırsatta 'dövlet bize yardım etsinhhg' diye ağlamışlardır.

bugün liseliler şifreyi protesto ettiğinde dayak yiyorsa, üniversiteliler harçları protesto ettiğinde içeri atılıyorsa, ama pkk lılar sivil itaatsizlik adı altında isyan ettiklerinde, başkomisere tokat attıklarında bir yaptırım uygulanamıyorsa işte o zaman kürtler türklerden ayrıcalıklıdır efendim.
bugün twitterda kürtçe yaşasın 1 mayıs yazdığımda bana "bölücü" tanımı yapıldığına göre yanlış önermedir. ingilizce yazsam aynı tepki verilmezdi ama...(kürtçenin yanına türkçe yaşasın 1 mayıs ta yazdım.)
aynen amk baktım bu gun;

hakkari için iftar vakti: 19 22 yazıyordu. bu ne amk? bu ne lan biri bana açıklasın? adamlar 1 saat erken oruç açıyor. birde devlet bize bakmıyor falan diyorlar. olum allah bile sizden yana çalışıyo arkadaş siz daha allahınızdan ne istiyorsunuz yaa!
sonuna kadar elektriğin kaçağını, suyun parasınızı kullanırlar. zaten bunları ödeyeni enayi yerine koyuyorlarmış. vergilileri neredeyse vermezler. ha devlet isteme sike sike almaz mı, alır. ama yapmıyor işte. ayrıca sen doğu da eylem yaparsın elinde, belinde açık silah olur ama polis bir bok yapmaz üstelik bunlar devlet düşmanı ama aynısnı batıda elindeki en büyük silah sırt çantası olup yapınca yaka paça tutuklanabilirsin bile. kısacası bu düzen berbat.
güncel Önemli Başlıklar