bugün

türkiye'de barınması istenmeyen, türlü şerefsizliklere imza atan insanlara sahip olan kürtlerin; türkiye'ye sağladıkları katkılar, faydalardır. genellikle, ülkede barınmalarına göz yumulmasına izin veren şeylerdir.

not olarak da belirtmeliyiz ki, türk olduğunu kabul eden; veya etmese dahi, türke ve türklüğe dil uzatmadan efendi gibi yaşayan her kürt vatandaşına saygımız vardır. bununla birlikte "türlü şerefsizliklere imza atan kişiler" lafıyla bütün kürtler kast edilmemiştir, özellikle bunun anlaşılabilmesi için "insanlara sahip" ifadesi kullanılmıştır. bu bağlamda, bu entrynin ırkçılık içermediği bilgisini arz ederim, yemekteyiz hasan.

futbol ve gıda sektörünün dönmesi ikilisi, bu faydalardan en önemlisidir. leziz kebaplar genel olarak kürt olmayan gaziantep-adana yöresinden çıkar, fakat lokanta işleten ve bu işlerle uğraşan kürt sayısı çok fazladır. bu yüzden, leziz kebaplar, dönerler efendim ne bileyim öyle şeyler yiyebilmemizi sağlar bu kürtler. olmasalar yiyemez miydik? yerdik, ama varlar ki yiyoruz. eheh.

futbol ne elaka diyeceksiniz. otlu peynir yiyip dağlarda koşuşan yağız kürt genci, elbet futbol oynayacak; kaslı, güçlü bir elemana dönüşecektir. kürtlerin gerçekten güzel futbol oynadığı da 8173 kişi üzerinde yaptığım araştırma sonucu ispatlanmıştır. fazladan sahip oldukları 24 kas sayesinde süper top oynar bu adamlar, evde yatıp göt büyüten batılı kardeşimizin açığını kapatırlar, bu göt büyüten elemanın futbol maçı izlemesine, iddaa oynamasına olanak verirler. ha kürtler olmasa futbol oynanmayacak mı? oynanacak. avrupa'da "ben kürdüm" diyen bir tane futbolcu yok, kürtlerin dünya klasmanında brezilyalılar gibi bir yerleri de yok. ama oynuyorlar, eheh.

edit:

"ay bu çocuk ırkçıaa!" diye zırlayanları görünce dayanamadım, sözlüğün başı yanmasın diye özellikle gidip sordum moderatörlere. belki gözünüzden kaçmıştır, bakın; tck'ya göre suç teşkil edebilecek herhangi bir şey var mı diye. kendileri entryde bir sorun bulunmadığını, bulunması halinde zaten silineceğini belirttiler.

kanunları moderasyondan daha iyi bilmediğiniz gerçeğini de yanınıza alarak, ananızı da alın gidin, eheh.
kültürel çeşitlilik yaratmalarıdır. Etrafının senin aynın, senin gibi düşünen, senin dilini konuşan insanlarla dolmamasını sağlarlar. Dışarı çıktığında, kürtler ve diğer "farklı" insanlar sayesinde, kendini aynalarla çevrili hissetmezsin.

alternatif bir fikir için, (bkz: ne mozaiği ulan)
kürtlere her istediğini söyleyip ''türk kimliğini benimseyen, türklere saygılı olan kürtlere kapımız açıktır'' diyen aramızdaki faşistleri gün yüzüne çıkmalarını sağlamışlardır.ayrıca kürtlerin kirişlerine faşizm kokuları sürülmüş kapılardan geçmek için bir davet beklediklerini ya da bu kapıdan geçmek için bir çaba harcayacaklarını da hiç zannetmiyorum.
marjinal olma çabasındaki, tanımadığı etmediği insana laf atanları görmemizi sağlarlar. ucuz sözlük kalıplarıyla birbirine sataşan insanların egolarını tatmin ederler. kürt denince akla gelen imajın ne olduğunu herkes bilir ve buna göre konuşur. türk milletinin yurdunda, hele de kendi yurtları varken yaşamak; yaşamayı bırak, her türlü şerefsizliğin altına imza atıp binbir çeşit pislik yapmak kimsenin hakkı değildir. türkün bile. gelmeyecekse de gelmesin türkiye'ye, çok da şeyimdeydi. gelecekse de evet, çaba göstermek zorunda. burası babasının arsası değil. ne dedik? insan gibi yaşadıktan, türkiye'ye faydalı olduktan sonra kimseden ayrılmaz o. parmakla gösterilecek "kürt" defolsun gitsin ama.

faydalarını söylemek bile batıyor lan adamlara.
günah keçisi şeklindeki iğrenç karmadan kurtulmayı sağlamaları gibi faydalar bütünüdür.

-77, ha gayret; yarın sabah daha bir güzel olanına geçeceğiz. eksileyin, oh evet bebeğim. bir tane daha, ah, geliyorum!
en az türkler kadar faydalı topluluğun faydalarıdır..
(bkz: lahmacun)
Kürtler'in bu ülkeye hiç bir faydası yoktur.
Neden mi?

Ben bile bir kürt olarak söylüyorum ki biz ülkeyi bölmek için bağırsaklarımızdaki bütün dışkıları feda edebiliriz.
-Biz Kürtler bölücüyüz. En azından 2 de 3 ümüz. Siz inanmayım ben bölücü veya yapıştırıcı değilim diyene. Ne isen osundur. O ise şudur. Ya göründüğün gibi ol yada adam olun ulen.
-Biz kürtler yazar veremeyiz. Neden? Kaplumbağa deden.
-Biz Kürtler bilim insanı da veremeyiz. Bilim kim, dağ başındaki ak sakıllı adam kim?
-Aslında bizim dilimizde yoktur. Protez kullanırız.
-Futbol desen, aha işte onda iyiyiz. Zaten paleotik çağda yaşıyoruz.
-Kebap aslında Türkler'in
-Selahhaddin Eyyubi büyük bir türk lider.
-Hatta ileri gidelim Muhammed bile türk. Ha o türk değilse. O zaman Allah arap milliyetçisi (bkz: üye lol) haklı (bkz: kutsal ruh) ise paklıdır.
-Mezopotomya Türklerin, Kürt kart kurt.
-Kürtler tek bir şey verebilir dünyaya (bkz: Apo). bir diğeri ise (bkz: göt)
-Eğer kürt olmasaydı mhp oy alamazdı. Bu yüzden Kürt'leri s.kelim.
-Ayrıca yazıyı Oğuz Kağan, Maltepe'yi Kül tigin bulmuş. Roma'yı ise Attila yakmıştır.

Ha ben Kürt asıllı bir Türk'üm ama sen illede bölücü diyorsan bana. Gel elele bölelim, ikimizde kurtulalım. Ölsem kurtulsam, felek beni nazlı yardan ayırdı. Ihım ıhım saygılarımla.
içimizdeki ırkçıları tanımaktaki etkileri bunlardan biridir.
dtp sayesinde türk politikasına sinmiş ataerkiyi kırmakta, 'kadın kotası' mekanizmasını işleterek türkiye cumhuriyeti tarihinde 29 mart 2009 yerel seçimlerine kadar görülmemiş oranda kadının yerel yönetimlerde ses bulmasını sağlamışlardır.

meclisteki en küçük grup olmasına rağmen en çok kadın vekil bu partidedir, üstelik erkekçe değil kadınca konuşmaktadırlar.

yerel yönetimlerde tek dile hapsolmayıp türkçe, ermenice ve ingilizce de hizmet verecek bir vizyon genişliğine sahiplerdir.

hasılı kelam saymakla bitmeyecek faydalardır.
(bkz: ırkçılık) olmasalardı mazallah kendilerine düşman kesilirdi bazı ırkçılar.
hiçbir faydaları olmasa bile sözlükteki milliyetçi tosunların rahat uyumalarını saglarlar. bu milliyetçi tosunlar gece uyumadan içlerindeki ırkçılığ kusup, rahatlayıp uykuya dalarak memlekete faydalı olduklarını düşünürler.

bu zamanda hala bunları söylemeleri bir insan için ilginçtir tabi ama işin hassas noktasıda budur. insan için ilginçtir.
türklerin çoğalmasına yardımcı olmaları bunlardan en önemlisidir.

nüfus artışı oranını yükselterek yani. bir türk olarak destekliyorum. böylece ordumuz da daha büyük oluyor hem.
tek faydaları; oturduğumuz evlerin, binaların yapımında büyük rol oynamış olmalarıdır.

(bkz: amelelik)
kafatasçıların içini dökmelerini sağlamak!
türklerin avrupa'da karşılaştığı muameleleri kendilerine sergileyerek deşarj olmalarını sağlamalarıdır. ama şu bilinmiyor ki türkler doğuda da pek sevilmez emperyalist geçmişleri yüzünden, ama kürtler için böyle bir durum yoktur.

(bkz: bütün genellemeler yanlıştır)*
biz geneli genel müdür olan türklerin beğenmediği bazı faydaları vardır.
inşaat ameleliği yaparlar. biz türkler fabrikatörüzdür mesela, onlar ameledir.

dur dur 100 dolarım kül olmadan şu sigaramı yakayım. sonra devam ederim.
acı ama gerçek: gerilla ile mücadele deneyimi kazandırmak.
bireylerin bu ülkeye kattığı ya da kaybettirdiği kadardır.

kürtler, türkler diye olmaz. bu ülkeyi mahvetmişsek, topluca el ele mahvetmişizdir. yüceltmişsek de, hep beraber yapmışızdır bunu. ikisi de kimsenin kendi başına başaracağı şeyler değildir.

vatan sevgisi, kürt olmakla, türk olmakla, çerkez, laz olmakla alakalı olamaz pek tabii ki. vatan sevgisi başka bir şeydir. laftan çok icrat ister. taşın altına elini sokmayı gerektirir, önce herkesin kendi kapısının önünden başlamasını, durup bir düşünmesini gerektirir.

kimin vicdanı rahat ülkesini düşündüğü zaman? şahsen benim vicdanım rahat değil. göz yumduğumuz, ses çıkarmadığımız, görmemezlikten geldiğimiz, korktuğumuz o kadar çok şey var ki.

biri çıkmış, ülkeyi soymuşsa, bu onun şerefsizliği olduğu kadar bizim vurdumduymazlığımızdır da. biri gelmiş aramıza fitne fesat sokmuşsa, bu onun kötülüğü olduğu kadar, bizim kolay kandırılabilir oluşumuzdandır.

kürt de şehit olmuştur, türk de, laz, çerkez de.
ama öbür yandan mutlaka bir kürt de, türk de, laz da, çerkez de zarar vermiştir bu ülkeye.
insandırlar. her insan gibi yaşadıkları yere ister severek ister sevmeyerek faydaları ve zararları vardır. her türkün, lazın, çerkezin, azeri asıllının vb. vb. olduğu gibi.
(#4973119) yeterli olmuştur.
bir etnik grubu bu kadar dışlamanın, onların yaşadığı bölgeyi geliştirmemenin sonuçlarını uygulamalı olarak göstermiş olmasıdır.
kaçıncı yüzyıldayız birader? doğuda bir fabrika mı var? bir iş imkanı mı var orda? teknoloji mi var, para mı var? onu bunu geçtim; su olsaydı, yol olsaydı bari.
sen boğaza tüp geçit yaparken, oraya 3 kuruş yatırım yapmazsan; bu insanlar "biz ayrı bir devlet kursak, belki daha iyi yaşarız." diye düşünmekte haksız mı şimdi?
ve sen, yolu elektriği suyu olmayan yerde işsiz yaşasan; "beni anlayan insanların yönettiği bir ülkede olsam daha iyi yaşardım belki." diye düşünmez misin?
amelelik denerek aşağılanan faydalardır.

sıcacık evinde oturup laptopından entry girerken bazı insanlar küçücük yaştan itibaren çalışmak zorundalar, evet. kahretsin ki herkes senin kadar şanslı değil.

ama emin ol, ne o aileler can sıkıntısından çok çocuk doğuruyor, ne de o işçiler koşa koşa güneşin altında, karda kışta inşaatlarda çalışıyor.

götünü yalaya yalaya ağzında tükürük bırakmadığın devletine dönüp baksana biraz! hep suçlu bu insanlar değil mi? kapkaç yapıyorlarmış, hırsız oluyorlarmış, çok çocuk doğuruyorlarmış. neden acaba? bu kadar mı sığsınız?
türkiye'de serbest bir sanal ortam bulunca 'cesurlaşan' sümüklü veletlerin üzerlerinde bir halta yaramaz hamasi milliyetçiliklerini parlatmasını sağlarlar.

bu yüzden türkiye cumhuriyeti'nin en sonunda bölünmesi ile halkların özgürleşmesini sağlayacak bir konumdadırlar. ülkeyi kafasında bölenlerin rüyalarını gerçekleştireceklerdir ve gözü kinden dönmüş bu veletleri gördükçe o günün gelmesinin mevcut durumdan iyi olacağına kani oluyorum.
ülkemin verimli topraklarına gübre olmaktan başka faydaları yoktur. tükettikleri oksijene gelince, besledikleri ağaçların karşılaması mümkün olmayan bir durum ortaya çıkar ki fayda-zarar ilişkisinde dengeyi bozar.
güncel Önemli Başlıklar