bugün

kürtlerin tek ve en önemli özelliğidir.

yani savaşmak. amk bi durun artık türkiyeyle savaş, ırakla savaş, iranla savaş şimdi sıra suriyede. bi oturun oturduğunuz yerde.
Dogurgan oluyolar.
önemli bir özeliği aynur doğan gibi bir sese sahip olmaları.
koku.

yermek için söylemiyorum. tabi ki genelleme değil bu ama çoğu kötü kokuyor. ilginç bir özellik. nasıl başarıyorlar anlamış değilim.
kadına saygı duymamaları ve onları sadece çocuk doğuran bir makina olarak görmeleridir.
delikanlısına rastlarsanız sağlam arkadaşlıkları vardır.
türkiyede yaşayıp kürtçe konuşmaları.
insan olmalarıdır.

yani diğer bütün insanlarda olduğu gibi savaşan, doğurganlığı olan, anlamsız sesler çıkartan, çok iyi komşu olan, kokan, kadına saygı duymayan, iyi arkadaş olan, amelelik yapan.
kaçak elektrik. Sözlüğe ilk girdiğim günden bu yana bu tarz başlıklara entry girmiyordum. Halen de doğru bulmuyorum. Ama bir yere be kardeşim. Sen bütün gün ye iç yat ee elektrik faturanı biz ödeyelim. Bugün 200 tl elektrik faturası geldi öğrenci olduğumuz halde gidip paşa paşa ödeyeceğiz. Neden? Çünkü kullandık. Çünkü yükümüzü kırk kanaat geçindiren ailelere yüklemek istemiyoruz. Çünkü insan olmak bunu gerektiriyor. Şimdi biri ordan çıkıp diyecek ki faşiklik yapmayın. Tamam biz faşikiz ama sizin elektriğinizi ödemek zorunda değiliz. Kapiş.
sikko olmaları.
insan olmaları..
Geçmişten bugüne hep savaşın , kötülüğün içinde büyüdükler için yumuşak huylu türk modernlerine göre daha sert yapılı ve güçlü olmaları.
beleşe bayılırlar.
Çok yakar az öder.
(bkz: kaçakçı)
isyandır. ama yapıcı değil. hep yıkıcı. hep devlet bize bakmıyor fikri hep bir terör kafası.
kürtlerin her fırsatta bulunduğu ülke sınırları içinde isyan çıkardığını tarih pek çok defa yazmıştır. ne zaman bağlı bulundukları ülke zayıflasa hemen bir isyan hemen bir şikayet ya da hak iddialarıyla gündeme gelmişlerdir. 7500! senelik geçmişlerinde hep böyle olmuşlardır çünkü bir ülke kurma amaçları yoktur. olsaydı olurdu zaten!
Her ırk gibi insandırlar. #iLGiNÇBiRŞEYYOKTUR.
kürt olmalarıdır. başlı başına özelliktir. bir de;
(bkz: öşek)
şapşikleri sevmesi.

(bkz: selahattin demirtaş)
Eskidendi o artık ırkçılık yok. Yapmıyorum. Beni gaza getirmeyin.
bir türke öğretebildikleri tek cümle (bkz: hırrım buke)
içinde ''kürt'' geçen her başlığa aynı şeyleri yazıyorsunuz amk. kaçak elektrik, molotof, kıro olmaları vs vs. olum az gelişin lan! harbi çıkın şöyle bir dışarı derin nefes alın, yıllardır ekmek aldığınız bakkal amcaya bir selam verin, hal hatrını sorun. bırak bu paranoyak hareketleri artık burdan bakınca gerçekten çok ezik görünüyorsunuz. eğer içiniz rahat edecekse ben bir kürt olarak söylemiş olduğunuz tüm kötü sıfatları kabul edeyim yeter ki siz bu kadar kinle, nefretle, hastalıklı ruh hallerinizle yaşamayın.
Patlıcan burunları olması.
doğudan istanbula göç edip istanbul esenler otogarında wc işletmeleri ve en önemlisi it sürüsü gibi toplu dolaşmaları.
Devamında getirilecek herhangi bir önermenin geçersiz olacağı özelliktir; zira hiçbir şahıs veyahut milletin "tek" bir özelliği bulunmaz. En önemlisi olabilir lakin bu da tek olamaz.

Bir de:
Bir bitmediniz amk.