bugün

evet. kürtlerin savaşı devletledir. bu savaşa türk kürt halkları beraber katılmalıdır. memurlar greve çıkıyor bakın sonra işçiler tersanelerde madenlerde üç kuruş için ölmeye devam ediyor. travestiler öldürülüyor. Bu özgürlük kavgası tek bir halkın üstüne bırakılamaz hepimizin ortak düşmanı rantçılardır. ezilenlerin dili dini olmaz.ben inanıyorum ki hiç bir kürt kardeşimiz bu türkler ne kadar kötü insanlardır demiyordur. ezilenler arasındaki savaş herzaman iktidarların işine gelir asıl oyun burdadır.ezilenler güçlerini boşa harcıyorlardır.

edit: hiçbir türk insanı komşusu kürtçe konuşuyor diye komşusuna saldırmaz ama bunu devlet yapar nasıl devlet aklıyla bunu özdeşleştirebiliyorsunuz?
devlet türklerin olduğu için teröristler devlete karşı hareket etmekle türk halkına karşı hareket etmiş olmaktadır.
devlet ile savaş halindeyiz diyip şehit edilen gençlerin * türk haklının bir parçası olduğunun farkında olmayan kişinin kurduğu talihsiz cümle.
+ kürtlerin savaşı devletledir türk halkıyla değil taaammmmııııı...
- yapma yaa....türk devletine saldırıldığında türk halkına da saldırılmış olunuyor yaa moronnn...
türk halkıyla türk devletini özdeşleştirmek mümkün değildir çünkü türk halkının zalim olduğunu düşünmüyorum ben ama t.c. zalimdir bütün devletler gibi çünkü devlet(adalet) mülkün temelidir yani mülke gelebilecek her saldırıya bin katıyla karşılık verir devlet. türk halkı için mülk bu kadar önemli değildir. çünkü türk halkının bir çoğu mülksüzdür(özlellikle üretim aracına sahip değiller) yani ailelerinden ve canlarından başka kaybedecekleri birşey yok. bu mülksüzlerin savaşıdır.

devletin türkü kürdü olmaz t.c. bildiğiniz kapitalist devlettir. ve patronların devletidir türklerin değil.
kendisini devletin tapulu mali belleyen turk halki icin tesir etkisi olmayan beyandir.
-türk halkıyla türk devletini özdeşleştirmek mümkün değildir
+nedenki?
-şimdi türk kelimesini tersten oku.
+krüt.
-hah, şimdi ise ü ile r nin yerini değiştir.
+kürt, heee anladım.
-bak gördün mü?
+bsg.....
"türkiye cumhuriyeti devleti, türk halkıdır" diye yanıtlanası saçmalık.
türk halkıda bu devletin ve toprakların bir parçasıdır. bu da demektir ki devletle savaşmak türk halkıyla savaşmak demektir.
"bu özgürlük kavgası tek bir halkın üstüne bırakılamaz hepimizin ortak düşmanı rantçılardır."

hey yavrum hey rantçılarla kavga tek bir halkın üstüne bırakılmış o da kürt halkıymış!!

tanım:bölücü yanlısı komünist zırvası..
kürtlerin savaşı devletle değil, toprak ağalarıyla ve cehaletle olmalıdır.
tamam şimdi oldu aydınlattığın için minnettarım demek ki bu devlet bize ait değilmiş.
böyle bir düşünüş içerisinde bulunan kürt'ün harbi aklı yoktur. arkadaş ne beyinsizmişsiniz siz, sizi nasıl politize edip Terörü bir halk mücadelesine, bir özgürlük mücadelesine çevirebildiniz anlayamıyorum. Kürtler ciddi ciddi terörle ilişkisiz bir şekilde tamamen sivil toplum olarak hak arama mücadelesine girişse tamam belki hoşgörülebilir de Lan yapılan şey "terör" ve siz terörü "kürtlerin savaşı" olarak nitelendiriyorsunuz. nasıl cahil, kandırılabilecek, her halta inanan insanlarsınız. 1000 yıldan beri bir farsın, bir gaznelinin, bir selçuklunun, bir osmanlı'nın, bir ingilizin, bir amerikalı'nın maymunu nasıl olunurmuş sizin gibilere baktıkça rahatlıkla anlaşılıyor.

hatta ek yapayım: Dağlarda Askerle savaşmayı da gerilla olarak nitelendirelim sol bir görüş olarak da olan bu da değil anasını satayım.
benim senle işim yok, babana gıcığım demek gibi bir şeydir. doneye dikkat ; kürtlerin savaşı??

hem tüm kürtler terorist değildir diye götünü yırt, ardından kürtlerin savaşı diyerek hepsini aynı kefeye koy. dalga mı geçiyorsun, adam mı seçiyorsun? söylediklerinde tutarlı olabildiğin gün gel, savaş nedir, devlet nedir anlatalım. o zamana kadar esen kalın.
başlıktan da belli olduğu gibi kürt kelimesi tırnağa bile alınmamış kadar aciz bir kelimedir. aciz kelime derken, bir etnik kökendir ancak bu milletin kendisi acizdir. savaş vereceklermiş kendi devletini kuracaklarmış falan. beyni 5 para etmez, tek özellikleri deli gibi üremek olan aciz millet! eğer ki bir savaş söz konusu olur ise gözümü kırpmadan, atatürk'ün dediği gibi elle, taşla, sopayla ve silahla neyim varsa atalarımın eserini koruyacağım ve bilsinler ki benim gibi düşünen milyonlarca türk genci'nin yaşadığı bir devlet ile savaşı göze alıyorsunuz. adam gibi alttakileri okusunlar. son zamanlarda unutulmaya başlayan bu metinleri de türk kardeşlerim tekrar hafızalarına kazısınlar. ayrıca bir not: mhp'li değilim, sol ideolojisini savunurum. ancak üstte ki gibi böyle konuşanlara direk ülkücü lan bu diye yafta atarsınız. atatürk milliyetçiliğini mhp'ye, solculuğu chp'ye yüklediniz.. ancak ideoloji ne olursa olsun bu savaşçı kürtler - her kürt demiyorum, kürt kardeşlerim de vardır- için bir şeyler yapmanın zamanı geldi. devletimiz acizlik içindedir.

"ey türk gençliği !

birinci vazifen, türk istiklâlini, türk cumhuriyeti'ni, ilelebet muhafaza ve müdafaa etmektir.

mevcudiyetinin ve istikbalinin yegâne temeli budur. bu temel, senin en kıymetli hazinendir. istikbalde dahi, seni bu hazineden mahrum etmek isteyecek dahilî ve harici bedhahların olacaktır. bir gün, istiklâl ve cumhuriyet'i müdafaa mecburiyetine düşersen, vazifeye atılmak için, içinde bulunacağın vaziyetin imkân ve şerâitini düşünmeyeceksin! bu imkân ve şerâit, çok namüsait bir mahiyette tezahür edebilir. istiklâl ve cumhuriyetine kastedecek düşmanlar, bütün dünyada emsali görülmemiş bir galibiyetin mümessili olabilirler. cebren ve hile ile aziz vatanın bütün kaleleri zaptedilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir. bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler. hattâ bu iktidar sahipleri, şahsî menfaatlerini, müstevlîlerin siyasi emelleriyle tevhid edebilirler. millet, fakr ü zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir.
ey türk istikbalinin evlâdı! işte, bu ahval ve şerâit içinde dahi vazifen, türk istiklâl ve cumhuriyetini kurtarmaktır! muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

gazi mustafa kemal atatürk

----
bursa nutku

türk genci, devrimlerin ve rejimin sahibi ve bekçisidir. bunlarin lüzumuna, doğruluğuna herkesten çok inanmıştır; rejimi ve devrimleri benimsemiştir. bunları zayıf düşürecek en küçük veya en büyük bir kıpırtı ve bir hareket duydu mu, bu memleketin polisi vardır, jandarması vardır, ordusu vardır, adliyesi vardır demeyecektir.

hemen müdahale edecektir. elle, taşla, sopa ve silahla, nesi varsa onunla kendi eserini koruyacaktır. polis gelecektir; asıl suçluları bırakıp, suçlu diye onu yakalayacaktır. genç, "polis henüz devrim ve cumhuriyetin polisi degildir" diye düşünecek, fakat asla yalvarmayacaktır. mahkeme onu mahkum edecektir. yine düşünecek: "demek adliyeyi de islah etmek, rejime göre düzenlemek lazım!" onu hapse atacaklar.

kanun yolundan itirazlarını yapmakla beraber; bana, ismet paşa'ya,meclis'etelgraflar yağdırıp haksız ve suçsuz olduğu için tahliyesine çalışılmasını , kayrılmasını istemeyecek. diyecek ki, "ben inanç ve kanaatimin icabını yaptım. müdahale ve hareketimde haklıyım. eğer buraya haksız gelmişsem, bu haksızlığı meydana getiren sebep ve amilleri düzeltmek de benim vazifemdir!" işte benim anladiğim türk genci ve türk gençliği!"

mustafa kemal atatürk
1- türkiye cumhuriyeti türk halkıdır.
2- kürtlerin savaşı değil pkk nın terörüdür.
devlete karşı savaşmış. ulan beyin amcıklaması geçeren nesneler senin devlete karşı olan mücadelende devletin güç kullanma yetkisi verdiği polisi ve askeri hedef alacaksın bu devletin polisi de askeri de türk milletidir. onlar benim veya bir başkasının babası, abisi amcası kuş beyinli.

not: devleti anlayabilmek için tarihten günümüze 16 büyük devlet kurmak gerekir. kuramayanların anlaması zordur.
- ağğbüüü
- söyle satılmış söyle
- kürtlerin savaşı devletledir türk halkıyla değil diye düşündüm bi an içün aağibbüee
- ananın pıtısını eşşekler kovalasın satılmış!
b.s.g....
devlet türk devleti olduğuna göre bunu yazmamda bir sakınca yok.
(bkz: başlık sıçmak)
devlet kimlerden oluşur efendi? ulusların oluşturduğu tüzel bir varlık değil mi? düşünce özgürlüğüne kıçınızı dayadınız, götten sebepler bulmaya başladınız uzun zamandır. devlet sensin arkadaşım, devlet benim, devlet biziz... kimseye sempatik gözükmeye çalışmayın, bu millet bunu yemiyor...

düşünce özgürlüğü muhabbeti altında ortalığın içine sıçmaya başladınız. devletle savaşıyorlarmışmış. devletle savaşabilmeniz için bile hukuksal olarak bir adınız olması gerekir? kimsiniz lan siz? it sürüsü sadece... savaşmak için ülke kurmanız gerekir. siktirin gidin kurun kürdistan'ı. bi deneyin de oluk oluk kanla ıslansın bu topraklar. bi deneyin de dünya şahit olsun bölücü bir halkın dünya üzerinden yok oluşuna. köpeksiz köyde çomakla oynamaya alıştınız siz!

(bkz: ne mutlu türküm diyene)
(bkz: herkes haddini bilecek)

edit: çocuğunu dağa gönderme de okula gönder... sonra eksi verirsin...
savaşı devletle ama ölen türk halkının evlatları. ee, ne anladım ben bu işten?
çevir kazı yanmasın. yapma be üstad.
belediye otobüsünün içinde molotofla yakılan 17 yaşındaki kız devlet babanın kızıymış demek ki..
yan hasar mazaretine sığınacaklar için söylüyorum, kürtlerin yoğunlukla yaşadığı semtlere, ilçelere sefer yapan otobüsler taşlanıp yakılıyor. içinde insan olması zaten ayrı mesele ama Bunu yaptıktan sonra o "savaşan" denilenler, işine, okuluna, hastaneye gidecek milleti sırtındamı taşıyor, merak ediyorum.

birkaç yıl önce kürt semtlerine sefer yapan belediye otobüsleri, biri önde biri arkada olmak üzere 2 tane ekip otosunun eskortluğunda gidip geliyordu. koruma alamayanlar da 5 durak önce yolcuları indirip oradan geri dönüyordu.
-sen de bunu yedin?
-evet abi.