bugün

Tamamiyle kendilerinden kaynaklanan nedenlerdir.

Bunlar bir ortamda dışlanıyorlarsa kesinlikle bir pislik yapmışlardır, hiç şaşmaz. Rahat falan durmazlar, insanlara uyum sağlamazlar, insanlar onlara uyum sağlamalıdırlar.. Durup dururken insanlara sataşma, laf atma, Kızları taciz etme, bağıra bağıra konuşma, dik dik bakma, aynen bir ayı gibi hareket etme vs. Hep bunlardadır..

Aman, kürtlerin dışlandığı falan da yoktur.. Kürdofil Türk milleti, kürtleri ne yaparlarsa yapsın onları bağrına basar.. Onlara her türlü ayrıcalığı verir.. Bunun karşılığında ise kürdo gordaşı tarafından öldürülür.. Türk, dandik güneydoğu için bu zagros yılanlarına yağ çekip durur, yine de yaranamaz.. isterse topu yok olsun, umrumda olmaz.. Kimse bunları arasına almak zorunda da değil, kardeş olarak görmek zorunda da değil. Zaten yeterince içimize kadar girdi bu hain topluluk.. Bırakın da bazı ortamlardan dışlansınlar.. Türklerden uzak kalmaları, bizim için en iyisidir..
Kurtlerin hepsi icin degil ama bazilari icin gecerl olan durum. Konusma diksiyon mu desem,huysuz ve kuyruk yagı kokmalari mi desem ?
heryerde bağıra bağıra kürtçe konuşmaları, bence çok sacma
kendini türkiye cumhuriyetine ait hissetmemeleri zaten kendi kendilerini dışlıyorlar bizlik değil.
en başta yakışıklı ve zeki olmaları gelir..
Mağdur edebiyatını bu kadar iyi yapan bir topluluk yok arkadaş keşke dışlansaniz Türkiye cennet olur.
Bölme işlemlerini herkesten önce ve iyi yapmaları evet.
Tamam biz her şeyi tüm bir ırka yıkmıyoruz ama. (Yıktı)

Önce ermenilerin, sonra da arapların yaptığını bize yapmaları. ihanet etmeleri.

Tarih tekerrürden ibaret.
kürt olmaları.
Nankör olmalari.
Mağdur edebiyatları.

Bunlar kadar kendini acındıran bir topluluk görmedim ben. Varsa yoksa şikayet, ötekileştirme, karşı tarafı suçlama. Hiç özeleştiri yok.
emperyalizme birlikte sürekli türk milletini sırtından vurmaları, topluca isyan etmeleri... cahil olmaları, türk kültüründen çok uzak olmaları... musuldaki kerkükteki türkmen soydaşlarımıza sırf bu malum ırk yüzünden kavuşamadık biz ! atatürk musul ve kerküğe yürümeye hazırlanırken ingilizlerin emriyle isyan etti bunlar... birde kardeşim buranın adı bin yıldır türkiye aq ! istemiyorum türk'ün ülkesinde etnik artan ben !
metropol şehirlere geldiklerinde, sürü halinde gezerler iken, sağa sola, hele ki genç erkeklerde, böyle bir alaycı bakış, metroda, tüm toplu ulaşım vasıtalarında, seslerinin çok çıkması, ve akabinde saygısızlık yapmaları, ve genelde Kürt kökenli olmalarındandır. kürtün iyisi de vardır elbette ama ben hiç görmedim.
(bkz: say say bitmez)
çoğunluğunun empati yeteneğinden yoksun olmasıdır.
Kürtlerin dışlandığı yerlerde Türkler de dışlanır.. Dolayısıyla oraları yok saymak en doğrusu..
Öyle bir yer yok..
kürtler dışlanmış olsalardı tapuları, evleri, arabaları ,hanımları, işleri, çocukları, bahçeleri,yazlıkları,bankadaki paraları ve diğer yurttaşlardan eksik yanları olurdu ama bu gün için bu ülkedeki kürt'ler Almanya'daki Türk'lerden daha rahat ve kapsamlı yaşıyor; bazı pkk yandaşları sanki kürtlerin türkler tarafından ezildiğini ve horlandığı öne sürüyor; ozaman bende o pkk yandaşlarına soruyorum; ağalık sistemi ve töre sistemini doğuda kim uyguluyor; Türkler mi? kürtler mi? doğuda 1000 dönüm arazisi olan bir ağa bir traktör buğdaya 20 nüfuslu aileyi bir yıl nasıl bedava çalıştırıyor? bunu yapan kim? Türk mü? ,kürt mü? töre diye 17 yaşındaki kızı 18 yaşındaki abisine öldürtden Türkler mi? pkk lı bir haine sırf kürt olduğu için binlerce kişi cenazesine katılıyor? asıl doğuda dışlananlar Türk'lerdir ölmedik doktor; ölmedik öğretmen ve devlet memuru kalmadı...
böyle bir durum olmadığı halde kendılerini dolduruşa getirmeleridir
ülke idaresini elinde bulunduran chp'nin * faşistliği yayma amacıdır.
pkk yandaşı olmaları. onun haricindekiler, kardeşimizdir, dışlanamazlardır.
devlet en fazla hapse atar ama pkk kafamıza sıkar düşüncesiyle çoğunun pkk yandaşı olması
bu mantaliteleriyle türkleri delirtmeleri.
kürtler propaganda yapmadığı sürece dışlanmazlar. çanakkale savaşında şehit askerlerin için de kürtler de vardır, bunu unutmayın. bu millet kürtleri zamanla bağrına basmıştır. ama bazıları için aynı şey söylenemez.
(bkz: pkk)
(bkz: faşizm)
kimse kürt olduğu için,yada kürt olduğunu dile getirdiği için dışlanmaz bu ülkede.Kimsenin umrunda değildir senin kürt,tatar,arap,özbek,çerkes vs. olman.
Bir durum var ki,sen kürtte olsan türkte olsan dışlanırsın.

Bizi eziyorlar diyip ; insanların arabalarını yakıp,yaktığın otobüslerde insanlar ölüyorsa.
her fırsatta biji serok apo diye bağırarak insanların huzurunu kaçırıyorsan.
liderimiz apo,biz pkk'nın bir parçasıyız diyen bdplileri demokrat(!),ezilenlerin savunucusu(!) olduğunu ileri sürüyorsan.
bizden olmayan kürt asimile olmuştur,bizi sevmeyen türk faşisttir.Diyerek ortalarda geziyorsan.
Antalyada,izmirde,istanbulda zevki sefa içinde yaşayıp,ordan türklere,Atatürke,devlete dil uzatabiliyorsan.

Dışlanmakla kaldığına şükretmen gerekir.
en temel sebebi henüz türk milliyetçiliği ile kürt milliyetçiliğinin uzlaşamaması nedeniyle, "kürt" kelimesinin şüpheyle karşılanmasıdır.
güncel Önemli Başlıklar