bugün

kapital sistemin küreselleşen dünyasında asimile olan bir ferdin feryadıdır(girizgaha bak heyt bee).alışveriş yapmayınız diyorlar kendileri.niyeymiş efem;kürtler türkleri kesiyomuş katlediyomuş...kürtler değil onlar pkk lılar diye hatırlatma yapacak olsak diyecekler ki ee pkklılar kürt değilmi? evet doğru kürttür.ama bütün kürtler pkklı değillerki...mesela siz erkeksiniz.tecavüzcüler de erkek...ben erkekler tecavüzcüdür desem oluyomu?olmuyo siz dersiniz ki eee erkekler tecavüzcü değilki...ben de derimki ama bütün tecavüzcüler erkek...aynı mantık...insan neslinin devamı ırkçılara kalırsa çok az zaman sonra tükenir.çünkü ırkçıların asıl hissiyatı nefrettir;saf nefret...onlar nefret odaklıdırlar.kürtlerden de türklerden de ermenilerden de hristiyanlardan da alışveriş yapınız efem...tabii ne sattıklarına bağlı legal her maddeyi alınız efem...ayıptır günahtır insanları nedensiz yere açlıkla terbiyeye çalışmak.
ırkçılığın geldiği son noktanın faşistçe bir göstergesidir.
Hitleri çağıralım isterseniz? o daha güzel yapar direk olarak toplama kamplarına toplar, sabun yapmaya gönderir ne diye nefes almalarına izin veriyorsunuz ki dedirten sonrada düşünüp ulan hakkaten bende yapayım artık seçici olmalıyım diye düşünmekten kendimi alamadığım talebin kendisidir.

ben türk'üm. Hatta biraz evvel de doğudaki demografik nüfus yükselişine karşı herkesi en az 3 çocuk yapmaya davet etmek isimli başlığı açarak bende son günlerdeki olan bitene tepkimi vermek istedim. Çözümler elbet genele yayılırsa güzeldir. Kürtlerden alışveriş etmeyin demek yerine Piyasayı Türklerin almasına çalışılsın.
Çoğalmak zorundayız,
Piyasada,
Ticarette,
Nüfusta ...vs vs vs
Kaybettiğimiz ve önem vermediğimiz için yavaşça el değiştiren her devlet kademesine tekrar yerleşmek zorundayız. Azalırsak yapamayız!
ama azalıyoruz...

Azalırsak esnaflar hep kürt olur o zaman ne yapcaz?
sığırlığın son perdesi.. faşist olmak için beyin denen organın zerresine ihtiyaç olmadığının açık kanıtı (yaşamsal faaliyetleri sürdürecek kadarı müstesna).
ancak bir faşistin aklından çıkabilecek tarzda bir düşünce.
çevremdekilere de tavsiye ettiğim, bizzat da uyguladığım tepki çeşidi.
alevilerin evinde yiyip içmeyiniz gibi birşeydir.
kimlerden alışveriş yapalım bu durum da ?

türklerden demeyin sakın. dediniz mi ? hani nerde türk ? bana saf kan ya da nasıl denir, türk'e ait katışıksız bir kan dna sı getirin, değil kürtlerden alışveriş yapmak, kendime harakiri yapmazsam namussuzum.

insan olun herşeyden önce. olamıyorsanız siktirin geri girin adolf* babanızın sikinden içeriye, piç faşistler.

edit: zorunuza mı gitti adolf'un eksici piçleri.

edit 2: ırkçılık bir insanlık suçudur. ırkçılık propagandası yapanlara "meydan" verenlerde ırkçılık yapanlar kadar suçludur. uludağ sözlük*
(bkz: boykot)
inci de olsa silinecek bir başlıktır. ha, burda barınacak ama alıştık artık bunlara.
ırkcılığın kulak tırmalayan ayak sesleridir bunlar, "insan" olmaya başaranlar için sinir bozucu ve üzücüdür.
gördüğümüzde de taşlayalım mı?
la saçmalamayın allasen ya!

her milletin iyisi kötüsü var yapmayın yav!
(bkz: ırk ayrımı)
(bkz: genç diktatör adaylarının herzeleri)
Son dönemin,yapılmak istenenin başarıldığını anlatan faşist söylemidir.
beynini yanında taşıma alışkanlığı olmayan yazarın sıçtığı başlık.
buram buram faşizm kokan sözdür. olmadı birde alışveriş yaparken kimlik kontrolü yapalım bununla da yetinmeyip genlerini falan araştıralım.başka nasıl anlayacağız kürt olup olmadığını?
(bkz: ırkçılığın her çeşidini sikeyim)
pkk lı olduğunu bildiğimiz birisinden alışveriş yapmamak doğal da, adam Türkiye cumhuriyetin de insan gibi yaşayıp vergisini veriyorsa pkk lı değilse ne hakla 50 gramlık yoz beyninle kafatasçılık yaparsın be adam.
sonra "niye bize faşist diyorsun" diye ağlıyorsun ortalıkta.
ayıptır kardeşim bu ülkeyi seven kendini bu ülkeye ait hisseden rum da ermeni de kürtte bizim kardeşimizdir.
doğuda her sene askerliğini yaparken şehit düşen onlarca kürt kardeşimiz hatrına yapmaz insan bunu.
son derece ırkçı bir talep olduğu doğru ancak bu kadar çok tepki veren yazarların birçoğunun -hepsi demiyorum bak- kürtler için bu olaya bir şekilde kılıf olabilecek bir takım sosyal tespitler yapmaları da enteresan. bu arada bu tip komün sistem kendisinden başka kimseyle alışveriş etmeme olayı bir grup kürtte de var. sayılarıda bunu yapan türklerden çok daha fazla. bu da unutulmasın.
(bkz: uludağ sözlük faşistleri)
(bkz: faşistleri dikkate almayınız)
görünürde kullanılan kürtlük ayrımının insanlar arasındaki gerginlikten başka birşey yaratmayacak olduğu eylemdir.. hepimiz aynı topraklarda yaşıyoruz insan insana bunu yapmamalı!!!
(bkz: abartmayınız)
böyle giderseniz harbi bütün kürtleri pkk lı yapacanız valla. hatta pkk ya ve ayrılıkçı kürtlere kendilerinin başaramadığı hizmeti sunacaksınız. afferim devam edin.
kabul edilebilir bir önerme olarak değerlendirildiğinde, daha çok öğretmene malolabilir durumdur.zira düşmanlık düşmanlık yaratır.büyüklük düşmanlığı bitirmek için adım atabilmektir.

en büyük merak konusu da bu adımı kimin atacağıdır.iki ulus adına çok önemli bir sınavdır.iki ulusun aşırı milliyetçileri kendi uluslarının daha büyük(yüce) olduğu iddiasındalar.bakalım ve görelim.
bu nasıl bir ayrımcılıktır. insanlar dürüst yoldan para kazanıyor ve bizde buna ambargo mu koyuyoruz, zihniyete bak, yazık... Kimsenin ekmek parasıyla oynayamazsınız. oldu olacak savaş çıkarın öldürün kürtleri aynı mantık...
yaparım.
bir türk beni kazıklamaya çalışıyorsa, yaparım.

bir esnaf olarak söylüyorum;
eğer ben de kazıklıyorsam sizi, benden de alışveriş yapmayın, gidin sizi kazıklamayandan yapın.

ben devletimi sevdiğim için gidipğ bir türkten alışveriş yaparken, o türk arkamdan;
'ne kazıkladık hıyarı, bire 10 kazandık görüyo musun ismail?' diyorsa, başlarım türküne.

sadece kürt için demiyorum.
türkiyede bir telefon kılıfı 34 lira + kargo olurken, aynını yurt dışından kargo dahil 7,50 dolara kargo dahil getirtiyıorsam eğer,
burada bir cihaz 1,880 lira iken, yurt dışında aynı cihaz 760 liraya denk geliyorsa;
türklerden alışveriş yapmam.

olayı devlet boyutuna taşırsak;
adam gibi gümrük uygulaması yapsın, vatandaşını sikmesin,
verginin vergisini almasın,
ilk önce devlet;
vatandaşı için var olduğunu hissettirsin vatandaşına, sonra istesin devlet içinde para kalmasını.

edit:
alışverişini türk'ten yapıyorsun paran nah pkk'ya gitmiyor!

her alışverişinde o mal için ödediğin vergi (ki üreticisinden, son tüketiciye gidene kadar herkes vergi ödüyor) hükümetine gidiyor.
hükümetin o paraları ülkene değil, başka şeylere harcıyor. karşılık sayılmayacak kadar mal karşılığı başka ülkelere veriyor.
o ülkeler o paraları ne yapıyor?

bakın;
coca cola alıp, amerika üzerinden dolaylı olarak pkkya para göndereceğime;
cola turka alır, akp üzerinden daha kısa biçimde pkkya para yollarım, istemesemde bu böyle.
kabul edin ya da etmeyin,
türkten ya da kürtten fark etmez, pkkya para gönderiyorsunuz!

kendinizi kandırmayın.
(bkz: anne ben faşist oldum)