bugün

şahin k gibi bir sinema yıldızı olmayacaktı.
doğuda kurtuluş savaşı türk aşiretleri ve türk kökenli eski subaylar sayesinde kazanıldığından güneydoğu anadolu ve doğu anadolu bölgesiyle beraber bir şeyh said isyanı olmayacağından musul ve kerkük de türkiye de olurdu, pkk olmazdı, metropoller bu kadar suç cenneti olmazdı. böyle şeyler işte aman canım naapacağnız?!
aposuz, talabanisiz ve barzanisiz daha yaşanabilir bir dünya.
belki ırk kavramımın olmaması olurdu her şeyden daha iyi.
evimin önünde gasp edilmemiş olurdum ve telefonum bana kalırdı.
93 harbinde ikmal yollarımızı korumak için askerleri beyazıt vilayetinde bırakmak zorunda kalmaz, rusların karşısına daha büyük bir ordu ile çıkabilirdik, kars ve erzurumu kaybetmez, ağır şartlar altında anlaşma imzalamazdık.
tarihin akışı tamamen değişir dolayısıyla ne malazgirt savaşı olurdu ki kaybedelim veya kazanalım, ne de kurtuluş savaşı olurdu; belki gerek kalmazdı, belki de bir benzeri olurdu fakat kesin ki kürtler olmasaydı oraya bir başka topluluk yerleşir ve onlarla olan ilişkilerimize göre eğer tüm bu olanların yaşandığını varsayarsak belki yine malazgirti de alır ve kurtuluş savaşını da kazanırdık, bunların hiçbirisini bilemeyiz. fakat altına eğer olmasalardı gerçekleşmeyecek olan kötü olayların yazılacağını bile bile "kürtler olmasaydı" diye bir başlık açmak belki de bu ülkeye burada yazı yazan bir çok kişiden çok yararı dokunan kürt asıllı türkleri de inciltecebilecek yazılar yazılmasına yolaçmaktan başka bir şey değildir. ne yazık ki hepsi değil ama bir çoğunun bu ülkeye sadece zararı var fakat sadece onlar bile olmasaydı bir başkası olacaktı. "ülkesini satan vatan hainleri, ulusumuz üstünden çıkar sağlayan o.ç.'ları ve onları destekleyen onun bunun çocukları olmasaydı" şeklinde açılabilecek başlıklar bence içimizdekini boşaltmamıza daha çok yardımcı olabilirler. bu ülkenin vatandaşıysa o zaten türktür.
(bkz: çözüm)
bu vatanı kurtarmak için şart koşanlar ve bu vatanı bölmek için örgüt kuranlar olmazdı. tarihte böyle bir çok kürt senaryosu dinledik. şimdi ise yeni senaryomuz kürtlere özerklik vaat edilmesi.

kürt sait'in düşünce ve eylem olarak pkk'dan farkı yok. şimdi kürt sait var olan kürt haklarını savundu ve ayaklanması bastırıldı düşüncesini geçmişten gelen bir gizemmiş gibi önümüze sunuyorlar. mantık olarak doğunun kaybolmaması koşuluyla kürtlerin savaştığı yazılıyor. bunu kabul edelim peki savaşılmayıp bu ülkenin bütünlüğünü düşünmesek ne değişecekti? işte o zaman bizler için kürtler fransız olacaktı. hani şu ilkokuldaki kurtuluş savaşı geyikleri gibi. atatürk olmasaydı ingiliz olacaktık gibi.
şu başlıktanda anlayacağımız üzere kürtler zaten fransız olmuş insanların gözünde. bu başlığın açılış amacı ne olursa olsun kötü ve çirkin. ancak alaycı fütursuz yazarlar yüzünden devreye giren savunma mekanizması da yanlış.

Sen kürtlere özerklik vaadi verildiyi için kürtler savaştı düşüncesine inanır ve yazarsan ülkedeki bölücülük nidalarına biraz daha katkıda bulunmuş olursun. savaşmasaydın arkadaş bizde seni sende bizi tanımasaydın o zaman. bize fransız kalsaydın demezler mi adama?

Çok büyük bir siyasi kimliğin , iraden ve ağırlığın olsaydı özerklik vaadini başkasından almayıp kendin için savaşsaydın demezler mi adama?

Ben savaşacam ancak bana özerklik vereceksin düşüncesiyle savaşıldığına inanmıyorum. yoksa buraya gelip topraklarımıza çöreklenen ülkelerden ne farkınız kalıyor. bunun diğer adı işgal.

Bu ülke bu sorun yüzünden yıllarca geriye gitti ancak düşünce yapılarını ve o düşünce yapılarının oluşmasını değiştiremedi ve engelleyemedi. senaryolar türedikçe sorunlar daha çok büyür.

yukardaki entrylerin alayını da refere etse etmek zorunda. insanların yanlış bilgilendirilmesini sağlayan bir ortam olmamalı sözlük. düşünce yapılarının değişikliğine hepimiz saygılıyız ancak bir şey ya vardır ya yoktur. kürtlerde vardır ve olacaklardır. vatanını sevip olgun düşünen bütün kürtler bu milletin evladıdır zaten.

saygılar.
devleti kurmak daha zor olurdu. kürtler, ermeniler, rumlar, çerkezler hepsi bu ülke için bir şeyler yapmaya çalıştı, çanakkale'de yatan sayısız hristiyan ve yahudi'den anlaşılacağı gibi... gidip görmek zor değil, eksilemeden önce bunu düşünün canlarım.
Özellikle istanbul'un nüfusu çok ciddi oranlarda azalırdı ve gene istanbul'un kıyı şeritleri akdeniz ve ege'deki benzerleri gibi olurdu, şöyle ki şortla gezip bisiklete binmek ve türevi çok basit aktiviteler koskocaman mucizevi özgürlüklere dönüşmezdi.

edit: şu anda sırayla bütün entrylerimi eksileyen arkadaş da olmazdı muhtemelen.
arabani huzur icinde park eder, degnekcilere para vermek zorunda kalmazdin.
türk hava kurumu, kızılay ve shçk gibi sosyal kuruluşlara okullardan para toplandığında kürt öğrenciler tarafından zarfların içine para yerine sümüklü mendil konulmazdı.
kürdistan bile olurdu o derece. ama bu kafayla, daha doğrusu bu kafaların olmasıyla çok zor.
iki dürtüp bir sürtmezdik.
(bkz: tey allahım ya)
(bkz: türkler olmasaydı olabilecekler)
(bkz: araplar olmasaydı olabilecekler)
(bkz: aborjinler olmasaydı olabilecekler)
(bkz: aslanlar olmasaydı olabilecekler)
(bkz: penguenler olmasaydı olabilecekler)
(bkz: çiçekler olmasaydı olabilecekler)
(bkz: karafatmalar olmasaydı olabilecekler)

ayrıca, akıl yokken fikir oldugunda olanlar için bkz: kürtler olmasaydı olabilecekler
kardeş ihanetini tadmazdık.
ebenin .mı olurdu af edersin.*
olabilecekleri degil de olmayacak olanlari tespit daha kolay olacaktir. mesela tecavuz, gasp, hirsizlik, torbacilik, degnekcilik, fuhus vs her turlu adi suc yok derecesine kadar azalirdi. farazi pippa bacca hayatta olurdu en azindan simdi.
sonra etnik bolucu teror olmazdi. terore harcanan para ile istihtam alanlari acilabilir milyonlarca issiz genc ki kurt gencleri de buna dahildir is sahibi olabilirdi.
Biz anadolu'ya yine girerdik. zira alpaslan ordusuna yardima gelenler kurt degil pecenek turkleriydi. kurtler olmasaydi bizans, tebaasi durumundaki kurt beyliklerinin desteginden mahrum kalirdi olsa olsa bu olayla ilintili olarak.
sonra kurtler olmasaydi biz kurtulus savasini yine kazanirdik. hatta daha kolay kazanirdik. kurt teali cemiyeti'nin ihanetleri de olmazdi cunku.
milyonlarca maddeyi tek tek saymayi luzumsuz goruyorum. hulasa kurtler olmasaydi biz yine burda olurduk ama kurt ismi yeryuzunde hala anilir olur muydu onu tanri bilir. zira Turkler dogu anadolu'yu ermenilerden temizlemeseydi, ermeniler'in turk ve musluman sandiklari kurtler'e ne yapacaklari tam bir muammaydi.
türkiye'ye yön veren türkiye'nin türkiye olmasını sağlayan birçok insan da olmazdı. halkımın varlığı , kürt halkının zekası, aydınlığı , muhteşemliği birçok güzelliğe neden oldu bundan dolayı gerçekten gururluyum. dünyaya bir çok şey öğrettik ve devamıda gelecek merak etmeyin.
yavuz sultan selim şii safevilerle girdiği iktidar mücadesinde güney ve doğu anadolu'da yaşayan alevi-türkmenlere karşı sünni kürtleri kullanamaz ve güneydoğu anadolu da nüfus çoğunluğu şu an türklerin lehine olurdu..
(bkz: elmas degerinde bir ırk olarak mukemmel turkler)

ülkesine adam gibi sahip cıkamayınca ona buna bok atıp, bahanler ureten bi millet haline gelerek, insanlıgımızdan ödun vermezdik mesela.

kurt murt değil mesele. adam olan ırkıyla değil kendisiyle adam olur.

sen kös kös otur yerinde, calısma, ugrasma, tepende bi dolu it satsın ulkeyi parsel parsel; sonra tut vay efendim kurtler yuzunden oldu hepsi diye hungur hungur agla önune gelene.

aglıyorsunuz resmen, biz uyurken elden gitmişiz meger diye.

biraz dönün de kendinize bakın. ırkınızla mı adam oluyorsunuz? icraatlarınızla mı? insanlıgınızla mı? kanınızla değil de biraz aklınızla baksanız belki hiçbir sorun kalmayacak.

bir ulkede olan biten her seyi, her pisligi ırkcılığı kullanarak baskalarının uzerine yıgmak; kişinin yada ülke butununde aynı goruste olan toplulukların (kurt olsun turk olsun ırkıcılık yapan herkes) korkak, tembel, sorumsuz, beceriksiz ve akıldan yoksun oldugundan baska hiçbir seyi kanıtlamalaz.

sekerimi caldılar diye aglayan bir cocuk goruntusunden ote gidilemeyeceği gibi, daha da rezil olmaktan baska hiçbir işe yaramaz ırkcılık yapıp bahaneler uretmek.

şu kadarını bile algılayamayısınızdan belli; adam olmak kanla değil akılla gercekleşir.
he nedir? sen adam değilsindir, o da adam değildir, bir ulkeyi idare edip paylasamıyorsunuzdur; birbirinize bok atar, savaşır bunların haricinde de bi işe yaramaz bi toplum olur somurulursunuz. çöplüksunuzdur. asalaksınızdır. kabul edemiyorsunuzdur.

sadece kurtler suclu. bu ulkenin adından gelen turkler, o akıllı, o mukemmel, o harika, aslan parcası, uyanık, lafa gelince sahlanan, yıldırımlar yaratan turklerin hiç bir kabahati yok. madem turkler olarak o kadar harikaydık da neden işleri yoluna koyamadık.
ben soyliyim: o sayılan tum kahramanlıklar, özelliklerin hepsi, satılmamıza göz yumdugumuz, para için salyalarımızın ilk aktıgı gun yitirildi. hala yitiriliyor da. hepimiz hala yitiriyoruz.
ve beceriksizliğimizi; insanlıktan cıkıp da kana susamıs varlıklar gibi ortalıkta kosusturmaya calısarak örtmeye calısıyoruz. çalışmak yerine, iç işlerimize zamanında tırnagımız etmeyecek, şuan efendimiz olan dısarıya kulluk yaparak. ve ırkcılık bunun için harika bir yatak.

evet koca turkiye olarak hepimize yazıklar olsun. hala adam olamadık eskilerin onca cabasından sonra. hala turkiye cumhuriyeti vatandasının anlamını biraz olsun dusunmeden, koyun gibi guduluyoruz. ve daha da beteri; bunu o aptal, gelip geçici kana bakıp ben kurtum ben turkum diyen iki taraf da yapıyor.

buyrunuz devam ediniz birbirinizi didiklemeye, birbirinizin kanını emmeye. yıllardır hep işe yaradı, simdi de yarar değil mi? aynen devam edin. size iyi kıyımlar.
bi sik olmazdı. bu sefer de lazlara ne biliyim başka şeylere dadanırdık.

ben de velediken kürtlere haraç verdim ama bu onları "yok saydığımız" yüzünden olabilir mi?

hiç bir ırk kötü olamaz, ırkı kötü yapan "kötü" diyendir.
(bkz: milliyetcilikle kafayı bozmak)
kurtuluş savaşı cephelerinde ağır darbeler alıp, emperyalizmin esaretinde başka bayrak ve dinlerin gölgesinde yönlendirilmeyi bekleyen kitleler olabilirdik.bu halk aksine hiç bir ayırım göz etmeksizin herkesi zulme karşı örgütleyip emperyalizmi döktüğü kanda boğdu.

(bkz: zulme karşı direnme hakkı)