bugün

kafası karışık olan, bir dönem ezilmiş, toplumunun kürt kesiminin artık 'katiline benzemeye çalışan kurban' tiplemesinde olduğu gibi, derin devlet ve terör örgütü arasında kararsız duruşunu resmeden soru..
mensubu olduğu ülkede kendi kültürünü ve kimliğini özgürce yaşamak ister.
başlık açmanı ister, başlık sıçmanı değil.
çok da güzel bir sorudur. bir ton insan niye öldü neden öldürüldü bunu anlamanın başlangıcı sanırım bu sorunun cevabında gizli.
(bkz: yarrak afedersin)

edit: birde sürekli devletten yardım isterler.
her zile basıldığında ağzı sulanır et ister..
(bkz: pavlov)
-Molotof atar barış ister.
-pusu kurar barış ister.
-taş atar barış ister.
-provakasyon yapar barış ister.
-daga çıkar barış ister.
-20 cocuk yapar ekmek ister.
-hırsızlık yapar özgürlük ister.
-töre katliamı yapar anlayış ister.
-elektriği kacak kullanır devlet bize baksın ister.
-yapılan tesisleri bombalar iş ister.
-batıya şehire gelir köyündeki gibi yaşamak ister.
-feodal Yaşar demokrasi ister.
-öğretmen öldürür egitim ister.
bütün istenenlerin arkasında bir devlet isterlerki kurban bayramında kurbanı kesmeyip aşil tendonlarından kesp yerlere yuvarladıktan sonra kesmeye çalıştıklarından bunlar kurban kesemiyorlar devlet kurmak nelerine bunların.
tam ne istediklerini bilmiyorum ama bu aralar çok şey istedikleri kesin. (bkz: elde avuçta yok ben sana ne verem).
yakacak için elektrik direği ister.en son onları sökmeye başlamışlar.devletin dağıttığı kömürler yetmiyor heralde.
sen kimsin ki ben senden birşey isteyeyim diyesi gelir insanın.benim olan birşeyi sen bana zaten veremezsin o zaten benimdir.lütfedipte sen vermiş olamazsın.
sevgilim var; kürt.

ben türk'üm.

ben türk'üm demeye çekiniyorum, şimdi, onun yanında, onun arkadaşlarının yanında. neden bilmiyorum ama çekiniyorum. ama onun iki lafından biri ben kürtüm.

bakıyorum. cidden onlar bambaşka bir dünyadalar. ben egeliyim. bizden çok farklılar. çok ayrı bir dünyada, başka düşünceler içindeler. ve hiçbir şey umurlarında değil, korkmuyorlar.
gittikçe karmaşık hale gelen sorun..
ne istemezlerki:
açılım isterler
ayrıcalık isterler
devlet isterler doyuramazsın bunları. *.
efendim bunların bir çoğu senin benim gibidir normal insandır, herkesin istediği şeyleri isterler.
ama içlerinde bazıları vardır ki, işte bunlar teröristtir, bunlar bölücüdür, bunlar vatan hainidir, şerefsizdir.
işte onların istediği tek şey gurdistan diye bir devlet kurmaktır.ama cahil halk bunları aralarından ayıklamasını becerememektedir.

tanım:kürtlerin bir çoğu terörsitler tarafından kirli oyunlara alet edilmemeyi ister.

http://webtv.hurriyet.com...us-soforu-isyan-etti.aspx
şimdi demesek olmaz;

(bkz: yarrak afedersin)
isterler de isterler.
(bkz: bende ferrari istiyorum)
kibrit bulsa çakmak ister. *
Pusu atarak vatan sahibi olmak.
hala ortaçağ zihniyetinde yaşadıkları halde modern dünyada yer kapmak ister. zor dostum zor.
alternatif cuma namazını apo posterlerinin önünde kılmak daha sonra manitasıyla ramazan ayında bodrum tatili yapmak ister.
(bkz: yarrak ister afedersin)
size yer, yaşam hakkı, hak-hukuk verdi bu devlet daha ne istiyorsunuz!
ülkeyi tamamen versen gene doymaz.
en iyisi hiçbir şey vermemek.
kargaşa, üzerinde hakkı olmayan şeylerden hak iddia etme.